Skocz do zawartości

Jakie chłodzenie na Ryzen 5 2600 do 150 zł


Recommended Posts

Jak się nie boisz AiO to mogę ci polecić CM ML120L (RGB jak lubisz). Fajne chlodzonko które u mnie ogarnia z powodzenie 2700. Chłodzenie jest skręcone na maxa. Pompka w spoczynku robi 600rpm a wentylator działa pasywnie do 45*C. Po przekroczeniu tej temperatury pompka podnosi obroty w okolicy 700rpm a wentyl 800rpm. Powyżej 52*C pompka jedzie na 800rpm a wentyl na 900rpm. W grach temperatura oscyluje w okolicy 54*C i to na 100% że źle nałożoną pastą. Przy renderowaniu długiego filmu na takim ustawieniu temperatura nie przekracza 57*C ale do tego zadania mam specjalny profil ustawiony tak że temperatura nie przekracza 55*C (pompka 900rpm a wentyl 1100rpm). Jedyny minus jest taki że dość długo studzi się układ.

Link to post
Share on other sites

Bym nie powiedział, że różnica będzie niewielka.

 

https://www.google.com/amp/s/www.tweaktown.com/reviews/8550/cooler-master-masterliquid-ml120l-rgb-cpu-review/amp.html

 

W teście jest MSI Core Frozen L, to jest chłodzenie z poziomem wydajności spc Fery 3 i jest wydajniejsze do tej 120. Fortis i Phantom będą zauważalnie wydajniejsze i sporo cichsze.

Link to post
Share on other sites

Bym nie powiedział, że różnica będzie niewielka.

 

https://www.google.com/amp/s/www.tweaktown.com/reviews/8550/cooler-master-masterliquid-ml120l-rgb-cpu-review/amp.html

 

W teście jest MSI Core Frozen L, to jest chłodzenie z poziomem wydajności spc Fery 3 i jest wydajniejsze do tej 120. Fortis i Phantom będą zauważalnie wydajniejsze i sporo cichsze.

Nie wiem co to jest za tekst ale jest mocno nierzetelny choćby dla tego że w tym AiO można zmienić czy dolać płyn. 

Kolejna sprawa jest taka że pompa podłączana jest 4pinowa wtyczką. Faktycznie wtyczka jest 3 pinowa.

 

Nie mogę otworzyć strony z testem przez brak certyfikatu ale założę sie że jest robiony na standardowym profilu. I tu fakt chłodzenie jest słyszalne. JA ma zrobione własne krzywe i jest miodzio.

 

Odpalił mi się w końcu test i widzę kolejne kłamstwo. Jak najbardziej pomkę można wysterować, Ba nawet ją można ustawić tak że sie wyłączy.

Nawet teras sobie testy zrobiłem i ustawiłem sobie chłodzenie półpasywnie i słychać jak włącz się pompka (chłapniecie płynu w układzie)

 

@Up

Wierz mi ale to nie jest zbyt dobre rozwiązanie. Po pierwsze jest droższe względem Phantoma/Fortisa 3. Po drugie jest głośniejsze i po trzecie nie ma dużej różnicy w osiągach względem tych 2.

Żona mi kupiła to chłodzenie w 2018r za 189pln i to w Euro AGD... a teraz widzę że nieźle zdrożało.

Edytowane przez mbe13
Link to post
Share on other sites

1.Nie wiem co to jest za tekst ale jest mocno nierzetelny choćby dla tego że w tym AiO można zmienić czy dolać płyn. 

 

2.Nie mogę otworzyć strony z testem przez brak certyfikatu ale założę sie że jest robiony na standardowym profilu.

 

3.Odpalił mi się w końcu test i widzę kolejne kłamstwo. Jak najbardziej pomkę można wysterować, Ba nawet ją można ustawić tak że sie wyłączy.

Nawet teras sobie testy zrobiłem i ustawiłem sobie chłodzenie półpasywnie i słychać jak włącz się pompka (chłapniecie płynu w układzie)

 

4.Żona mi kupiła to chłodzenie w 2018r za 189pln i to w Euro AGD... a teraz widzę że nieźle zdrożało.

 

1. I stracić gwarancję

2. Wszystkie są na standardowym profilu

3. Sterowanie DC, zgadza się

4. Phantom teraz kosztuje 139pln

 

Proponuje odpalić BFV ma high i zobaczyć temp CPU po 40min+

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...