Skocz do zawartości

Warto dopłacać do X570 Aorus Pro?


Recommended Posts

Hello.

 

Mam obecnie 3900x razem z combo Asus TUF X570 Gaming-Plus.

 

(miałem ówcześnie 3700x + GB Aorus Elite, ale zestaw został już sprzedany)

 

Ogólnie zastanawiają mnie różnice, bo:

 

- Asus TUF x570 jest chłodniejszy niż GB X570 Elite o ok. 5-7 stopni. 

- Aorus X570 Pro ma troszkę lepszy VRAM niż Asus, ale temperatury mają bodajże podobne.

- w Asusie nie mogę w ogóle zmieniać ustawień BCLK oraz Spread Spectrum (dużo osób mówi, że warto jest wyłaczyć spread spectrum i zapewnia to lepszą stabilność systemu...)

- Asus ma ALC 1200 ( i dziwne, bo w realtek console nie działają mi żadne ustawienia prócz zmiana głośności wyżej/niżej, GB ma 1220.

- Asus QFan Controller w Biosie jest mierny. W dodatku ma tylko 3 "stepy" i to mi trochę przeszkadza.

- W Gigabajcie w biosie jest dosłownie wszystko dostępne.. Chociaż nie zamierzam w ogóle podkręcać 3900x - ustawiam go na Auto + PBO, ew. dorzucę custom plan od 1usmus. Jedyne co chcę to pobawić się z Ramami by wycisnąć trochę lepszy performance.

 

I najciekawsze. Dużo osób hejtuje Realtek LAN, który jest w Asusie, że Realtek jest dużo gorszy niż Intel LAN. Jest to jakaś zauważalna różnica jeśli chodzi o 1000mb upload i 1000mb download internet, który posiadam?

 

Warto jest dopłacić do X570 Aorus Pro który byłby wówczas mobasem pod nadchodzące ryzeny 4000? 

różnica to +400zł dopłaty.

 

I jeśli chodzi o płytę główną, ma ona jakiekolwiek znaczenie jeśli chodzi o zmianę timingów i OC ramu? Czy za wszystko odpowiada kontroler pamięci w CPU i mobo nie ma nic do gadania i na Asusie i jak Aorus Pro osiągnę to samo?

 

Dzięki wszystkim za pomoc.

Edytowane przez steel116
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...