Skocz do zawartości

Problem z temperaturami.


Recommended Posts

Cześć, od wymiany podzespołow na takie :

AMD Ryzen 5 3600 + Arctic Freezer 34 eSport Duo

Płyta Głowna MSI B450 GAMING PLUS MAX

Zasilacz SeaSonic Focus Plus Gold 550 W

Pamięć HyperX Predator, DDR4, 16 GB,3200MHz, CL16

Karta graficzna Asus GeForce ROG Poseidon GTX 780

Dysk Seagate Barracuda 1TB 3.5" SATA III (ST1000DM003)
Dysk SSD 250 GB od Cruciala

Obudowa SilentiumPC Regnum RG1 Pure Black

Mianowicie temperatury grafiki i procesora w np. GTA V podbijaja nawet do 80-paru stopni, po zdjęciu boku obudowy jest wszystko w porządku (Nie ma momentu w ktorym dochodzi do 70 stopni).

Czy istnieje jakis sposob na zbicie tych temperatur? (Jestem totalnie zielony w tematach komputera)

Edytowane przez Kejli89
Link to post
Share on other sites

Masz jakieś wentylatory z przodu obudowy? Procesor i karta graficzna podkręcone?

Nic nie podkrecone, wentylatorow zadnych nie mam dodatkowych, na poprzednich podzespolach wszystko bylo okej.

Mam tylko chlodzenie do procka te wspomniane wyzej, i jeden wentylator z tylu obudowy - tutaj mam wsumie pytanie, moze on byc podpiety pod wejscie cpu_fan1? Czy ma jakies inne.

Link to post
Share on other sites

Tak, musi. Możesz spróbować dołożyć dwa dolotowe wentylatory z przodu. A tak w ogóle to ta obudowa ma ofiltrowanie? I czy czysciłeś CPU i GPU?

CPU jest, nowe ma kilka dni, GPU przeczyszczone, ma jakies ofiltrowanie po bokach i z przodu, "Tak, Musi" to odpowiedz do podlaczenia wentylatora? Bo moge go przepiąć ale nie wiem gdzie.

Link to post
Share on other sites
ale chodzi mi wentylator z tylu obudowy.

Ten możesz podłączyć zaraz poniżej tego czarnego radiatora z napisem MAX - złącze Sys_fan lub tuż za slotami RAM po prawej stronie

 

Dołożenie wentylatorów na przód niewiele pomoże, bo pojedynczy wentylator na tyle nie ogarnie usuwania ciepłego powietrza z obudowy. Niestety obudowa nie pozwala na montaż wentylatorów na górze (nad procesorem). Zostaje pozostawienie otwartego boku lub zmiana na inną obudowę.

Edytowane przez chrisplbw
Link to post
Share on other sites

Dołóż dwa wentylatory na przód i powinno to dużo poprawić w kwestii temperatur ~5-10C.

 

Ale generalnie ta obudowa to kupa. Dlaczego? Zabudowany front i top. Tak naprawdę tylko jeden wentylator wyciągający powietrze ... to trochę za mało jak na takie podzespoły, a GTX 780 to cieplutka karciocha. Ale najtańszy i najkorzystniejszy na razie dla Ciebie wybór to dokupienie dwóch wentylatorów na front chociażby takich: https://www.x-kom.pl/p/290551-wentylator-do-komputera-be-quiet-pure-wings-2-120mm-pwm.html

 

Jak to dużo nie pomoże to pomyślimy nad obudową za 200-250 zł a te wentylatory tak czy siak Ci się przydadzą :) Ale obstawiam, że przynajmniej 5C ugrasz.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...