Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, składam komputer i chciałbym poznać opinie na temat zestawu kogoś kto zna się na tym temacie bardziej niż ja, wymyśliłem sobie taki zestaw w okolicach 3500zł:

 

Procesor: Ryzen 5 3600
Płyta główna: Gigabyte B450 AORUS ELITE lub MSI B450-A PRO MAX/GAMING PLUS MAX
Karta graficzna: Gigabyte GeForce GTX 1660 SUPER OC 6G 6GB GDDR6
Zasilacz: SilentiumPC Vero L2 500W 
Pamięć RAM: Ballistix Ballistix Sport LT, DDR4, 16 GB,3000MHz, CL15
Obudowa: SilentiumPC Signum SG1M TG Pure Black (SPC232)
Dysk: SSD ADATA XPG SX6000 Pro 512GB
 
Czy któryś z podzespołów zmienić? np. dołożyć do zasilacza certyfikatem Gold np. SilentiumPC Supremo L2 V2 550W
 
Link to post
Share on other sites
Mam Gigabyte B450 AORUS ELITE i jest super

 

a ja mam b450-a pro i też jest super, mimo że nie mam RTX super  :wariat:

 

a tak poważnie to poleciłbym Ci autorze MSI z uwagi na vrm i UEFI ale niestety zdarzają się na nich jeszcze co u niektórych Cold booty z 3gen.

I nie do końca wiadomo czy kolejne aktualizacje biosów to naprawią choć powinny.

 

 

 

dołożyć do zasilacza certyfikatem Gold np. SilentiumPC Supremo L2 V2 550W

 

to już lepiej dołóż do focus golda 550W.

 

Jak nie to tańsza i nieco lepsza opcja od SPC, BQ SP9 600W 

Edytowane przez pendzel_3
Link to post
Share on other sites

a tak poważnie to poleciłbym Ci autorze MSI z uwagi na vrm i UEFI ale niestety zdarzają się na nich jeszcze co u niektórych Cold booty z 3gen.

I nie do końca wiadomo czy kolejne aktualizacje biosów to naprawią choć powinny.

 

to już lepiej dołóż do focus golda 550W.

 

Jak nie to tańsza i nieco lepsza opcja od SPC, BQ SP9 600W 

Czy jest sens wkładać zasilacz aż 600W?

 

Poczytałem trochę o tym VRM i nie do końca wiadomo co wybrać i rozterka;)

niby MSI ma lepszy ale na YT na kanale techlipton opinie o Gigabyte takie sobie, ale trafiłem na dość świeży filmik na kanale xkom gdzie opinia o płycie gigabyta już jest pozytywna. i bądź tu mądry.

Link to post
Share on other sites

 

 

wieży filmik
 

 

 

na kanale xkom
 

 

widzisz pewne zależności? :)

 

 

 

Czy jest sens wkładać zasilacz aż 600W?

 

jest też wersja 500W, na spokojnie wystarczy - zależy czego oczekujesz jeśli chodzi o kulturę pracy zasilacza. Krzywa wentylatora jest zaprogramowana tak że mniej więcej od połowy jego obciążenia ten zaczyna być już słyszalny, wiec to już zależny od Ciebie.

 

 

 

Poczytałem trochę o tym VRM i nie do końca wiadomo co wybrać i rozterka;)
\

VRM w b450-a pro, tomahawk gaming plus to samo, są dość dobre jak na b450 dźwigają spokojnie 8/16 nawet po OC, na akceptowalnym poziomie temperatur. 

Link to post
Share on other sites

 

 

a tak poważnie to poleciłbym Ci autorze MSI z uwagi na vrm i UEFI ale niestety zdarzają się na nich jeszcze co u niektórych Cold booty z 3gen.

 

@Update... rozmawiałem dziś ze znajomym który posiada tomahawk max i 3600 oraz miał problemy z cold bootem - twierdzi że po ostatnie aktualizacji biosu problemu nie ma. 

Link to post
Share on other sites

MSI B450 A-Pro MAX kupiony :)

 

Pozostaje jeszcze zakup zasilacza i obudowy i właśnie chciałbym poznać Wasze opinie co do obudowy. 

 

Podoba mi się SilentiumPC Signum SG1M TG Pure Black (SPC232) ze względu na pełny przedni panel, ale czytałem że lepiej kupić wersję SG1 TG (SPC230) z meshowym frontem. Czy będzie znacząca różnica w temperaturach?

Link to post
Share on other sites

Rożnicy w stopniach Ci nie podam ale brałbym z meshem, 

Jeśli chodzi o stosunek cena/jakość to ta buda nie jest zła.. ale umówmy się przewiewnością nie grzeszy, te boczne otwory nie wydalają jak dasz tam kiedyś jakieś mocniejsze GPU to będzie piekarnik. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...