Skocz do zawartości

Gelid Phantom - czy zasłoni pamięci ram i slot PCI-e?


Recommended Posts

Witajcie

 

Posiadam płytę główną Gigabyte GA X79-UP4 oraz chłodzenie Thermalright Macho

 

Chłodzenie zasłania mi sloty pamięci ram oraz jeden slot pci-e x16

 

Bardzo mi to przeszkadza (plan na 4 karty graficznie) oraz wymiana ewentualnych kości ram w przypadku awarii

 

Chciałem kupić Gelid Phantom - czy będzie zasłaniać sloty pamięci lub slot pci-e?

Oczywiście ze zdjętymi wentylatorami

Ewentualnie mogę kupić Fera 3 v2 gdyż wiem że nie będzie takiej sytuacji

Link to post
Share on other sites

W tej płycie PCI-E x16 jest bardzo blisko socketu, także każde duże chłodzenie Tower jest problematyczne. W ogóle ten socket jest przesunięty w dół aniżeli w większości socketów mainstreamowych - symetrycznie względem slotów RAM.

 

Szerokość chłodzenia Gelid Phantom to 12,6 cm. Weź miarkę/linijkę i wartość 6,3cm przyłóż równo na środku socketu i sprawdź, czy będzie konfilkt ze slotem. Ten Gelid posiada symetryczny radiator względem podstawy więc taki pomiar zda egzamin. Natomiast jak będziesz montować wentylatory to dolicz jeszcze zapinki, bo one lekko wystają poza radiator, przeczuwam, że będzie to jakieś 0,3-0,5cm na jedną stronę.

 

Pamiętaj, że w większości przypadków radiatory można obracać względem socketu, może ta informacja Ci pomoże :)

Edytowane przez KamellotK1
Link to post
Share on other sites

Noctua NH-C14s na stronie producenta masz podane wymiary i w "service" listę kompatybilnych płyt głównych. Twoja płyta widnieje jako kompatybilna bez uwag. 

 

https://noctua.at/en/products/cpu-cooler-retail/nh-c14s/service

 

 

Biorąc pod uwagę wymiary nh-c14s i możliwości jego zamontowania to do pierwszego slotu pci-e mogli mieć 65mm albo 66mm albo 75mm albo 97mm. Czyli zakładając najgorszy scenariusz to wejdzie symetryczne chłodzenie o szerokości 13cm (130mm).

 

(chyba, że kawa jeszcze nie weszła i coś przeoczyłem)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...