Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

Poszukuję drugiego dysku do komputera który to będzie służył za bazę pod gry. Jako podstawa służy płyta główna ASRock B450M Steel Legend. Jedno gniazdo Ultra M.2 jest zajęte pod dysk systemowy XPG S40G 512Gb. Głównym kandydatem na chwilę obecną jest dysk Adata XPG 8200 Pro 1Tb który mogę kupić za 139 Ojro, chyba, że nie ma co wnikać w nmve i można zejść na dysk SSD. Nie stanowi dla mnie problemu dodatkowy kabel w obudowie.

Innym wyjściem tez jest kupno karty PCIe aby nie tracić na prędkości, 
Budżet jaki posiadam to 150 Ojro

Dziękuję za wszelką pomoc w wyborze.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
Głównym kandydatem na chwilę obecną jest dysk Adata XPG 8200 Pro 1Tb

 

 

No ale wtedy musisz adapter PCI-e x4 -> M.2 2280 klucz M NVMe 32Gb/s dokupić i będziesz ograniczony do około 1600MB/s (PCI-e 2.0 x4), bo to drugie M.2 co jest na płycie, jest co prawda 2280 z kluczem M, ale tam jest tylko jedno SATA 6Gb/s podpięte (które jest zresztą współdzielone). 

 

Można kopic M.2 NVMe (lista polecanych tutaj), no tylko musisz o tym wiedzieć, że potrzebujesz adaptera i ograniczy ci to prędkość na tej płycie, do 1600MB/s (bo złączane płycie jest tylko PCI-e 2.0 x4, sam adapter nie ogranicza prędkości) 

Link to post
Share on other sites

Czyli skoro i tak będę miał ograniczoną prędkość to nie ma co się spinać nad największym transferem. Ok. Coś wybiorę z listy.

Ok, już jestem po zakupach i wyszła wielka qpa... Niestety moja karta graficzna zajmuje zbyt dużo miejsca i po zamocowaniu drugiej karty pcie jest słaba wentylacja i GPU za mocno się grzeje. Ech, uroki małej obudowy... I teraz pozostaje drugie pytanie. Czy jak zainstaluję zwykły dysk SSD to nie będzie problemów?

Link to post
Share on other sites

Wraz z dyskiem zakupiłem coś takiego
https://www.kabeldirect.nl/startech-x4-pci-express-naar-m-2-pcie-ssd-adapter.html
Zainstalowałem go pod kartą graficzną i adapter przylega do karty i w trakcie wymagającego grania GPU rozkręciło mi się do 95 stopni, gdzie wcześniej nie obserwowałem takich temperatur. GPU to RX 580 Red Devil.

Link to post
Share on other sites
No tak, ale czy nie będzie konfliktu między podłączonym już dyskiem NMVE a nowym zwykłym SSD? Jak próbowałem podłączyć nowy dysk 8200 pro do drugiego gniazda m2 na płycie głównej to nawet BIOS nie chciał go wykryć.
no bo niby jak? Tam nie ma linii PCI-e w tym drugim M.2, dlatego adapter kupowaliśmy...

Zwykle SSD na sata może być, no lub jak wspomniałem riser x4 kątowy najlepiej, sam mam taki, tylko x1

Link to post
Share on other sites

Sklep w którym zakupiłem ADATę zgodził mi się wymienić zestaw na zwykłego SSD. Najpierw zaproponował mi Samsunga  860 Evo lecz jak poczytałem w internecie to dyski Samsunga mają problemy ze sterownikami AMD. Potrafią się gryźć. Mam obecnie na pokładzie Ryzena R5 3600. Czy dobrym rozwiązaniem będzie wybór Cruciala MX 500 1 TB?

Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...