Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

chciałbym prosić o pomoc w doborze dysku o pojemności 1TB do komputera. Płyta głowna to ASRock extreme4 z97. Zastanawiam się nad Crucial 1TB M.2 PCIe NVMe P1, czy to jest dobra decyzja? Czy może w tym budżecie jest jakiś bardziej godny uwagi? Budżet to maksymalnie 550zł.

Pozdrawiam serdecznie

 
Link to post
Share on other sites

Oczywiście że zły, to jest jeden z najgorszych ssd m.2 NVMe na rynku...

 

 

W x-kom masz silicon power p34a80 1TB za 499zł z kodem nowyrok. Do tego warto dokupić adapter pci-e x4 > m.2 NVMe z Allegro za 16zł aby mieć pełna prędkości ( bo u ciebie m.2 na płycie ma tylko 10Gbps i wyłącza 2 porty sata )

Link to post
Share on other sites

Musisz jakoś bardziej uargumentować, jeśli polecasz SSD droższy o 120zł, bo za 619zł obecnie z linka (na ceneo po 599zł chodzi), a ssd jest na gorszych kostkach TLC, przy porównywalnej wydajności. 

tak widzę że ludzie lubią jakoś tą reckę, więc może wyjaśnię w czym rzecz polega na ostatnim teście, przy kopiowaniu 50GB plików MPEG4 na pustym dysku... (bo to jest jedyny test w którym sx8200 pro ma zauważalne prowadzenie względem Silicon Power P34A80) adaty sx8200 pro i S11 pro mają bardzo agresywnie ustawiony bufor pseudoSLC, przez agresywny, mam na myśli wielkość tego dynamicznego bufora pseudoSLC, dlatego tez przy wypełnieniu 80% różnice maleją, a na pustym w benchmarkach tak ładnie wypadają.  

Nic mniej, nic więcej, Konstrukcje na E12 jak i samsung 970 evo plus, mają ledwo kilkanaście do kilkudziesięciu GB max, adata sx8200 pro 1TB ma około 150GB pSLC jak mamy pusty dysk. 

Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...

Ja się podepnę pod pytanie. Mam Silicon Power A80 - 512 GB NVMe podpięty pod M.2 PCIe (prędkości są oszałamiające) ale mam problem. Co jakiś czas (raz dziennie, 3 razy dziennie, raz na dwa dni) tuż po starcie systemu mam BSOD. Po restarcie już wszystko działa cacy. BIOS widzi dysk, widzi go pod PCIe, mam na tym windowsa 10 pro x64. Płyta główna jak w stopce, asrock z97 extreme9. Od czasu instalacji tego dysku pojawiły się blue screeny. Próbowałem ściągnąć nowy firmware ze strony producenta i g...no. Nie mam możliwości aktualizacji sterownika bo program do aktualizacji nie wykrywa dysku. Morele rozkładają ręce odsyłając minie do producenta, SP odpisało że ma narzędzie do aktualizacji firmware ale może usunąć mi to dane z dysku... no super jak mam na nim system. Może ktoś ma pomysł co z tym fantem zrobić?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...