Skocz do zawartości

GTX 2070S Gaming Trio czy RX5700XT Nitro+ SE


Recommended Posts

Radeon 2100zł w Komputroniku, Geforce ok 2700zł w X-kom. Monitor 1080p 144Hz, zasilacz Supremo 550W. Rozumiem, że GeForce jest trochę lepszy pod względem wydajności ale czy jest warty dość sporej dopłaty? Co byście wybrali bo obecnie po sprzedaży GTX1660 zostałem na integrze z i5 9600k :).

Edytowane przez Big_Mike
Link to post
Share on other sites

Miałem ostatnio ten sam dylemat. Monitor 3440x1440 100hz.

Wzialem 5700xt pulse za 1650pln i jestem mega zadowolony. Sporo kasy zostało w portfelu a jak mi brakuje fps to używam skalowania rozdzielczości.

Moim zdaniem rewelacyjna opcja te skalowanie.

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Też myślałem nad NITRO+, na morelach było za 1950pln ale ostatecznie trafiła się okazja tego PULSE za 1650pln.

Gdyby nie ta okazja, kupiłbym Nitro+.

Odpowiednik tego NITRO+ to pewnie jakieś 2070S TRIO X wiec parę stów różnicy jest.

Na pewno znajdzie się kilka argumentów za kupieniem droższego RTXa, pytanie czy są warte dopłaty tych 5 stówek.

Moim zdaniem nie.

 

No i opcja tego skalowania jest rewelacja :) W SOTR mam wszystko na full, skalowanie 90%, podbite do 3440x1440 + wyostrzanie i gra śmiga w 90fps :) Temperatura karty 70stopni a sama karta niesłyszalna (buda dark base pro 900).

 

A że nie ma RT? Przesiadłem się z 2080TI więc naoglądałem się tego RT... chociaż w zasadzie widziałem je tylko w Control które aby działać w 60fps również musiało mieć włączony DLSS + wyostrzanie :) No i w Quake II ;)

Edytowane przez k0zik
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Witam,

 

Panowie mam ten sam dylemat tyle że staje przed wyborem kart w tej samej cenie tj 2200zł a mowa oczywiście o Sapphire RX5700 Nitro+ vs RTX 2070s JetStream od znajomego więc karta sprawdzona i na długiej gwarancji. Radeona miałem kilka lat temu, model HD7970 pierwszego i ostatniego do tej pory, i byłem mega zadowolony. Aczkolwiek czytam o tej wersji RX 5700 i opinie są bardzo różne. Niestety mój RTX 2080 padł jakiś czas temu, a nie chcę już czekać do premiery nowych kart bo RDR 2 leży i się kurzy.

Monitor który posiadam  to LG 34GL750-B 2560x1080 144Hz.

 

Proszę o opinie co z tym fantem zrobić :/

Link to post
Share on other sites

Do Windowsa 2070S Gaming X Trio ze względu na brak problemów ze sterownikami, do Linuksa teraz pewnie bym się zdecydował na 5700XT Nitro+ lub Red Devil (dokładnie z tego samego powodu co na RTX pod Windows). Różnica w wydajności niewielka na korzyść NVidii.

Link to post
Share on other sites

Zostaje w takim razie przy Nvidii...

Ale z całego serca mam nadzieję że AMD w końcu wypuści kartę przy której nie będzie dylematu typu "zieloni czy czerwoni".

Pokazali co potrafią przy procesorach i mam nadzieję że przy GPU tym razem też tak będzie, bo ceny kart zielonych to jest naprawdę przegięcie.

Link to post
Share on other sites

Janek20 w każdym temacie pisze jakie to niesamowite problemy są z Navi, ja jakoś tego u siebie nie doświadczyłem i kilku użytkowników tego forum także używa Navi z powodzeniem. Jeśli bierzesz pod uwagę tylko jego wypowiedź to przemyśl sprawę raz jeszcze i poczytaj opinie innych.

Link to post
Share on other sites

Witam,

 

Panowie mam ten sam dylemat tyle że staje przed wyborem kart w tej samej cenie tj 2200zł a mowa oczywiście o Sapphire RX5700 Nitro+ vs RTX 2070s JetStream od znajomego więc karta sprawdzona i na długiej gwarancji. Radeona miałem kilka lat temu, model HD7970 pierwszego i ostatniego do tej pory, i byłem mega zadowolony. Aczkolwiek czytam o tej wersji RX 5700 i opinie są bardzo różne. Niestety mój RTX 2080 padł jakiś czas temu, a nie chcę już czekać do premiery nowych kart bo RDR 2 leży i się kurzy.

Monitor który posiadam  to LG 34GL750-B 2560x1080 144Hz.

 

Proszę o opinie co z tym fantem zrobić :/

Kupiłem obie czyli 2070S Trio za 2700zł i Nitro+ za 2099zł. Testowałem 3 dni obie karty na przemian w tych samych grach (WoT, War Thunder, Metro, BF5, RDR2, Wiedźmin3). Obie karty są bardzo dobre, bardzo podobnie działają. Lekka przewaga jest po stronie MSI. Jest wydajniejsze i cichsze jednak jest to BARDZO mała różnica. Ostatecznie zwróciłem do sklepu MSI ponieważ moim zdaniem nie warto dopłacać 600zł za kilka % wydajności. Nie mam absolutnie żadnych problemów ze sterownikami od AMD jak też cewkami w kartach. Jeżeli komuś zależy na ledach to moim zdaniem w Sapphire są one jakby lepszej jakości. MSI jest pod tym względem co najmniej średnie (ledy lekko mrugają przy pewnym niektórych kolorach/jasności). Temperatura kart w grach praktycznie taka sama ok 72-74 st. MSI troszkę ciszej pracuje ale jest to również mała różnica (bios cichy w Sapphire, na podstawowym biosie AMD jest głośniejsze). Podsumowując ujmę to tak: jeżeli 2070S Trio trafi się komuś za max 2400zł kiedy radeon kosztuje 2100zł to warto. Dopłacać 600zł NIE warto. Nie wiem jak działają inne RTX np Palit ale podejrzewam, że kultura spoko tylko wizualnie trochę lipa, chyba że komuś nie zależy. Mi osobiście bardzo podobają się funkcje dostępne w Radeonie czyli wyostrzanie i skalowanie rozdzielczości. W moim przypadku chyba te bajery głównie przeważyły nad wyborem ponieważ naprawdę pomagają w takich grach jak War Thunder, w którego głównie gram. Nadmieniam, że nie maiłęm z nimi żadnych problemów w czasie gry, żadnych zacięć czy spadków FPS.

Edytowane przez Big_Mike
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...