Skocz do zawartości

240hz 2k czy 144hz 4k, dylemat co wybrać.


Recommended Posts

Witajcie,

 

Może Wy mi doradzicie co wybrać, Nie mogę się zdecydować co dla mnie będzie najlepszym wyborem w kwestii monitora.

 

Monitor będzie używany w 80% do grania (w 80% strzelanki i czasami jakis rpg, mmo lub h&s), pozostaly czas to youtube i tracenie czasu na przegladanie internetu.

 

Opcja I:

- monitor z odswiezaniem 240hz 2k, tn

 

https://www.x-kom.pl/p/500599-monitor-led-27-lenovo-legion-y27gq-25-czarny-240hz-05ms.html

 

Opcja II

- Monitor z odzwiezaniem 144h 4k, ips

 

https://www.x-kom.pl/p/544016-monitor-led-27-asus-rog-strix-xg27uq-4k-hdr.html

 

Monitory sa podeslane przykladowe, ktorymi bylbym zainteresowany. Chodzi mi o Wasza rade w ktora specyfikacje pojsc przy zalozeniu do jakich celow monitor bedzie przeznaczony ;)

 

Obecnie uzywam 24 calowego eizo 120h do grania i jako drugiego obok do podlagu yt internetu jakiegos 60hz lg 21 calowego.

Link to post
Share on other sites

A jak bebechy w PC? Uciągnie Ci gry tak, że będą działały w 144 FPSach w 4k? Albo 240  w 2k? Ja wybrałem złoty środek i 144Hz przy 2K,a i tak większość gier nie dobija do 140 fps przy tej rozdziałce

Co do bebechow to bedzie to ciagnac ponizsza specyfikacja:

 

Procesor Intel Core i9-9940X - 14R/28W

Płyta główna Asus ROG Rampage VI Enocre

Karta graficzna 2x MSI SeaHawk RTX 2080 Ti

Pamięć RAM HyperX 32B 3200 MHz Predator RGB CL16

Dysk Patriot 1TB M.2 PCIe NVMe Viper VPN100

Zasilacz Corsair HX1200

Platinum Obudowa Lian Li PC-V3000WX

 

Beda w niej jeszcze lekkie modyfikacje, ale co do zasady mniej wiecej bedzie taka jak powyzej.

Link to post
Share on other sites

Lenovo jest spoko, ale używa prawdopodobnie tej samej matrycy co dużo tańszy HP Omen X27. Główne różnice to opcja blur reduction w Lenovo i moduł GSync w Lenovo który jest chłodzony aktywnie i słyszałem opinie że wiatrak jest dosyć głośny. Sam zdecydowałem się na HPka bo nie było mnie stać na Lenovo i nie żałuję. Kolory prawie na poziomie gamingowych IPS, kontrast całkiem niezły jak na TN i co mnie zdziwiło całkiem równe podświetlenie. 240Hz z freesynciem robi robotę, użwam z Geforce i jest ok.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...