Skocz do zawartości

Jakie chłodzenie do procka ryzen 5 3600x ?


Recommended Posts

Aktualnie posiadam komputer:

 
Obudowa: SilentiumPC Signum SG1 TG Pure Black
Płyta główna: B450A-PRO MAX
Procesor: AMD Ryzen 5 3600X
Karta graficzna: Palit Geforce RTX 2060 6GB
RAM: GOODRAM 2x8GB 3600MHz CL 17
Dysk M.2 SSD 500GB
Zasilacz: SilentiumPC Vero L2 600w Bronze
 
Planuje zrobić OC na ryzen 5 3600x (do 4.4 GHz) temperatury w stresie chciałbym żeby były jak najniższe i jak najlepsza kultura pracy. Komputer jest przeznaczony do streamowanie gier i tworzenia grafik i edytowania filmów. Czy fortis 3 wystarczy do OC ?
Edytowane przez TheStar
Link to post
Share on other sites

Tak, nic mocniejszego nie trzeba. 

4.4GHz nie jest w sumie nawet gwarantowane, więc się nie martw jak wyciągnie troszkę mniej.

 

Zrobiłbyś test taktowań i temperatur na stocku vs Fortis.

 

Boxowe chłodzenie:

 

W spoczynku 50-60 stopni

 

W stresie 70-80 stopni czasami powyżej 80 (maksymalna temperatura 87)

Edytowane przez TheStar
Link to post
Share on other sites

Chcąc mieć jeszcze lepsze temperatury i kulturę pracy od Fortisa 3 możesz dołożyć 50 złotych i zapakować sobie Fryzena, czyli chłodzenie przeznaczone na Threadrippery.

 

https://mediamarkt.pl/komputery-i-tablety/chlodzenie-procesora-deepcool-fryzen-dp-gs-mch6n-fzn-a

 no no ciekawe ciekawe ale ten fortis 3 bedzie mocno slyszalny i wydajny czy tak srednio ?

Link to post
Share on other sites

Chcąc mieć jeszcze lepsze temperatury i kulturę pracy od Fortisa 3 możesz dołożyć 50 złotych i zapakować sobie Fryzena, czyli chłodzenie przeznaczone na Threadrippery.

https://mediamarkt.pl/komputery-i-tablety/chlodzenie-procesora-deepcool-fryzen-dp-gs-mch6n-fzn-a

Wentylator w tym coolerze można wymienić na inny dowolny? Obecnie mam CNPS10x Flex + Silent Wing 2 i zastanawiam się czy dokupić adapter na AM4, czy kupić nowe chłodzenie. Edytowane przez piterrrxd
Link to post
Share on other sites

Witaj autorze, ja polecam tobie SPC Grandis 2 tylko musisz uważać na sloty ram, bo np u mnie w tomahawk max zasłania 1 i 2 slot. Cooler spełnia swoje zadanie doskonale i jest ciche :) Pozdrawiam

No właśnie boję się o te ramy. Ale oglądałem filmiki na yt na temat tego chłodzenia i mówią że jest git.

Edytowane przez TheStar
Link to post
Share on other sites

Mam grandisa 2 na procku R5 3600 i jest sztos. W pełnym obciążeniu w syntetykach to maks 65/70 stopni a w grach 55 do 60 przy tym jest w zasadzie nie słyszalne, ale mam przewiewną budę z 6 wentylami ustawionymi na Low , najgłośniejsza jest teraz grafika msi gaming gtx 1080 ;). Generalnie Grandis 2 mega wydajne i ciche chłodzenie ale wielgachne to musisz wiedzieć, u mnie zasłania dwa sloty z Ramem na Msi tomahowk zwykłym. Ale da rade zamontować tylko jak masz wysokie ramy to jeden wentylator trzeba trochę wyżej przesunąć.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Mam grandisa 2 na procku R5 3600 i jest sztos. W pełnym obciążeniu w syntetykach to maks 65/70 stopni a w grach 55 do 60 przy tym jest w zasadzie nie słyszalne, ale mam przewiewną budę z 6 wentylami ustawionymi na Low , najgłośniejsza jest teraz grafika msi gaming gtx 1080 ;). Generalnie Grandis 2 mega wydajne i ciche chłodzenie ale wielgachne to musisz wiedzieć, u mnie zasłania dwa sloty z Ramem na Msi tomahowk zwykłym. Ale da rade zamontować tylko jak masz wysokie ramy to jeden wentylator trzeba trochę wyżej przesunąć.

Ok będę wiedział

Edytowane przez TheStar
Link to post
Share on other sites

Wentylator w tym coolerze można wymienić na inny dowolny? Obecnie mam CNPS10x Flex + Silent Wing 2 i zastanawiam się czy dokupić adapter na AM4, czy kupić nowe chłodzenie.

Wentylator jest przytwierdzony na sztywno, niestety.

Tzn. może źle się wyraziłem. Zdemontować wentylator możesz, ale przymocowanie innego będzie wyzwaniem.

Link to post
Share on other sites

Wentylator jest przytwierdzony na sztywno, niestety.Tzn. może źle się wyraziłem. Zdemontować wentylator możesz, ale przymocowanie innego będzie wyzwaniem.

No to trochę skopali z tym.

 

Mój CNPS10x Flex dawał radę z i7 8700k po oc, z ryśkiem 3600 też sobie poradzi? Adapter pod AM4 niestety muszę zamawiać z Czech (ok 40-50zł), bo suport Zalmana zwyczajnie olewa moje pytania o AM4 Kit...

Link to post
Share on other sites

Jak kupisz chłodzenie to sprawdź najpierw jakie taktowanie osiągnie proc na stokowych taktach bo może się okazać że OC nie jest potrzebne gdyż zysk będzie marginalny za to zyskasz wyższy pobór prądu i pewnie temperatury.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...