Skocz do zawartości

Zestaw z monitorem - 3500


Recommended Posts

Witam

Po raz kolejny proszę o pomoc w złożeniu komputera tym razem dla brata. Niedawno z Waszą pomocą złożyłem dla siebie taki zestaw i traktuję go jako swego rodzaju punkt wyjścia bo póki co jestem zadowolony (oprócz obudowy którą wcisnął mi gość z X-KOM - patrz "Moja recenzja obudowy SilentiumPC Signum SG1X TG RGB" na dole ). Może na dobrą sprawę wystarczy tylko zmienić obudowę i dobrać jakiś monitor i będzie ok?

Tak wygląda mój zestaw:

Garść wymagań:

  • Zastosowanie komputera: gry, multimedia
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: 3500 zł
  • Kiedy zamierzasz kupić komputer: jak najszybciej
  • Których części potrzebujesz?: jednostka + monitor + system
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt? nie

 

 

 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Moja recenzja obudowy SilentiumPC Signum SG1X TG RGB: "Ta obudowa jest do d..y :|"

Link to post
Share on other sites

Co jest nie tak z tą obudową? Jedyne do czego dowaliłbym się osobiście to wersja RGB, a nie zwykła SG1 TG. 

 

Jakiekolwiek zmiany zacząłbym od monitora, ale tu wypadałoby określić w co grasz, czy 24 Full HD 144 Hz będzie wystarczające? Bo inwestowanie w 27" WQHD 144 HZ wiąże się z większym wydatkiem i mniej zostanie na jakieś inne zmiany. 

Link to post
Share on other sites

Fakt zapomniałem o parametrach monitora. Tak 24 Full HD 144 Hz będzie w sam raz. 

A co do obudowy :)

  1. Wiatraki z przodu buczą
  2. W miejscach z tyłu gdzie dokręca się kartę graficzną pozrywały się gwinty przy ledwie mocniejszej próbie dokręcenia
  3. Coś sobie chyba nie radzi z odprowadzaniem ciepła bo na procesorze w idle pokazuje mi 50 stopni
  4. Miejsca na zasilacz jest tyle że musiałem na chama powykrzywiać kable żeby je jakoś wyciągnąć bokiem i skierować w odpowiednie miejsca do płyty.
  5. Sanki do dysków są pokrzywione i ledwie siedzą w tych miejscach gdzie powinny.
  6. Spędziłem ponad godzinę próbując upchnąć wszystko w tej obudowie płacząc przy tym jak dziecko a jestem dorosłym facetem i niejedno w życiu widziałem.
  7. Jest brzydka :(

To są moje subiektywne odczucia. Może komuś ona odpowiada. Dla mnie jedyny pozytyw to że jak już się przebrnie przez etap umieszczania w niej podzespołów to już nie trzeba mieć z nią do czynienia :P 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...