Skocz do zawartości

Jakie chłodzenie na Ryzen 5 2600 do 150 zł


Recommended Posts

zastanawiam sie po co ci do r5 2600 taki gellid czy fortis, nawet fera 3 tego cepa idealnie chłodzi

 

stock , bf 5, temp 43-44st

https://www.youtube.com/watch?v=l1_b3aIZ7Hw&t=332s

ostre OC (jak na ten mój procek) 4100 1,4v 55st

https://www.youtube.com/watch?v=09XI98hjSpU&t=28s

Po pierwsze bo chłodzenie wystarczy na dłużej. Mając takie chłodzenie może sobie wrzucić znacznie mocniejsze procesory bez konieczności wymiany coolera. Chłodzenie jak kupisz to zostaje już na parę ładnych lat a dopłata 35zł jak napisał wyżej "ernorator" jest jak najbardziej sensowna.

Po drugie masz błąd w monitoringu bo żaden procesor przy zmiennym obciążeniu na rdzeniach nie pokaże Ci takiej samej temperatury a u Ciebie obciążenie się zmienia od 60% nawet do 90% na poszczególnych wątkach a wskazania temperatury sa takie same co jest nie możliwe bo temperatura poszczególnych rdzeni rośnie wraz z ich obciażeniem.

U Ciebie jest na stocku 44C na wszystkich 12 wątkach bez względu na to czy wątek jest obciążony w 50% czy 90%.

Nieodpowiednie parametry podpiąłeś pod monitoring - zamiast temperaturę rdzeni to dla poszczególnych wątków podpiąłeś temperaturę CPU ;) 

 

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

 

Nieodpowiednie parametry podpiąłeś pod monitoring - zamiast temperaturę rdzeni to dla poszczególnych wątków podpiąłeś temperaturę CPU ;) 

 

co ty za brednie wypisujesz? temperatury poszczególnych rdzeni/wątków? to ile tych czujników myślisz że tam jest nasrane?  :rotfl:

 jaką niby miałbym tam wstawić do monitu? wyboru żadnego nie mam, a zawsze jest wstawiona ta, z której też korzystają inne programy do monitu takie jak hwinfo/occt itp

nie wiem czy nie pomyliłeś mojego obecnego konfigu, bo te filmy to z mojego byłego cepa r5 2600 a on był z ferą 3 na sttcku zimny jak skała

Edytowane przez k0chan
Link to post
Share on other sites

Niektóre płyty w monitorach podaja jakaś tam temperatury która opisana jest jako CPU (ale nie jest to temp CPU) która oscyluje w okolicy 35-45*C w zależności od CPU i jest też drugi który mówi stricte o CPU I on pokazuje ta temperaturę. Są to błędne opisy programów.

Link to post
Share on other sites

oczywiście , ze tak jest, tylko że akurat ja mam na swoch filmach dobrze ustawione, widać to na drugim, gdzie jest podkręcony procesor i tempy wyższe

dodam jeszcze, ze na stock occt dobijało ledwo ponad 60 st (no avx), cep był sporo chłodzniejszy pod obciążeniem od mojego obecnego

Link to post
Share on other sites

Ja tam wolę AiO. Jedyny minus jest taki że dość długo zbija temperaturę po obciążeniu ale.tez bardzo długo CPU się rozgrzewa.

 

W Warzone w menu temperatura utrzymuje się na poziomie 42*C. Po wejściu w grę w grabieży CPU po 20-25 minutach dobija do 53*C. W przerwie między meczykami temperatura spada do 42*C (tuż przed rozpoczęciem kolejnego meczu) a to wszystko przy chłodnicy 120mm. Na dziś dla mnie powietrzne chłodzenie nie ma racji bytu. Ew zmieniłbym na identyczne chłodzenie (bo jest mega ciche i wydajne jak się je dobrze ustawi) tylko z większą chłodnicą.

Link to post
Share on other sites

OK gelid Phantom zamontowany. Mieści się na styk :) ale mieści.

Temp w spoczynku 30 stopni. Obciązenie full 55 stopni

Procek podkręcony na 4,0 GHz. temp spoczynkowa 38 stopni. Obiążenie full 78 stopni.

Oczywiście do tego własny profil wentylatorów.

z minusów - brak możliwości zatrzymania całkowitego wentylatorów. ich minimalna wartość to 900rpm

 

Do tego od Gelida Icy Vision na krcie graficznej i cisza jak talala.....

 

Teraz obczajam co to VRM MOS na płycie - dosyć mocno się grzeje....

Link to post
Share on other sites

przy ryzenie 2600 sekcja (czujnik VR MOS) po OC u  mnie też sie nieżle grzała, ale tylko przy wypalarkach, w bf5 (gdzie też cep dostaje w kość) do 72 max dochodziła

nie wiem jak jest w gelidzie, ale u mnie fera 3 trochę sekcję owiewa, więc za ostro nie skręcałem wentyli , zeby i nad nią był powiew

Link to post
Share on other sites

U mnie

Możesz wziąć linijkę i zmierzyć ile Phantom z założonymi wentylatorami ma milimetrów? Chodzi mi wymiar, który możesz zebrać otwierając obudowę i patrząc się na wprost. W Internecie widnieje informacja, że 118 milimetrów (a to mniej, niż ma Fortis 3, więc nie wiem czy temu wierzyć).

Link to post
Share on other sites

Tylko 118? To bardzo kompaktowe to chłodzenie jest. Mniej, niż standardowy wentylator dwunastka.

To co zaznaczyłeś to nie jest parametr 118mm tylko 126mm i podawany jest prawidłowo ;)

Chłodzenie ma

wysokość  - 160mm

głębokość - 118mm

szerokość - 126mm

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...