Skocz do zawartości

GA-MA790X-UD3P i wysokie temperatury


Recommended Posts

Witam mam następujący problem moja płyta gigabyte strasznie się grzeje w idle zazwyczaj temp 48 w grach po dłuższym czasie 55 podczas testu w prime95 dochodziło w 1-2min do 65 czy to normalne?

Problem pojawił się chyba po instalacji nowego coolera ARCTIC COOLING FREEZER XTREME bo ten boxowy był strasznie głośny. Chodzi mi o to że nie wiem jakie były temperatury płyty przed instalacją tego byka po prostu nie zwracałem na to uwagi, poza tym radiator na chipsecie zaczął się ruszać nie wiem czy to było już przedtem, czy go ruszyłem jak się bawiłem w nowe chłodzenie. Nie chce się trzymać tak jakby nie było żadnej pasty pod nim. Obudowa posiada 4 wentylatory 80mm dwa z przodu(dodałem je wraz z chłodzeniem cpu temp gpu spadła o 5 stopni) jeden na bocznej ściance i jeden który wyrzuca z tyłu gorące powietrze dodatkowo wentylator z cpu 120mm jest ustawiony tak że wyrzuca ciepłe powietrze na tył obudowy do tej 80, kable pospinane, temp chipsetu z otwartą obudową taka sama więc sądzę że można pominąć temp panującą w wnętrzu obudowy. Temp mierzyłem everest i speedfan.

 

Mój zestaw:

Phenom II 550 BE x4

Rasurbo dlp-535

Gainward gts250 512mb

Vista64

 

Części kupione 2 tygodnie temu, bez OC z wyjątkiem tych odblokowanych rdzeni, komp się nie restartuje

 

Więc nie wiem czy te temperatury są normalne czy mam się martwić albo w ostateczności powinienem ściągnąć ten radiator i dać jakąś nową pastę? Najlepiej jak by się wypowiedział jakiś użytkownik tej płyty.

 

Pozdrawiam i dziękuje z góry

Link to post
Share on other sites

Po instalacji chłodzenia typu tower zawsze temperatury na mostku czy sekcji zasilania sie zwiększą bo tu powietrze ich nie owiewa jak to jest w przypadku boxowego coolera.

Co do samego ruszania się chłodzenia to zdejmij je i wrzuć tam nowego thermalpada albo przesmaruj nową pastą.

Link to post
Share on other sites

Często tak jest, że radiator się "giba". Zwykła pasta silikonowa nie przykleja radiatora do chipu (przynajmniej nie od razu). Możesz go zdjąć i dać lepsza pastę, jak radzi kubbak. Zbije to temperaturę o kilka stopni.

Link to post
Share on other sites

No dobra a jaką pastę radzicie, raczej taką z wyższej półki żebym też procka smarną bo ta co była już na radiatorze jakaś taka uboga w ilość wyparowała chyba :P

 

I jeszcze jedno zamieniłbym tego gts na radka 4890 bądź gtx 275 z tego co czytałem ich wydajność jest zbliżona więc bardziej chodzi o cenę ,kulturę pracy i możliwości OC wybierałbym pomiędzy http://allegro.pl/item684632416_zotac_8 ... _ddr3.html

 

a tym

 

http://allegro.pl/item689058666_vapor_x ... _hdmi.html

 

No i sprawa zaplecza czy moje zasilanie 530W i procesor to pociągnie a chce jeszcze w przyszłym miesiącu kupić drugi dysk i kartę muzyczną. Bo np po podkręceniu cpu zobaczyłem znaczny wzrost w pkt przydzielonych za grafe w 3dmark06 więc czy procek nie będzie mi tego ograniczał? Raczej wole uniknąć wymiany zasilacza, cpu chodzi stabilnie na 3.7

Link to post
Share on other sites

zasilacz sprawdzilem, da rade z jedna z tych kart, do zasilania bedziesz musial uzyc przejsciowki Molex -> PCIe 8 pin.

 

Pasty:

http://chlodzenie.net/reviews/wielki-te ... wodzacych/

viewtopic.php?f=5&t=1517&view=previous

viewtopic.php?f=5&t=2541&start=0

Dobra, niezbyt droga i latwa w nakladaniu to Revoltec Diamond Grease.

 

Ja bym bral 4890 VapourX - to jest swietne chlodzenie

Link to post
Share on other sites

Ja mam takiego Vapor-X'a. Wydajność dobra, ale wszystkie cierpią na jedną wadę...piszczenie cewek, co jest uciążliwe. Poza tym karta godna polecenia, temperatury niskie - 3D max mi do 64 doszło, a taktowanie ma 890MHz(pamięć 4200). Idle w zasadzie niesłyszalna - nie licząc tego, co wyżej już napisałem.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

OK grafika kupiona gtx 275, ale po jej zainstalowaniu pojawił się problem z ramami http://www.proline.pl/sklep.php?prodid= ... D2BK2%2F4G

wcześniej też miałem z nimi problem z działaniem na 1066(artefakty) więc zwiększyłem napięcie w biosie z 1.8 na 2.2 wszystko było ok aż do instalacji tej karty kostki nie chcą pracować poprawnie na 1066 sypią artefaktami jak wcześniej na 800 jest ok.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...