Skocz do zawartości

Polecane SSD na TLC 2019 - Pytania


Recommended Posts

Jak zwykle w mojej głowie urodziło się więcej pytań niż odpowiedzi po tym temacie :-)

Jak się ma su900 do tego 860 evo, są podobnie wycenione, a jeśli adata ma MLC, to czy jest lepsza ? Jeśli nie, to gdzie ją uplasować?

Ranking jeśli wziąć pod uwagę szybkość i niezawodność to: 860 evo < Kingston KC600 < WD Blue < MX 500 < Mikron < Plextor ? 
 
Mam jeszcze pytanie odnośnie popularnych SU800, odpadły ze względu na wadliwy kontroler, czy coś innego ?
 
Ostatnie pytanie poza konkursem: Znalazłem gdzieś Kingstona: SV300S37A240, coś mi się kojarzy, że przez pewien czas wypuszczali jakieś wadliwe serwie. Mam zamiar dostawić go do swojego kompa, ale może lepiej nie trzymać na nim nic ważnego. 

 

CPU: i5 9600K/Fortis3 v2 MOBO: GIGABYTE Z370 Aorus Gaming K3 RAM: 2x8GB G.Skill TridentZ 3400MHz cl16 SSD: Plextor M.2 PCIe PX-256M8PeG 256GB, Samsung 850 PRO 256GB, Adata SU900 256GB, GoodRam Iridium PRO 240GB GPU: Gigabyte 1660 Super Gaming OC 6GB

PSU: SeaSonic Focus 550W Gold CASES: SPC Armis AR5x TG-RGB LCD: AOC AG272FCX 27" 144Hz VA

DELL Latitude e7470, 14" QHD TOUCH, i7-6600u, 16GB DDR4, Samsung P961 NVME x4, Modem WWAN 4G

 

 

 
 
 

Edytowane przez armani
Link to post
Share on other sites
Jak się ma su900 do tego 860 evo, są podobnie wycenione, a jeśli adata ma MLC, to czy jest lepsza ? Jeśli nie, to gdzie ją uplasować?

 lista tylko na TLC  :rotfl: tzw mniejsze zło  

 

SU900 ma gorszy kontroler, ale jest na MLC, co prawda najgorsze MLC z znanych producentów, ale nadal MLC. 

 

samsung ma z drugiej strony TLC, ale najlepsze TLC z znanych producentów i najlepszy kontroler. 

 

Ranking jeśli wziąć pod uwagę szybkość i niezawodność to: 860 evo < Kingston KC600 < WD Blue < MX 500 < Mikron < Plextor ? 

to szybkość czy niezawodność? No i tu jest problem kontroler vs kostki

 

 

 

Mam jeszcze pytanie odnośnie popularnych SU800, odpadły ze względu na wadliwy kontroler, czy coś innego ?

Nie widzę sensu powielać identycznych konstrukcji na SATA TLC. Dałęm te z lepszą reputacją, lub tańsze... Nie ma takich samych kontroler + kostki, ale możesz kupić coś o identycznej specyfikacji o ile ktoś nie zepsuł firmware, powinno się zachowywać identycznie. 

 

 

 

Znalazłem gdzieś Kingstona: SV300S37A240, coś mi się kojarzy, że przez pewien czas wypuszczali jakieś wadliwe serwie. Mam zamiar dostawić go do swojego kompa, ale może lepiej nie trzymać na nim nic ważnego. 

z daleka od tego, to kontroler SF jest. 

Link to post
Share on other sites

 

Kurcze wywaliło mi wpis :/

Jednak bardziej niezawodność, bo do szybkości to już tylko dyski NVME robią robotę. Ogolnie nie ma chyba zasady, bo właśnie jeden z oddziałów naszej firmy prowadzi serwis i tam lądują tylko SU800 i 860EVO i na powiedzmy 100 sprzedanych su800 nie padła żadna i na 50 EVO padł jeden. No ale wiadomo, złośliwość rzeczy martwych. Czyli te adaty maja kontroler jak mx500, ale gorsze pamieci tak ? Szkoda, że goodramy iridium pro tak podrożały, bo teraz to tak naprawdę został tylko Samsung ze swoim 860 pro, a kiedyś dzięki Twojemu rankingowi dysków tylko to się kupowało i akurat mieliśmy ma nie mega cenę).

 

Sprawdzę jutro ile ten Kingston już przepracował godzin i wrzucę go na przekór, niech trzyma tempy i pamięć wirtualną + np naszego Onedriva firmowego. Moze się wykończy.

 

PS. Natknąłem się trochę czytając - masz niezły szacun na dzielni :D

 

"U konkurencji na b jest moderator o nicku kokosnh, jeżeli ktoś chce wiedzieć jeszcze więcej to polecam tego użytkownika."

 

"Co do kokosnh, to w Google właśnie znalazłem ciekawy temat o buforach gdzie się wypowiada:

"Jaki dysk SSD - strona 2 - Dyski twarde, napędy optyczne i nośniki ..."

https://goo.gl/aE54TW"

Edytowane przez armani
Link to post
Share on other sites

u mnie lecą ostatnio tylko właśnie 860 pro na stacje robocze, bo padło nam trochę tanich SSD... kupowane zanim zacząłem pracę. Stwierdziłem, że dodatkowy koszt na lepszy SSD jest tańszy, niż czas informatyka (przygotowanie stacji) + użytkownika (bez PC, no i bez plików co miał na PC bez kopii). Myślałem też żeby RAID 1 robić, np z 2 x SU900, ale później stwierdziłem, że z tym może być więcej kłopotów niż pożytku (bo to softwarowy RAID, więc jak CMOS pójdzie to się rozepnie, a kontrolować tego nikt nie będzie). Później był pomysł żeby dokupić drugi dysk nawet HDD i ustawić synchronizacje plików na niego, ale skończyło się na tym, że użytkownik nie powinien niczego trzymać na stacji lokalnie...

 

No ale wiadomo, złośliwość rzeczy martwych. Czyli te adaty maja kontroler jak mx500, ale gorsze pamieci tak ?
SU800 i MX500 są na tych samych podzespołach, ten sam kontroler i kostki, ale firmware gorszy z tego co widzę po testach. Awaryjność powinna być podobna, ale częściej słyszę o problemach z SU800 niż MX500. Ogólnie SM2258 rzadko pada, ale są wyjątki. Tak samo z samsungami 860 EVO, ale też są wyjątki. No nie ma tak, że jest jakiś SSD co nie pada, to tylko elektronika, pytanie kiedy padnie.
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...