Skocz do zawartości

Problemy z migracją z HDD na SSD


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez RalfNwn,

Recommended Posts

Wpadł mi w ręce "pacjent" Lenovo 320-15/SK z 1 TB dyskiem ST1000M035 dysk nie szyfrowany w programach wszystkie partycje widoczne ~620 h na liczniku, w HDDLife pełny skan zero problemów. zapełniony ~50 GB  na systemowej partycji.

SDD to MX 500 oczywiście zainicjowany w CristalDiscInfo stan dobry.

 

Problem w tym że czy robię jakimś programem obraz potrzebnych partycji razem osobno nie ma problemu, przy przywracaniu są błędy, ale jak ich nie było, po podłączeniu i ustawieniu w BIOS Boot Managera w laptopie wyskakuje BSOD 0xc000000f.

Oczywiście po zamontowaniu HDD system Windows 10 bez problemowo startuje.

Kopiowanie w locie z poziomu O.S ładowanego z BIOS to samo błędy lub nie, po podłączeniu SSD w/w BSOD.

Czy robię obraz systemu/kopię w locie( HDD wtedy podłaczony przez adapter kieszeni na USB, czy podłączany w miejsce nagrywarki DVD na laptopie, na swoim komputerze efekt jest ten sam BSOD ( tyle razy próbowałem że na liczniku MX jest ~ 900 GB zapisu a "walczę" z tym dyskiem od ostatniego piątku).

 

Wydaje mi się że dużo opcji przerobiłem, jakieś pomysły może ktoś ma inne sprawdzone programy prócz Acronis i Northon Ghost, bo dla mnie zostaje wołać: pomocy, hilfe, aiuto, братья помогают!

Edytowane przez MESSER
Link to post
Share on other sites

Nie można wejść do tego menu gdy jest wyświetlany BSOD (F8) tylko Esc działa (resetuje laptopa).

Tym MHHD nie sp#?

Bo ten działający system na HDD to jedyne co mam ( no są jeszcze obrazy, ale z takim efektem po przywróceniu jak wyżej pisałem, poza tym jak dobrze pamiętam MHHD działa tylko gdy SATA jest w trybie IDE a tego na nowszym sprzęcie chyba nie ma  w BIOS-ie by przestawić.

Te próby sklonowania robiłem z kompilacji Sterlec.

Zobaczę tą "Viki".

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Zwykle do klonowania Minitool Partition Wizard Free w zupełności wystarcza - co prawda zwykle nie robię tego "na pacjencie" tylko przepinam oba dyski (źródłowy HDD i docelowy SSD) do innego kompa bezpośrednio pod SATA czy np. do stacji dokującej USB 3.0 z 2-ma slotami na dyski i praktycznie zawsze kończy się to prawidłowo. Czasem, jeśli dysk źródłowy jest umęczony badsec'ami to korzystam z CloneZilla, która w opcjach zaawansowanych bodajże ma możliwość pomijania błędów odczytu z dysku źródłowego.

 

W tym przypadku spróbowałbym sklonować Minitool'em HDD na SSD i sprawdzić czy wstanie. Jeśli nie, to już na SSD można sprawdzić "checkdiskiem" czy nie ma błędów - po 3 resetach W10 powinna uruchomić tryb naprawy systemu, gdzie, jeśli nie uda naprawić się problemu automatycznie to dodatkowo jest dostępna m.in. linia poleceń i tam można odpalić chkdsk, diskpart czy bootrec. Inną opcją to bootowalny pendrive z W10 i "Naprawa komputera".

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Skanowanie HDD Vitorią trwało 2:44 i nic 0 błędów 0 ostrzeń, został ten Minitool.


EDIT:

Minitool się sprawdził, trochę dziwiłem się bo wygląd ma kafelkowy ( nie robię z tego zarzut  "bo uważam za dobre, te programy które obsługuje się z wiersza poleceń"), a skopiował wszystkie partycje prócz jednej odzyskiwania mającą ~ 1 GB.

I tak po godzinach sprawdzania dysku HDD, RAM i przewaleniu 1030GB na SSD, system wstał na dysku SSD, za pierwszym razem.

Dziękuję wszystkim za pomoc i pozdrawiam.

Edytowane przez MESSER
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...