Skocz do zawartości

Grafika do celerona, budżet


Recommended Posts

Witam,

 

poszukuję karty graficznej do komputera, który będzie włączony 24/7.

Na komputerze będzie odpalonych kilka klientów MMO, gra która nie jest szczególnie wymagająca ale integra z Celerona raczej sobie z nią nie poradzi. Ważne też, aby karta obsługiwała 144hz w full hd, integra nie daje rady. Nie wiem czy kupować nową kartę typu GeForce GT710, czy np. używaną GTX 460, 560. Budżet do 300 zł.

Specyfikacja komputera:

Celeron Skylake,

4GB DDR4

Płyta Asus H110

Zasilacz 600W.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Pankracycacy
Link to post
Share on other sites

Podaj tytuł gry, bo tak to ciężko coś doradzić.

 

Zależy też jak bardzo nie domaga ta grafika, bo jest jeszcze jeden sposób.

Wymieniasz procesor na pentiuma g4600 który ma chyba ze 2x mocniejszą grafikę od celerona ( hd510 vs hd630) i dokładasz drugą kość ram. Działanie na jednej kości potrafi mocno obniżyć osiągi wbudowanego gpu jak i całej platformy.

 

Gtx 460 i 560 to odpuść. Jak komp ma chodzić długo to może gt 1030 ddr5 wystarczy. A przy okazji mało prądu pobierze.

Edytowane przez jakub1t
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Gra to Silkroad. Właściwie nie chodzi o to żeby nie wiadomo jak to chodziło. Rozdzielczość full hd, wszystkie detale na niskie i ja tam czasem zaglądam do tej gry. Chodzi mi o to, żeby nie było 10 FPS przy podglądzie. Kilka klientów się samo gra, ja potrzebuję to tylko żeby tam zaglądać i mieć jako taki normalny podgląd.

Link to post
Share on other sites

A sprawdzałeś jak to w ogóle chodzi na celeronie?, jeśli było by przyzwoicie to pentium g4600 załatwił by sprawę, tam grafika jest mocniejsza niż np gt710. A przy okazji miał byś mocniejszy procesor. Jeśli rzeczywiście będzie te 10fps to gt1030 lub rx560 asus arez. Słabsze używki np gtx 750 i niżej bym nie schodził.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...