Skocz do zawartości

Retro pilnie poszukiwane


Recommended Posts

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 5 miesięcy temu...
W dniu 20.04.2022 o 20:18, Krzysko napisał:

Gdyby ktoś coś widział/słyszał/miał na stanie kontroler klawiatury do płyty 486 (u mnie AMIKEY - 2 ale podejrzewam, że inny z płyty pod 486 też podejdzie):

 

 

 

A co mu się stało? Na pewno uwalony?

Link to post
Share on other sites
W dniu 31.10.2022 o 00:34, dulu1 napisał:

no gdzieś by znalazł, ale... nie pierdziel że nie ma na allegro %-)

Szukam czegos sprawdzonego najlepiej MS-6905 rev 2.3. Na allegro wiekszosc pod procesory od 2v a coppermine ma 1.75v. Jeden adapter juz kupiłem i niestety nie dziala.

Link to post
Share on other sites

Sam sprzedałem ze 2 tygodnie temu wszystko co miałem z retro za jakieś grosze i była tam przejściówka razem z procem . Jeszcze zerknę w piwnicy bo miałem dwie co najmniej . Tylko nie pamiętam co się stało z drugą . 

 

Znalazłem jeszcze całego retro kompa , ale przejściówki niet .

Edytowane przez jakub1t
Link to post
Share on other sites
  • 3 miesiące temu...

Nie wala Wam się przypadkiem gdzieś żółty koszyk (przód + backplate) pod s939/754 w kolorze żółtym (dla DFI)?

Czarne mam (bez problemu można dostać na alledrogo), ale żółtych już nie. :(

Edytowane przez luk1999
Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Witam wszystkich retro zapaleńców. Czy jest na tym forum ktoś w posiadaniu programatora Willem z przejściówką na chipy w obudowie DIP-40? Z tego co udało mi się wygooglować to tylko ten programator jest w stanie zaprogramować i odczytać ROM z mikrokontrolerów Intel P8042 (najczęściej spotykane jako kontroler klawiatury w starych płytach głównych). Chciałem odczytać wsad z jednego działającego i wgrać na pozostałe puste jakie mam w posiadaniu. Ja niestety mam programator TL866II Plus i niby obsługuje on podobny chip 87C51 i już patrzyłem czy nie da się dorobić przejściówki, ale sekwencja zapisu i odczytu wygląda nieco inaczej i całość robi się bardzo skomplikowana :/. Chętnie bym podesłał takiej osobie kości do zaprogramowania, bo często gdy wpada mi coś fajnego w ręce to jest ograbione ze wszystkich układów a po za tym moje mikrokontrolery leżą a mogłyby się przydać. Z góry dzięki i pozdro.

P.S. @Krzysko W razie gdyby jednak okazał się wadliwy kontroler to po ewentualnym zaprogramowaniu przez kogoś z forum moich egzemplarzy miałbym trochę do odsprzedania, to raz a dwa to jeżeli chcesz na już to szukaj zaprogramowanych kości Intel P8042 lub Intel 8242 i odpowiedników. AMIKEY to po prostu Intel P8042 z wsadem od AMI, są też jeszcze wsady Award i Phoenix. Z Phoenixem są dostępne wersje 8242 na stronie sklepu https://shop.tvsat.com.pl/pl/p/4szt-P8242PC-DIP40-INTEL/33075 i działają świetnie jako zamiennik.

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...