Skocz do zawartości

Komputer do 30-35k (Koszty do działalności, poważny post)


Recommended Posts

Witam,

 

Potrzebuje w najbliższym czasie wygenerować jak największe koszty do swojej działalności i z racji jej charakteru najlepszym do tego sposobem będzie komputer, który będzie oczywiście overpriced, ale koszty to koszty.

 

Prośba o doradzenie co zmienić, z czego zrezygnować, co dodać etc:

 

  • Zastosowanie komputera :praca, pliki graficzne, internet, gry (głównie fpsy, czasami inne), office, itp.
  • Maksymalna kwota : 30 000 - 35 000
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : w tym miesiącu
  • Których części potrzebuję : cały zestaw
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : w przyszłości tak 
  • Rozdzielczość mojego monitora i model : brak (myślę nad zakupem dwóch, jeden 240hz 27 cali i drugi większy 4k)
  • Własna propozycja zestawu : https://www.x-kom.pl/lista/5kcad689j

Co do propozycji to zapewne poszczególne elementy można, a nawet trzeba zmienić. Zdaje się na radę kogoś doświadczonego.

 

Prośba o doradzenie jak najlepiej to skonfigurować i o pominięcie odpowiedzi "śmieszków", post jest poważny i zakupu potrzebuje dokonać w tym miesiącu. Z góry dziękuje adminom za pomoc w poważnym potraktowaniu wpisu ;)

Link to post
Share on other sites

Jak wytłumaczysz w US taką wysoką kwotę wydaną na komputer jeżeli to nie jest narzędziem do prowadzonej działalności ?

 

Kiedyś był limit $$$ na takie rzeczy.

Nie wiem jak jest obecnie.

Edytowane przez Lord_Krecitsqa
Link to post
Share on other sites

Jak wytłumaczysz w US taką wysoką kwotę wydaną na komputer jeżeli to nie jest narzędziem do prowadzonej działalności ?

 

Kiedyś był limit $$$ na takie rzeczy.

Nie wiem jak jest obecnie.

To czym się zajmuje wymaga bardzo wydajnego komputera z dużą mocą obliczeniową. To, że prywatnie mi się również taki przyda to tylko na plus.

Link to post
Share on other sites

To czym się zajmuje wymaga bardzo wydajnego komputera z dużą mocą obliczeniową. To, że prywatnie mi się również taki przyda to tylko na plus.

 

Nie lepiej iść w TR z serii 3000? Np. 3960X? Jednowątkowo znacznie szybszy, wielowątkowo również znacznie szybszy.

Tutaj małe porównanie: https://www.cpubenchmark.net/compare/AMD-Ryzen-Threadripper-3960X-vs-AMD-Ryzen-Threadripper-2970WX/3617vs3345

 

A z innej beczki... w jaki sposób zamierzasz odliczyć całą kwotę? Powyżej 10 tysięcy netto i tak będzie amortyzacja kilku letnia. Zostaje leasing ale tutaj również w jednym roku za wiele nie odliczysz.

Link to post
Share on other sites

Nie lepiej iść w TR z serii 3000? Np. 3960X? Jednowątkowo znacznie szybszy, wielowątkowo również znacznie szybszy.

Tutaj małe porównanie: https://www.cpubenchmark.net/compare/AMD-Ryzen-Threadripper-3960X-vs-AMD-Ryzen-Threadripper-2970WX/3617vs3345

 

A z innej beczki... w jaki sposób zamierzasz odliczyć całą kwotę? Powyżej 10 tysięcy netto i tak będzie amortyzacja kilku letnia. Zostaje leasing ale tutaj również w jednym roku za wiele nie odliczysz.

Zapewne padnie na leasing roczny i tyle ile odliczę to odliczę, jeszcze trochę innych sprzętów potrzebuje do swojej działalności więc jakoś tam to się poukłada ;)

 

Co do procesora to zapewne masz 100% racje ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...