Skocz do zawartości

Problem z Memory Management


Recommended Posts

Witam,

 

Od jakiegoś czasu mam problem z wyskakującym bluescreenem i tytułowym błędem Memory Management. Do pewnego momentu komputer działał normalnie, teraz błąd wyskakuje częściej. Podczas zwykłych czynności jak przeglądanie internetu itp, błąd zazwyczaj się nie pokazuje,choć też się zdarzało. Kiedy włączam coś bardziej wymagającego np Far Cry 5, błąd potrafi się pojawić, chociaż też nie zawsze i gra się normalnie. Robiłem test RAM'u i nie wyszło nic. Mimo tego, czy może być to spowodowane RAM'em, czy np. tym, że jest go bardzo mało (6 GB)... Nadmienię, że kiedy zaczęły pojawiać się błędy po jakimś czasie musiałem postawić od nowa Windowsa bo się posypał.

 

Screen z HWiNFO: https://tinypic.pl/98xm4vjnioi8

Link to post
Share on other sites

Zeby taki test byl miarodajny to musisz przetestowac kazda kosc z osobna i najlepiej tym w/w programem.

Sciagasz na dysk, wypalasz na plycie i uruchamiasz program przy starcie systemu.Taki test powinien przejsc kilka petli ktore zwykle trwaja pare godzin.

Link to post
Share on other sites

Zeby byc pewnym w 100% ze to nie wina pamieci to popracuj (pograj) troche  na kazdej kosci z osobna i zobacz czy te bluescreeny beda sie powtarzac.

Tez mialem kiedys problem z RAMem - dopiero wyciagniecie fizycznie tej uszkodzonej sprawilo ze komputer nie mial juz bluescreenow :)

Link to post
Share on other sites

Wyjąłem 1 kość i próbowałem odpalić grę, wywaliło bluescreen. Ten sam błąd. Wyjąłem ja i wpialem druga, odpaliłem Steama wywaliło Memory_Management. Czy to już definitywnie RAM?

Pojawił się kolejny błąd mianowicie unexpected store exception. Już któryś raz w przeciągu 4 dni. Co robić w takim wypadku żeby komputer nie zaczął wypluwać jeszcze więcej bluescreenow?

Link to post
Share on other sites

Mobo: GIGABYTE H61MA-D2V

CPU: i5 2300

RAM: SAMSUNG 4GB 2Rx8 PC3-10600U (m378b5273ch0-ch9), SAMSUNG 2GB 1Rx8 PC3-10600U (M378B5773CH0-CH9)

Karta Graficzna: AMD Radeom RX 570 XFX 4GB

Dysk Twardy: Seagate SSHD 1 TB, ST1000DX001-1CM162

Zasilacz: SILENTIUMPC Vero L2 Bronze 500W

System: Windows 10 PRO 64bit

Edytowane przez byniu991
Link to post
Share on other sites

Jakoś nie mogę znaleźć tej płyty w sieci dostępna jest tylko GIGABYTE H61MA-D2V Rev. 2.0 i 2.1, a one mają dwa sloty RAM. Proponuję zamontować SAMSUNG 4GB 2Rx8 PC3-10600U (m378b5273ch0-ch9) w slotach licząc od procesora w 2 i 4 slocie. Po zamontowaniu pamięci przed włączeniem PC zresetuj bios zworką CLR_CMOS na płycie gł. lub wymontowuj baterię bios na ok. 5 min.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...