Skocz do zawartości

Mocny zestaw do AutoCad Civil 3d


Recommended Posts

Witam wszystkich, proszę o pomoc w doborze komponentów komputera przeznaczonego głównie do pracy w programie AutoCad Civil 3d. Aktualnie pracuję na laptopie Dell XPS 9560 z procesorem i7-7700k, 16 GB ram. Przy mniejszych projektach komputer daje radę jednak po podpięciu większych map praca staje się mało komfortowa. Civil 3d jest programem o kiepskiej optymalizacji, głównie obciąża jeden rdzeń dlatego zależy mi na wysokim maksymalnym taktowaniu procesora. Coraz częściej pracujemy na dość ciężkich ortofotomapach oraz cyfrowych modelach terenu (geotiff) dlatego uznałem że nie ma sensu kupować kolejnego laptopa bo wielkiego skoku wydajności nie osiągnę. 

 

Moje założenia dotyczące zestawu: jak najlepszy procesor, 32 gb ram, szybki dysk ssd 2tb, płyta główna z portem thunderbolt 3, karta graficzna w moim przypadku raczej nie wiele daje więc pewnie coś budżetowego (np. gtx 1650), w miarę możliwości mała zgrabna obudowa bez lampek i wodotrysków, nie planuję podkręcania procesora (już to przechodziłem, temat nie dla mnie)

 

Główne dobrane przeze mnie elementy:

1. Procesor i9-9900k

2. Pamięć RAM - 2x16 gb dające możliwość późniejszej rozbudowy

3. Dysk Samsung 970 evo plus 2tb

4. Płyta główna - nie mam żadnego typu, potrzebuję złącze TB3, nie planuję OC

5. Zasilacz - coś solidnego co zapewni stabilność pracy

6. Obudowa - mała, nie rzucająca się w oczy

 

Przydała by mi się pomoc w dobraniu płyty głównej, pamięci, zasilacza, obudowy oraz ewentualne sugestie co do pozostałych elementów. 

 

Komputer będzie podłączany do stanowiska pracy za pomocą złącza TB3 (monitor 4k wyposażony w replikator portów). Nie będzie służył do gier. Może zdarzyć się że będę na nim montował filmy 4k za pomocą DaVinci Resolve, ale podejrzewam że z taką specyfikacją nie będzie z tym problemu. 

 

Z góry dziękuję za pomoc. 

Link to post
Share on other sites
  • 1 rok później...

Witam.

Potrzebuję komputer stacjonarny do podobnych zastosowań, tj przede wszystkim autocad Civil 3D praca na dużych ortofotomapach oraz pozyskiwanie chmur punktów z nalotów dronem i tworzenie modeli 3d. Bardzo proszę o pomoc w skonfigurowaniu czegoś sensownego budżet +/- 6000.00 PLN

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...