Skocz do zawartości

Systemowy SSD 180-260 GB do użytku magazynowo/biurowego


Recommended Posts

Cześć,

W skrócie, poszukuję dysku SSD który sprawdzi się w roli dysku systemowego który będzie głównie użytkowany do magazynowania dużej ilości zdjęć/filmów/dokumentów, rotacja samych danych nie będzie znacząca. Dysk będzie miał przebiegi godzinowe symboliczne, rzędu godzina dziennie. Komputer ten będzie używany głównie jako magazyn danych z ekranem.

 

Wymagania

  • interfejs SATA
  • niska awaryjność, a w przypadku awarii możliwość dostępu do większości danych (przeżyję zniknięcie kilku MB, ale śmierć kontrolera nie jest mile widziana)
  • pojemność 180-260 GB
  • budżet do ok 200 zł

Wiem, że lepsze SSD przekraczają mój budżet, jednak chodzi o dysk który będzie przepracowywał ~400h rocznie, a po pierwszym napełnieniu 140 GB danych ich przyrost/zmiana pewnie zamknie się w okolicach 100 GB rocznie.

 

Edytowane przez Derech
Link to post
Share on other sites

Z tego co piszesz chcesz kupić za mały dysk, do twoich potrzeb to raczej 480-512gb jak kupisz 250gb to po roku brak miejsca 140+100?

Przemysl to może na magazyn lepiej HDD 1tb w tej kwocie? Większe bezpieczeństwo danych i większą pojemność a ssd 128 na system?

Link to post
Share on other sites

Niestety z tego co pamiętam to Phisony s10 rzadko umierały z danymi tzn dało się zgrać dane, a tak to wszystko zabiera dane ze sobą...

 

Niestety nie w tych pieniądzach, nic ciekawego nie ma

 

Kup sobie KC600 256GB 169zł i dokup jakiegoś HDD, lub wyciągnij jakiegoś używanego i ustaw synchronizację danych w czasie rzeczywistym. Bo nie ma żadnej gwarancji, że nie będziesz mieć pecha, i ci nie padnie kontroler (zabierając dane).

 

http://forum.benchmark.pl/topic/288046-polecane-ssd-na-tlc-2019/ :menda:

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Z tego co piszesz chcesz kupić za mały dysk, do twoich potrzeb to raczej 480-512gb jak kupisz 250gb to po roku brak miejsca 140+100?

Przemysl to może na magazyn lepiej HDD 1tb w tej kwocie? Większe bezpieczeństwo danych i większą pojemność a ssd 128 na system?

Może wyraziłem się nie jasno, chodziło mi o to, że pomijając zmiany wynikające z samej pracy urządzenia DWPD będzie na poziomie ~0,001 (przy założeniu pojemności ok 200GB);

 

Przemysl to może na magazyn lepiej HDD 1tb w tej kwocie? Większe bezpieczeństwo danych i większą pojemność a ssd 128 na system?

 

kiepski pomysł na używynie dysku systemowego jako magazyn danych

 

Niestety, do laptopa w którym będzie dysk nie mam możliwości podpięcia więcej niż 1 dysku (niby mógłbym startować z systemowego pendrive, ale ta opcja mnie nie interesuje). 

 

@kokosnh Dzięki, sprawdzę!

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...