Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera : AutoCAD, gry

  • Maksymalna kwota : 4000zł

Kiedy zamierzam kupić komputer? : w przeciągu najbliższego tygodnia

Których części potrzebuję : buda

Czy będę podkręcać sprzęt? : nie

Rozdzielczość mojego monitora i model : LG 23MP65, IPS 1920x1080, ale w planach zakup 27" 1920x1080 lub 2560x1440 144Hz

Specjalne wymagania : zależy mi głównie na stabilnej pracy podczas używania 2 okien autocada wraz z przeglądarką wordem itp. oraz stabilnej rozgrywki ogrywając gry

Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : brak

Własna propozycja zestawu :

MSI B450 Tomahawk MAX

Ryzen 5 3600

MSI GeForce GTX1660 Super Gaming X

Corsair Vengeance RGB PRO 2x8GB, 3200MHZ, CL16

Dysk SSD Samsung 970 EVO Plus 500GB M.2

Chłodzenie SilentiumPC Spartan 3 PRO

Zasilacz Silentium PC Vero L2 600W

Obudowa Silentium PC Regnum RG4T 

 

  • Inne : -

 

Opłacalna i wydajna jednostka czy jednak wypadałoby coś w niej pozmieniać? Lub jeśli można na czymś uciąć koszta bez znaczącego spadku wydajności.

 

Edytowane przez killyciamonjaro
Link to post
Share on other sites

zasilacz za mocny sensonic pół pasywny z 10 lat gwarancji lepszy. chłodzenie to zabawka lepiej upoluj z allegro coś. Płyta taka średnia 1 gniazdo m2 brak wzmacniacza słuchawkowego. dysk za drogi dokładasz 100 zł i masz 1 tb tak samo szybki. RAM tak samo za drogi taniej znajdziesz szybszy. 

Link to post
Share on other sites

 

Warto teraz brać ten sam model zasilacza z Seasonica tylko 650W pod ewentualną rozbudowę w przyszłości? Np. do RTX2070 Super, ale to plan za może jakieś dwa lata, więc wiele się może jeszcze pozmieniać. Czy lepiej póki co poprzestać na 450W, a np. podmienić dysk z 500GB na 1TB?

Link to post
Share on other sites

Nie prawda ludziska zapominacie że zasilacz ma najlepszą sprawność przy 80% obciążenia. Dajcie się im spocić nieco. gtx 2070S spokojnie zasili 450W a za rok jak będą 7 nm grafiki to taki gtx 2070 to będzie prądożernym antykiem. Producenci zalecają z zapasem dlatego ze nie wiedzą jaki kto kupi zasilacz i biorą poprawkę na zasilacze co w nazwie mają tylko dużo. Jak kupisz markowy to gwarantuje że 350w starczy. według mnie weź najtańszą płytę byle m2 miała  a co zostanie dołóż do dysku 1 tb m2. Dlatego że nie polecam bawić się w OC. To nie te czasy co kiedyś i procesory zbyt często padają albo ulegają degradacji na skutek OC. to ile musisz do lepszej płyty dołożyć do chłodzenia,  dokładasz do procesora i od razu kup sobie szybszy. OC  ma sens jak masz najszybszy i jeszcze chcesz szybciej. Albo sens miało kiedyś  w przypadku g3258 jak było to coś gratis. A ten sensonic co jest w koszyku ma 7 lat gwarancji i nie jest to wersja pól pasywna. a o chłodzeniu zapomnij za taka cenę kupisz na allegro jakiegoś potwora i schłodzisz tego procka pasywnie a puki co co za różnica  czy masz boxa czy dodatkowe chłodzenie 

 

https://proline.pl/koszyk/f4675bb4

Link to post
Share on other sites

Patrzenie się na sprawność zasilacza pod jakimś tam obciążeniem do zastosowań domowych nie ma sensu. Komputer nie pracuje liniowo i przy pulpicie czy przeglądarce będzie miał inne obciążenie niż przy grze czy renderingu wideo.

 

Ale jeśli ktoś buduje koparkę, gdzie obciążenie jest równomierne w jednostce czasu (24h), to już można się bawić w sprawności pod 80% obciążeniem czy innym.

Link to post
Share on other sites

Ostatecznie zdecydowałem się na taki zestaw:

 

https://proline.pl/koszyk/36c3aa7b

 

Z tym, że w zależności od dostępności w sklepie w którym kupuje wybiorę jeden z zasilaczy Seasonic z serii Focus GX lub Plus.

 

I pytanie odnośnie płyty głównej, ponieważ obawiam się, że może jej zabraknąć - co polecacie właśnie w zamian za MSI B450-A Pro Max?

Edytowane przez killyciamonjaro
Link to post
Share on other sites

Dopłata 150zł do GX 550 nie jest must have bo tu Focud Gold 450W będzie z dużym zapasem i wcale specjalnie głośniej tez nie będzie.

Ten SG1M super przewiewny nie jest, zerknij na zwykłego SG1/SG1 TG albo i nawet P400A.

 

 

 

I pytanie odnośnie płyty głównej, ponieważ obawiam się, że może jej zabraknąć - co polecacie właśnie w zamian za MSI B450-A Pro Max?

Duża ilość, także nie powinno tak się stać, inna opcja nawet ciut lepsza pod kątem ewentualnego OC B450 Tomahawk MAX. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dopłata 150zł do GX 550 nie jest must have bo tu Focud Gold 450W będzie z dużym zapasem i wcale specjalnie głośniej tez nie będzie.

Ten SG1M super przewiewny nie jest, zerknij na zwykłego SG1/SG1 TG albo i nawet P400A.

 

 

 

Duża ilość, także nie powinno tak się stać, inna opcja nawet ciut lepsza pod kątem ewentualnego OC B450 Tomahawk MAX. 

 

Edytowałem poprzedni post, ale coś z koszykiem się zadziało, bo właśnie zauważyłem, że dałem inną obudowę niż miałem na myśli. Mianowicie cały czas brałem pod uwagę SG1 TG

 

Rozpoczynając temat proponowałem Tomahawk MAX z tym, że drumlin informował o braku wzmacniacza słuchawkowego i szczerze powiedziawszy szukałem cokolwiek informacji na ten temat i całkowicie nie mogłem nic znaleźć. Z czym to się je? Nigdy nie spotkałem się z ocenianiem płyty głównej pod tym względem (fakt faktem nie siedzę w tym), więc ma to jakiekolwiek znaczenie pod kątem np. muzyki czy dźwięku w FPS'ach? Dodatkowo tak jak mówiłem o braku płyty, ale nie sprecyzowałem - niekoniecznie miałem na myśli sklep proline, a tutaj wchodzą też w grę raty i nie wszędzie idzie zdobyć 0%  :P.

 

Ewentualnie co z MSI B450 Gaming Plus MAX?

 

Co do mocy zasilacza - biorę pod uwagę ewentualną rozbudowę PC w przyszłości, więc wydaje mi się, że lepiej by było już wtedy nie zawracać sobie głowy zasilaczem. Ponadto może kiedyś OC mimo, że teraz nie planuje, więc zapobiegawczo wybrałem mocniejszy. 

Edytowane przez killyciamonjaro
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...