Skocz do zawartości

DOBÓR KARTY GRAFICZNEJ DO TEGO ZESTAWU???


Recommended Posts

Witam mam problem z doborem karty graficznej oto zestaw który planuję kupić:

 

Intel Pentium Dual Core 6300-319zł

 

Asus P5Q SE P45 s.775- 333zł

 

OCZ PC800 2 x 1024- 135zł

 

LG DVD Recorder GH-22LS30 LightScribe Sata Black -125zł

 

posiadam:

Obudowa- Antec Three Hundred

Zasilacz - Enermax Pro82 425W

Dysk twardy - Seagate 320GB

 

Karta graficzna Nvidii do 450zł max

Bardzo proszę o pomoc

Link to post
Share on other sites

Według mnie e6300 jest lepszy niz e5200.

Jakbym mial pieniadze to bym kupil intel core 2 duo e8400.

Podkrecajac procesor podniesie sie tylko czestotliwosc nie wydajnosc!Jak se ktos benchmarki odpala to tak sie dzieje ale jak pogra to po jakimś czasie troche zaczyna zwalniać, bo sie grzeje jak cholera Podniesienie fsb daje niewiele.

 

HD 4850 w testach jest lepsza niz 9800GT a jak jest naprawdę?

roznica w 3dmarku ponizęj 1% wiec mozna to uznac za błąd pomiaru

 

Zasada jest taka:

ATI - do grafiki

NVIDIA - do gierek i multimediów

 

Prosiłem o wybór karty graficznej a nie procesora

Link to post
Share on other sites

lol2 jeżeli sądzisz że 100zł więcej to nie jest wydawanie kasy w błoto to spoko L2 ma tyle samo co e5200 a procesor można podkręcić...

 

ciekawy jestem skąd wziąłeś ta zasadę że nv do gier i multimediów a ati do gier... ;);):]

 

jeżeli nie dasz sobie pomóc i wszystko wiesz lepiej to wybieraj sobie sam podzespoły a nie zakładasz niepotrzebne tematy... myślę że w wyborach głosowałeś na pis... ;)

Link to post
Share on other sites

zdecydowanie wiec powinienes rowniez poprosic o wybor procesora bo po tym co wymysliles w powyzszym poscie wynika tylko jedno - ze calkowicie nie wiesz o czym piszesz

moze gdzies cos uslyszales 5 przez 10 i teraz masz calkowicie zafalszowany obraz realiow

bez urazy ale to poprostu sa brednie

niby w czym e6300 jest lepszy w ktorym miejscu swojej budowy?

a co ma sie grzac w e5200 kiedy podniesiemy fsb do poziomu 6300 ? tu niechodzi o samo fsb (ktore oczywiscie wiele daje szybsza komunikacja z pamiecia zarowno podreczna jak i systemowa sukces e8200 w duzej mierze opiera sie o wysokie fsb) tylko o maksymala mozliwa do uzyskania czestotliwosc. czym sie rozni Twoj wybor od naszego jesli nie fsb ?

ATI nie do gier? z ktorego roku masz ostatnie wiesci? czas sie zatrzymal dla Ciebie?

tez lubie NV i z niej korzystam co nieznaczy ze ze bede wciskal kit ze ATI nie ma sprzetu do gier bo prawda jest takla ze obecnie to NV nie ma czym zapchac dziury w nizszym segmencie

Link to post
Share on other sites

PO pierwsze nie jestem zadnym ekspertem

Po drugie nikogo nie obrazam jak niektorzy z was

Przepraszam wszystkich jesli urazilem ich swoja wypowiedzia na temat podkrecania procesora i w wyborze karty graficznej.

 

Moim zdaniem:

E 6300 ma wieksza częstotliwość taktowania magistrali: 1066 MHz

E5200 częstotliwość taktowania magistrali: 800 MHz

W e6300 zaczynam podkrecanie od 2,8GHz a w e5200 od 2,5GHz.

Wiec jakas roznica jest.

 

Jesli chodzi o karte grafiki wszedzie kazdy zachwala HD 4850 , ale w niektorych sklepach internetowych doradzali mi zakup karty nvidii i dlatego takie moje spostrzezenia.

Przepraszam jeszcze raz wszystkich

I prosze o doradzenie wyboru grafiki i procesora

Link to post
Share on other sites

Jak Hd 4850 bedzie spisywal sie z pentium dual core 5200?

 

Jakiego producenta HD 4850 wybrać podobno bardzo sie grzeja :

 

4850 Asus 512MB 2xDVI (PCI-E) Glaciator Fan 441zł

 

Gigabyte HD4850 512MB 256 PCI-E GDDR3 Zalman 418zł

 

Sapphire HD4850 512MB 256 PCI-E GDDR3 409zł

 

Proszę o odpowiedź

Link to post
Share on other sites

ja napisze ze swojej strony, że jestem posiadaczem 4850 Asus 512MB Glaciator Fan od dwóch tygodni i o żadnym grzaniu nie ma mowy. Przy dzisiejszych upałach i intensywnym cioraniu w call of juarez 1 karta nie przekracza 55 stopni i to na zmniejszonych obrotach wiatraka do 30% (standardowo ustawia 48 - 52 %)

i jeszcze jeśli chodzi o grzanie, to jeśli wybierzesz kartę bardziej nagrzewającato nic się nie stanie, bo chipy są stworzone by wytrzymywały ponad 100 stopni, przykład chociażby grafy w laptopach - 80 stopni to nic wielkiego, a jakoś nie padają jak muchy

Link to post
Share on other sites

Rozmawiałem z handlowcem i powiedział mi ze ten Asus HD 4850 chodzi bardzo cichutko.

Więc chyba zdecyduję się na asusa.

Kupuje w swoim miescie wiec raczej nie bede naciagal sie na koszty i kupowal w sklepie esc.pl w razie jakiejs usterki to dodatkowe koszta i nerwy wiec sobie odpuszcze.

Link to post
Share on other sites

nieufaj handlowcowi - to niekoniecznie musi byc prawda co on mowi - on ma za zadanie pozbyc sie tego czego ma sie pozbyc , Twoj interes wcale nie musi isc w parze

jesli wyglada tak jak te z pierwszych pozycji na liscie to zapomnij o ciszy

jesli tak jak z nastepnych z tym okraglym radioatorem to juz troche lepiej

http://www.ceneo.pl/;004c0+sAsus~~MHD~~M4850;0112-0.htm

jedynym dobrym jest wg wzoru accelero tez byly i sa do zdobycia takie asusy

http://www.allegro.pl/item683866731_for ... _4850.html

oczywiscie VaporX jest doskonaly ale tez ma swoja cene

 

zreszta niebardzo rozumiem po jakego grzyba placic 450 za 4850 skoro 4830 o 7-8 procent mniej wydajny (tylko poprzez troche nizsze taktowanie) lub 4730 kosztuja zaledwie 340

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...