Skocz do zawartości

laptop do 5000zł miedzy 13 a 14 cali


Recommended Posts

szukam laptopa do pracy i nauki jak również do grania w przeciągu 2 może 3 miesięcy planuje zakup do niego eGPU z racji tego musi mieć co najmniej 16gb ramu,być dobrze wykonany ogólnie coś  z segmentu premium(zakup na 4-5 lat). Zamierzam grać raz na jakiś czas po zakupie eGPU m.in w  bf5 , wiedzmina 3, anno itp. na średnich wymaganiach było by miło. Początkowo zastanawiałem się nad xiaomi mi notebook air 13 i zainwestować w normalne PC  ale jak zobaczyłem obecne ceny i małą dostępność ( znajomy kupił za 2900zł) to zmieniłem zdanie.budżet jest elastyczny może być nieco większy. Nie jestem zielony w temacie PC ale na laptopach się nie znam. Także nie mam żadnego pomysłu i nie umiem nic wybrać mam nadzieje że mi pomożecie 

Link to post
Share on other sites

Upierałbym się przy kupieniu ultrabook + solidny desktop. Tym bardziej, że 5000 + 2000/3000 na eGPU robi dużą kasę, a wydajności desktopa za 5000 nie przebijesz. 

 

- ultrabook: za 2500 zł idzie kupić Huawei Matebook D 14 (w sumie bratnej dla Notebook Air 13) i to z dostawą w Polsce

- zostaje 4500/5500 na złożenie maszyny z peryferiami :) 

 

To taka moja podpowiedź, bo często pierwsza myśl/pomysł jest najlepsza :) 

Link to post
Share on other sites

Trochę nie rozumiem. Czemu według ciebie komputer za 2500 zł nie nada się? Mówisz, że dużo piszesz i podróżujesz, to po co ci droższy sprzęt jak to ma być typowo do pracy? :D  

 

Ja mam 10 letniego Samsunga, który był kupowany za niecałe 2000 zł i do tej pory wykorzystuje go do neta i jako komputer diagnostyczny. 

Według mnie, lepiej kupić takiego laptopa za 2500 zł (patrz Matebook), który i tak będzie wykorzystywany do pracy, a później dozbierać kasy na PC. Z tym, że na razie nie ma co kupować desktopa, bo w dystrybucjach kończy się towar, to sklepy zaczynają już ustawiać wysokie ceny na produkty. 

Link to post
Share on other sites

Jak na moje dobry wybór, z czego slyna thinkpady to pewnie wiesz, wiec docenisz klawiature, solidność i taką niedelikatność tego sprzętu, wiekszość ultrabooków jest piękne i solidne ale wyglądają jak biżuteria i żal je ściurać, a tchink jest jak porządne narzędzie, przynajmniej ja to tak odbieram. Sam już długo choruje na thinka i sie wciąż zastanawiam t490s, x1 carbon lub (bo lubie czasem pograć) extreme.

 

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Jak na moje dobry wybór, z czego slyna thinkpady to pewnie wiesz, wiec docenisz klawiature, solidność i taką niedelikatność tego sprzętu, wiekszość ultrabooków jest piękne i solidne ale wyglądają jak biżuteria i żal je ściurać, a tchink jest jak porządne narzędzie, przynajmniej ja to tak odbieram. Sam już długo choruje na thinka i sie wciąż zastanawiam t490s, x1 carbon lub (bo lubie czasem pograć) extreme. Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

a możesz wytłumaczyć mi różnice między t490s a x1 carbon bo parametry podzespoły i wymiary z tego co widzę maja prawie takie same ale różnica w cenie jest już znacząca 

Link to post
Share on other sites

No to chyba szkopuł tkwi w tych szczegółach, mniejsza masa, mniejsza bryła, w x1 matryce lepsze do wyboru bo w t490s jedynie fullhd, x1 tez lepiej wykonany jeśli chodzi o materiały. Wszystko to subtelne różnice, ale jednak sprawiają że komputer walczy w innej kategorii. Jakby tak na chłodno pomyśleć to nie ma sensu dopłacać... Można też myśleć dalej i pójść tym tropem, przemyśleć również t490... l490.. i w koncu kupic e490.

Link to post
Share on other sites

Naszło mnie pytanie do was czy uważacie że 8 gb ram wystarczy czy jednak te 16gb ram jest potrzebne odkąd pamiętam zawsze miałem od 16gb ram w góre. średnio otwieram po 30-40 stron w chrome przy czym chodzi również office i inne poboczne rzeczy. Pytam bo jest mnóstwo dobrych ofert na 8gb a na 16 prawie nic

Link to post
Share on other sites

Pamięć wlutowana żadnych slotów, wiec nie rozbudujesz.

 

Tu jest t495s z ryzenem za 5500

https://www.x-kom.pl/p/546681-notebook-laptop-14-1-lenovo-thinkpad-t495s-ryzen-5-pro-16gb-256-win10p.html

 

T490s faktycznie ceny z kosmosu, najtańsze z 16gb ram:

https://www.komputronik.pl/productVariantGroup/6614/lenovo-thinkpad-t490s.html

Ale ten warto tez rozważyć bo masz jeszcze modem lte i i7.

 

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka

 

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...