Skocz do zawartości

Retro pilnie poszukiwane


Recommended Posts

2 godziny temu, Rafiki222 napisał:

dalej pozostaje kwestia DYSKU... pojawi się pewnie jakiś SSD, żeby to jednak szybko i sprawnie chodziło i zakładam, że nie ma znaczenia jaki kupie ?

ZASILACZ... mniej więcej jaka moc ? i jakie złącza głównie potrzebuje do tego zestawu, albo za jakim zasilaczem po prostu się rozglądać. Przez chwile przeszło mi przez myśl, żeby z mojego obecnego komputera wyciągnąć stary zasilacz, a jest w nim termaltake litepower 600W, dać go do komputera retro, a w obecnym może odświeżyć na coś innego ? mój obecny komputer jest używany codziennie, więc może nie było by to głupie posunięcie ? coś bardziej ekonomicznego ?

 

GTX ma TDP 204 W, a proc - 95 W. Zasilacz może być z tych "nowszych" - dobrze, żeby (dla świętego spokoju) miał >= 350 W na +12 V.

Coś w miarę taniego (upewnij się, że mają wystarczająco dużo wtyczek, jeśli nie chcesz się bawić w przejściówki):

 

  

1 minutę temu, Rafiki222 napisał:

W sumie jeszcze chciałem zadać pytanie odnośnie pamięci RAM... jeżeli kupie kości z większym taktowaniem np 1600MHz a płyta dopuszcza 1066 to w zasadzie nic się nie stanie, tylko po prostu wykorzystane będzie maksymalnie 1066 z 1600 ?

 

Ta płyta obsługuje pamięci DDR2, a 1600 to raczej DDR3, które nie będą pasować.  

Możesz teoretycznie brać DDR2 szybsze niż 1066, ale cena będzie dość wysoka i wiele też pewnie na tym nie zyskasz. ;)

Edytowane przez luk1999
Link to post
Share on other sites
22 godziny temu, luk1999 napisał:

Ta płyta obsługuje pamięci DDR2, a 1600 to raczej DDR3, które nie będą pasować.  

Możesz teoretycznie brać DDR2 szybsze niż 1066, ale cena będzie dość wysoka i wiele też pewnie na tym nie zyskasz. ;)

 

taa... wiedziałem o tym, a na koniec już zgłupiałem  i nie zwróciłem uwagi, że to ddr3

 

W każdym bądź razie, zakupy praktycznie dokonane... ta płyta główna tak mnie nakręciła, że w końcu kupiłem jeszcze inny procesor i zamówiłem QX9650 extreeme.  i kości ram też inne niż pisałem wyżej. 

 

przez to wszystko patrząc, że mam topowe części z tamtych lat i wyczytałem, że płyta obsługuje crossfire, to zacząłem się zastanawiać, żeby już zbudować do końca topowy komputer i dołożyć jeszcze jedną kartę gtx285 taką samą jak już kupiłem i połączyć je crossfire'm. Być może to przerost formy nad treścią, ale za 20 lat ta konstrukcja będzie powodować takie "wow".

I chciałem się wobec tego zapytać i upewnić czy aby na pewno da się taki krok wykonać, zanim zamówię drugą kartę? I czy łączenie kart (nie robiłem tego wcześniej) jest rzeczą prostą i normalną i polega tylko na połączeniu ich obu odpowiednią taśmą ? Czy jest to bardziej skomplikowane ? no i czy te taśmy są znormalizowane ( bo mam jedną w domu ) i będzie się dało połączyć nią 2x gtx285 ?



345020327_246061317999963_1561286482211995615_n.jpg

345074347_630376961891595_3910882534506566091_n.jpg

Edytowane przez Rafiki222
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Panowie i Panie,

poszukuję obudowy Cooler Master ATC-200/201 lub pochodnych. Kto ma i mógłby się pozbyć?

 

Ogólnie nawet na przeczekanie szukam jakiejś faktycznie aluminiowej starszej obudowy. W klasycznym układzie, strona obsługowa z lewej, zasilacz na górze. Ma ktoś coś? :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Gdybyście widzieli GTX470 w super stanie, z boxem najlepiej, tylko od EVGA albo ZOTACa w normalnej cenie, tak do 100zł to podeślijcie na priv, bo nie zawsze śledzę zestawy wszystkie, a tak też jestem skory kupić jak będzie dobra cena.

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Miałby ktoś jakąś schludną i w dobrym stanie obudowę ATX na sprzedaż? Tutaj liczę na coś, co ładnie połączy się z buildem na soc. 370//Pentium 3 Tualatin. Nie interesują mnie jakieś płynne kształty czy ogólnie kicz przełomu wieków. Również wymogiem jest normalne umiejscowienie zasilacza.

Link to post
Share on other sites
W dniu 6.08.2023 o 17:02, Marcin2k5 napisał:

Miałby ktoś jakąś schludną i w dobrym stanie obudowę ATX na sprzedaż? Tutaj liczę na coś, co ładnie połączy się z buildem na soc. 370//Pentium 3 Tualatin. Nie interesują mnie jakieś płynne kształty czy ogólnie kicz przełomu wieków. Również wymogiem jest normalne umiejscowienie zasilacza.

Ładny Enlight z pancernymi blachami: https://allegro.pl/oferta/obudowa-enlight-pentium-kingston-sound-blaster-msi-14152477528?utm_source=notification&utm_medium=PLfavourite_queries&utm_campaign=9ed22e3d-63e1-45d3-9f0e-5cec7fe94968&utm_content=item_img

 

 

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Panowie, jakby ktoś z Was miał płytę 2 x Socket 370 albo widział na sprzedaż, to krzyczeć, potrzebuję :P 
Najbardziej zależy mi na obsłudze conajmniej Coppermine (jak będzie do tego też Tualatin to nie mam nic przeciwko) i obecności AGP. Na zintegrowanym SCSI mi nie zależy w ogóle, bo i tak będę używał jakiegoś Adapteca pod PCI

Idealnym kandydatem byłaby CUV4X-DLS /lub/ GA-6VTXD, ale ze świecą szukać..

Edytowane przez Marcin2k5
Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Cześć,

kupię sprawną stację dyskietek zewnętrzną IBM z Floppy Connector 17 mm, oznaczenia:
Black IBM logo: FRU P/N 05K6187; ASM P/N 05K5907
Blue IBM logo: FRU P/N 05K2643; ASM P/N 05K8805
FRU 84G8663

oraz sprawny Thinkpad Dock II (Model 2877).
Ogólnie chodzi mi o to żeby stacja pasowała connectorem do tego docka.

Może komuś zalega i nie potrzebuje ;)

 

s-l1200.webp

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...