Skocz do zawartości

Upgrade? komputera do 1000-1500zł


Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera : Głównie gry
  • Maksymalna kwota : 1000-1500zł (kwestia do dyskusji)
  • Kiedy zamierzam kupić komputer? : Do końca stycznia
  • Których części potrzebuję : ?
  • Czy będę podkręcać sprzęt? : Mógłbym ale nie jest to konieczny warunek
  • Rozdzielczość mojego monitora i model : 24 cale, BenQ 60Hz na razie nie planuje go zmieniać
  • Specjalne wymagania :
  • Części z poprzedniego komputera (konkretne modele) : AMD A10 5800k, MSI A88X, HDD 1TB, RAM HyperX 8GB(2x4) 1600MHz CL9, Antec 500W, Obudowa SilentumPC gladius m35W,
  • Własna propozycja zestawu : Czytałem trochę i myślałem nad Ryzenem 5 1600 + RX 580 + jakieś mobo typu B350
  • Inne : Jestem niedzielnym graczem, gram najczęściej w LoLa i czasami w jakieś "nowsze" tytuły typu Wiedźmin 3. Niechciałbym wydawać zbyt dużo w tej chwili na komputer bo wiem że granie nie jest moim głównym zajęciem. Prawda jest taka że zależy mi najbardziej na tym żeby pograć w takiego LoLa w FHD na high bez spadków poniżej 60fps, a taki Wiedźmin jakby poszedł na medium/high w 60fps. Pytanie czy cokolwiek ze starego zestawu oprócz zasilacza, hdd, obudowy się przyda (wydaje mi się, że nie) i czy warto w ogóle robić taki upgrade.

 

 

Link to post
Share on other sites

Ryzen 1600 nowy BOX 409zł

B450M PRO-VDH MAX 265zł

8GB 3600MHZ 17CL Goodram IRDM PRO 150zł lub Patriot Viper 2x4GB 3000MHZ

GTX 1650S GB WF OC 740zł

 

Stówkę drożej, ale masz wszystko nowe ze sklepu z pełną gwarancją.

Taniej używany RX 580 4GB w cenie ~500zł, ale nie wiem czy jest sens wydawać 500zł na używkę z krótką gwarancją która nie będzie ani wydajniejsza, ani tym bardziej lepsza pod względem temperatur/kultury pracy+ wyższy pobór prądu.

 

Prędzej wolałbym kupić używany CPU do 300zł.


Z czasem dorzucić SSD 240-480GB pod gry.

Link to post
Share on other sites

Nie cytuj posta pod postem, użyj pustego pola poniżej by odpowiedzieć.

 

Tam masz bodajże 408W na +12V., mocowo masz zapas przy RX 580, tym bardziej przy GTX 1650S.

Osobiście zastanowiłbym się nad GTX'em, ile lat masz tego Anteca? to jest model VP500?

Link to post
Share on other sites

My bad. Szczerze mówiąc chyba tak czy tak wybrałbym RX580 OC 4GB. Widząc testy pomiędzy tymi dwom kartami to RX nie odstaje aż tak bardzo tym bardziej, że jest starszy. Głównie chodzi mi o cenę bo w sumie RX jest o 100zł tańszy co jest na moją korzyść. Chyba, że na prawdę warto rozważyć GTX'a. Jeszcze pytanie co do MOBO. W opisie jest, że ona wspiera 2 i 3 generację Ryzenów. Ryzen 5 1600 to 1 generacja, ta płyta jest z nim kompatybilna? Tak, dokładnie ten model. Mam go ponad 3 lata.

Link to post
Share on other sites
Głównie chodzi mi o cenę bo w sumie RX jest o 100zł tańszy co jest na moją korzyść.

Nie opłaca się, to jest już EOL, nawet najcichsze modele będą głośniejsze / cieplejsze niż WF od Gigabyte na 1650S.

 

Chyba, że na prawdę warto rozważyć GTX'a.

RX 580 4GB używka z gwarancją w cenie max 500zł, inaczej jak piszesz przy stówce dopłaty brałbym GTX'a.

 

W opisie jest, że ona wspiera 2 i 3 generację Ryzenów. Ryzen 5 1600 to 1 generacja, ta płyta jest z nim kompatybilna?

Wspiera wszystkie procesory na AM4 https://www.msi.com/Motherboard/support/B450M-PRO-VDH-MAX#support-cpu

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...