Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

Przychodze z pytaniem czy zasilacz chieftech 400w wystarczy dla karty graficznej RX 470 4gb.

 

 

Zasilacz Chieftec 400W GPA-400S8 działa w moim komputerze ok. roku.

I5 2500 

Rx 470 4gb

8gb ram

HDD 500gb

SSD 125gb (system)

 

W przypadku jeżeli 400w nie starczy możliwy jest zakup zasilacza SILENTIUM PC E2 SI 450W SPC197 80 PLUS jeżeli to będzie w ciąż mało zastanowię się nad 500w zasilaczem.

Proszę o odpowiedź 

Link to post
Share on other sites

Jaka konkretnie jest ta karta? Na stronie producenta karty graficznej w specyfikacji powinna być informacja o rekomendowanym zasilaczu do tej karty. Możesz też skorzystać z kalkulatora dla mocy zasilacza: https://outervision.com/power-supply-calculator

Wstępne podliczenie bez znajomości całościowej konfiguracji (np.ilości wentylatorów) wystarczająca moc zasilacza to 370 W, a zalecana to 416W. Z reguły zawsze lepiej jest mieć około 20% mocy niż wynika ze zsumowanego zapotrzebowania poszczególnych podzespołów.

Edytowane przez lonialomax
Link to post
Share on other sites

Jaka konkretnie jest ta karta? Na stronie producenta karty graficznej w specyfikacji powinna być informacja o rekomendowanym zasilaczu do tej karty. Możesz też skorzystać z kalkulatora dla mocy zasilacza: https://outervision.com/power-supply-calculator

Wstępne podliczenie bez znajomości całościowej konfiguracji (np.ilości wentylatorów) wystarczająca moc zasilacza to 370 W, a zalecana to 416W. Z reguły zawsze lepiej jest mieć około 20% mocy niż wynika ze zsumowanego zapotrzebowania poszczególnych podzespołów.

https://www.gigabyte.com/pl/Graphics-Card/GV-RX470G1-GAMING-4GD#kf

Link to post
Share on other sites

Z tych dwóch ze specyfikacji producenta ten drugi ma na wyjściu linii 12V 46A gdzie pierwszy 38A, ale różnią się jeszcze efektywnością przy pierwszym wydajność jest określona na 85% a w Elite 500W - V3 na 75%. Ważne też jest, że Master Watt Lite 500W ma 3-letnią gwarancję, a Elite 2-letnią, Wniosek- brałbym Master Watt Lite 500W.

Link to post
Share on other sites

Witam

Przychodze z pytaniem czy zasilacz chieftech 400w wystarczy dla karty graficznej RX 470 4gb.

 

 

Zasilacz Chieftec 400W GPA-400S8 działa w moim komputerze ok. roku.

I5 2500

Rx 470 4gb

8gb ram

HDD 500gb

SSD 125gb (system)

W przypadku jeżeli 400w nie starczy możliwy jest zakup zasilacza SILENTIUM PC E2 SI 450W SPC197 80 PLUS jeżeli to będzie w ciąż mało zastanowię się nad 500w zasilaczem.

Proszę o odpowiedź

Z kalkulatora potrzebujesz 333W na linii 12V, Twój zasilacz daje 336W, uwzględniając ze jest stary to pewnie tyle już nie osiąga, ale z drugiej strony pare watów w te czy tamta nie robi ogromnej różnicy bo zasilacz ma zabezpieczenia. Ja osobiście przy tej klasie sprzętu zostałbym przy obecnym zasilaczu, najwyżej jak będą resety/niestabilność to wymienił.
Link to post
Share on other sites

160zł za zasilacz z grupową regulacją i kiepskimi kondensatorami, niemalże w tej samej kwocie (~170zł) chodzi Vero L2 500W na niezależnej regulacji i kondensatorach Teapo, naprawdę znowu mistrzowska porada w Twoim wykonaniu.

 

Wersja 450W Elementum znana jest z głośnych cewek i tez nie lepszego wentylatora.

Kupowanie takiego PSU na przełomie 2019/2020 roku to głupota, tym bardziej że taki BQ SP9 500W można było do nie dawna dostać w cenie 190zł, a mamy zdecydowanie pewniejszą jednostkę na topologii DC-DC z cichszym wentylatorem.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

@3ndurek Kolego ameryki nie odkryłeś i chyba nie zauważyłeś w jakim przedziale cenowym się poruszamy. Wszyscy wiedzą, że w takim budżecie to żadnych super zasilaczy nie będzie i jak ktoś chce kupić dobry zasilacz to nie szuka w tej półce cenowej. 

Fakt nie brałem Vero pod ze względu na cenę, gdy ostatnio sprawdzałam na x-kom nie była korzystna i teraz też nie jest. Nie polecałem też żadnego Elementum 450W a jedynie odpowiedziałem na pytanie, który zasilacz z wyżej wymienionych jest lepszy? Nie lubię naciągać ludzi na kasę, pewne rzeczy są uzasadnione ale nic na siłę. Zaraz tu wpadanie jakiś inny znawca u którego nie ma nic lepszego niż Seasonic, Ja sobie odpuszczę te dywagacje. Powiedziałem swoje.  

Edytowane przez gepardmak
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...