Skocz do zawartości

Monitor 144hz lub 240 do 1.5k


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez xMarianOx,

Recommended Posts

Cześ.
Chciałbym kupić lepszy monitor, gram głównie w CS:GO. Chciałbym wydać do 1000zł, ale z tego co trochę poczytałem to jednak do 1500zł jest optymalnie. I teraz tak; z 144hz wywnioskowałem ze AOC 24G2U jest kozakiem bo ma IPS i jest tani, tylko ze go nie w polskich sklepach, jestem w stanie go zamówić z amazona. Jeszcze mi na myśl przyszło, że są 240hz no i jest taki AOC AGON AG251FZ za 1400 tylko ze z TN. No i jak to teraz jest, co lepiej kupić, bo rozumiem, ż jeżeli mi nie obsłuży w jakimś momencie 240hz to się przełącza w 144? Więc pytanie czy warto dokładać 400zł na 240hz z tą matrycą? Czy ma to też jakieś znaczenie na oczy na widzenie/pogarszanie wzroku?
Komputer jaki będzie to prawdopodobnie ryzen 3600 z kartą 1060 6gb, i pewnie 2x8gb ram. Wiec w csie tam spokojnie będzie 300+ fps.

Edit. Wazne zeby była regulacja góra dół, najlepiej zeby nie był zakrzywiany

Edytowane przez xMarianOx
Link to post
Share on other sites

https://www.ceneo.pl/55644543

Polecam ten. Sam używam i jest miodzio. Wgrasz profil kolorów podkręcisz w ustawieniach nvidii poświatę do 56-58 i będzie bardzo dobrze. Monitor się nie przełączy sam z siebie poniżej 240 Hz nawet jeżeli będziesz miał 30 klatek. 

 

Jeżeli jednak grasz też w inne gry/oglądasz filmy i zależy Ci również na lepszej matrycy to TN odpada. Wtedy możesz poszukać czegoś na IPS/VA. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Zdecydowałem się na dell Alienware AW2518HF, petarda, jak z powrotem patrze na stary monitor LG E2242 to oczy bolą :D Jedyny minus to ze biurko mam krotkiej dlugosci i monitor jest taki odstający i mam go dosc blisko oczu.
do zamkniecia

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...