Skocz do zawartości

Creative Sound Blaster X-Fi HD USB


Recommended Posts

Witam serdecznie.

 

Piszę do Was mając nadzieję, że mi poradzicie. Chcę zakupić kartę X-Fi HD USB. Chciałbym poznać opinie od osób które mają tą kartę, czy ją zachwalają czy ją odradzają. Zależy mi na wzmacniaczu słuchawkowym, ponieważ czuję że moje Sennheisery HD555 na Audigy 2 ZS nie dają z siebie wszystkiego. Dodatkowo X-Fi HD ma z tego co widziałem dużo lepsze oprogramowanie z dużą ilością ustawień co mnie cieszy. Pod kartę miały by być podpięte głośniki (zastanawiam się nad Microlab SOLO6C) oraz PS3 po kablu optycznym. I tu właśnie pojawia się moje pytanie kolejne. Karta jest zasilana przez USB więc czy jeśli komputer będzie wyłączony to czy karta będzie działać? Zastanawia mnie to, bo wbrew pozorom jest to dla mnie ważny aspekt. Moja MP4'ka ładuje się poprzez port USB w komputerze, nawet gdy jest on wyłączony, tak więc zasilanie dochodzi. A nie chcę uruchamiać kompa aby mieć dźwięk z konsoli. Będę wdzięczny za szczere odpowiedzi.

Link to post
Share on other sites

Dlaczego chcesz kupić kartę muzyczną przeznaczoną stricte do lapka posiadając PC stacjonarny??

 

Karta jest zasilana przez USB więc czy jeśli komputer będzie wyłączony to czy karta będzie działać?

Nie będzie działać

Edytowane przez blacklio
Link to post
Share on other sites

Dlaczego chcesz kupić kartę muzyczną przeznaczoną stricte do lapka posiadając PC stacjonarny??

 

 

 

Nie będzie działać

 

Karty pod PCI na pewno nie będą działać z urządzeniami zewnętrznymi gdy komp jest wyłączony. A tu mam taką cichą nadzieję, że będzie działać. Do tego dochodzi wygoda bo tą karte sobie moge położyć na biurku i do woli podpinać i odpinać słuchawki/mikrofon a nie za każdym razem odsuwać obudowę i na ślepo celować w wejście z tyłu na karcie (nie mam mozliwości podpięcia przedniego panelu na obudowie). Do tego na tej karcie zewnetrznej znajduje się pokrętło od regulacji głośności co jest też dużym plusem.

 

Ale jestem oczywiście otwarty na propozycje co do innej karty.

 

A czy ta karta jest skierowana tylko do posiadaczy laptopów? Myslę, że ze stacjonarnym PC'tem też będzie dobrze współpracować.

 

EDIT: A, jeszcze chcę korzystać ze słuchawek ale równierz i z głośników. Jakby karta pod PCI była to bym musiał przełanczać cały czas te urządzenia. A tak podpinam słuchawki i głośniki już nie grają.

Edytowane przez Georghinno
Link to post
Share on other sites

A do czego będziesz używać układu muzycznego Gier/Muzyki a może filmów ?

 

jak do muzyki to sobie podaruje tego kreatiwa i zakup DACa nieporównywalnie lepsza jakość

 

 

Pewnie moja odpowiedź nie pomoże dużo ale odpowiem tak: do wszystkiego po trochu ;). Rozumiem, że na pewno są na rynku lepsze wzmacniacze, ale karta ma być uniwersalna, tak aby polepszyć ogólnie jakość dźwięku i żeby podłączyć inne urządzenia. A ten X-FI ma wejście AUX, oraz wejście optyczne więc tu nie będzie problemu z podpięciem innych urządzeń. Lepsze wzmaki są dużo droższe, a ten Creative się ceni za 3 stówki. A mam ograniczone finanse. Nęka mnie jednak taki problem, że nie wiem czy ta karta będzie działać, gdy komputer będzie wyłączony. Wiem, że gniazda USB dostarczają ogólnie zasilanie nawet gdy komp śpi.

Edytowane przez Georghinno
Link to post
Share on other sites

Oczywiście, że karta nawet na USB nie będzie działała jak sam komputer jest WYłączony bo niby jak ma działać.

 

Karta dźwiękowa, karta sieciowa czy graficzna działa w komputerze tylko dzięki sterownikom zainstalowanym na komputerze i programom przetwarzającym te dane. :menda:

 

Jak ma to być robione jak komputer jest wyłączony. :o

 

Wiem, że gniazda USB dostarczają ogólnie zasilanie nawet gdy komp śpi.

 

Komputer zawsze pobiera prąd nawet gdy jest WYłączony i tym samym płyta główna jest stale zasilana - to i gniazda USB mają stale prąd. Nawet jak komputer jest WYłączony. :P

Link to post
Share on other sites

Oczywiście, że karta nawet na USB nie będzie działała jak sam komputer jest WYłączony bo niby jak ma działać.

 

Karta dźwiękowa, karta sieciowa czy graficzna działa w komputerze tylko dzięki sterownikom zainstalowanym na komputerze i programom przetwarzającym te dane. :menda:

 

Jak ma to być robione jak komputer jest wyłączony. :o

 

 

 

Komputer zawsze pobiera prąd nawet gdy jest WYłączony i tym samym płyta główna jest stale zasilana - to i gniazda USB mają stale prąd. Nawet jak komputer jest WYłączony. :P

 

 

Nie jestem jakimś wielkim znawcą, ale wydaje mi się, że dzięki sterownikom sygnał dźwiękowy jest wysyłany do karty która to dekoduje i po to są te stery. Urządzenia zewnętrzne same dekodują dźwięk, jedynie przesyłają do karty która ma już sprzętowy wzmacniacz i dalej już do głośników. Komputer po prostu potrzebuje stery bo niby jak inaczej ma być dźwięk wysłany do karty?

 

EDIT: Wyobraź sobie odtwarzacz DVD który jest podpięty (załóżmy kablem optycznym) do amplitunera. I co? Działa bez sterów :) Na podobnej zasadzie to powinno działać a kabel USB powiniec służyć wtedy tylko za zasilanie, jeśli dźwięk nie szedł by z kompa a z innego urządzenia.

Edytowane przez Georghinno
Link to post
Share on other sites

Karty pod PCI na pewno nie będą działać z urządzeniami zewnętrznymi gdy komp jest wyłączony. A tu mam taką cichą nadzieję, że będzie działać. Do tego dochodzi wygoda bo tą karte sobie moge położyć na biurku i do woli podpinać i odpinać słuchawki/mikrofon a nie za każdym razem odsuwać obudowę i na ślepo celować w wejście z tyłu na karcie (nie mam mozliwości podpięcia przedniego panelu na obudowie). Do tego na tej karcie zewnetrznej znajduje się pokrętło od regulacji głośności co jest też dużym plusem.

 

Ale jestem oczywiście otwarty na propozycje co do innej karty.

 

A czy ta karta jest skierowana tylko do posiadaczy laptopów? Myslę, że ze stacjonarnym PC'tem też będzie dobrze współpracować.

 

EDIT: A, jeszcze chcę korzystać ze słuchawek ale równierz i z głośników. Jakby karta pod PCI była to bym musiał przełanczać cały czas te urządzenia. A tak podpinam słuchawki i głośniki już nie grają.

 

Oczywiście w zwykłym PC też będzie działać natomiast przy wyłączonym kompie nie ma takiej możliwości, stacjonarne urządzenia grające DAC, ampli, dvd/bd mają wbudowane odpowiednie układy SoC które umożliwiają odtwarzanie/dekodowanie/przesyłanie dźwięku.

Powtarzam jeszcze raz, karta muzyczna USB nie będzie działała mimo że będzie napięcie na gniazdach

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...