Skocz do zawartości

Recommended Posts

Mam mały problem. Mój kilkuletni dysk ATA ( Seagate ST380215A 80gb) nagle przestał działać. Są na nim dwie partycje, z czego do jednej z nich nie mam dostępu. Kiedy próbuję do niej wejść windows atakuje mnie takim komunikatem:

 

F:\ is not accessible.

The file or directory is corrupted or unreadable.

 

Przeskanowałem dysk HD Tunem, nie wykryło żadnych bad sectorów, wszystko jest zielone. HDD Regenerator również nie wykrył żadnego błędu. Dysk przeszedł pomyślnie test krótki i długi na Seatools. Nie mogę odpalić chkdsk bo windows nie może dobrać się zepsutej partycji. HD Tune wyświetla mi ostrzeżenie przy takim raporcie smarta:

Ultra DMA CRC Error Count: current-> 200. worst->193. threshold-> 0. data->824

 

Wymieniłem taśmę do dysku ale nadal nie działa. Podpiąłem do innego komputera i problem ten sam. Czy istnieje jakaś możliwość odzyskania danych z uszkodzonej partycji?

Link to post
Share on other sites

a nie miałeś ostatnio w okolicach kompa jakiegoś źródła pola elektromagnetycznego?

 

Żadne pole magnetyczne nie jest w stanie uszkodzić danych dysku twardego.

 

Od żadnego 'magnesu' nie znikną dane zapisane na talerzach dysku twardego.

 

Chyba, że będzie to tak silny elektromagnes, że wyrwie dysk z komputera i powygina mechanicznie w środku dysku prowadnice z głowicami. Tylko wtedy 'pole magnetyczne' uszkodzi dane na dysku. :P

 

A tak silny magnes to jest...jeden w Europie. I nie jest to Polska. :pajac:

Link to post
Share on other sites

hym dziwne, diagnozowałeś dobrze, w zasadzie zrobiłeś wszystko co możliwe...

 

śmierdzi to jakimś wirusem który konkretnie dobrał się do system volumie information i teraz ta partycja jest partycją widmo, nie chce Cie zasmucać ale najprawdopodobniej dane pójdą sie paść... :/

 

aktualnie nia mam pomysłu jak Ci pomóc, raczej żaden znany mi antyvir nie pomoże...

 

co do magnesu to wydaje mi się że nie jest to aż takie nie osiągalne, zwykły elektromagnes wykorzystywany w leczeniu reumatyzmu i tych innych schorzeń powinien sobie z HDD poradzić, w końcu to tylko trochę materiału magnetycznego naniesionego na aluminium

Edytowane przez Szejk Jasim
Link to post
Share on other sites

hym dziwne, diagnozowałeś dobrze, w zasadzie zrobiłeś wszystko co możliwe...

 

śmierdzi to jakimś wirusem który konkretnie dobrał się do system volumie information i teraz na partycja jest partycją widmo, nie chce Cie zasmucać ale najprawdopodobniej dane pójdą sie paść... :/

 

aktualnie nia mam pomysłu jak Ci pomóc, raczej żaden znany mi antyvir nie pomoże...

 

co do magnesu to wydaje mi się że nie jest to aż takie nie osiągalne, zwykły elektromagnes wykorzystywany w leczeniu reumatyzmu i tych innych schorzeń powinien sobie z HDD poradzić, w końcu to tylko trochę materiału magnetycznego naniesionego na aluminium

 

Dysk obok żadnego magnesu nie leżał. Jednego dnia działał a drugiego odmówił dostępu do partycji.

 

Nie wiem czy dobrze myślę, ale jeśli to jest wirus, który dobrał się do sys vol info to jest to problem w obrębie mojego komputera. Podpinałem do innego sprzętu i również nie miałem dostępu do partycji. Chyba, ze sys vol info znajduje się na partycji.

Link to post
Share on other sites

co do magnesu to wydaje mi się że nie jest to aż takie nie osiągalne, zwykły elektromagnes wykorzystywany w leczeniu reumatyzmu i tych innych schorzeń powinien sobie z HDD poradzić, w końcu to tylko trochę materiału magnetycznego naniesionego na aluminium

 

Ja pisałem o najmocnieszym jaki jest w Europie magnesie.

 

Jeżeli on nie jest w stanie uszkodzić danych na dysku twardym to inne tym bardziej nie zaszkodzą. Czyż nie ? :wariat:

Link to post
Share on other sites

jesteś pewien?? nie wiem jak dokładnie działa ten "najwięszy magnes" ale wiem że materiał magnetyczny znajdujący się w silnym polu elektromagnetycznym potrafi uporządkowac swoje domeny magnetyczne z godnie z liniami pola wytworzonego przez ten magnes, o ile się nie myle z prawa biota savarta można olbiczyć nawet wektor indukcji elektromaggnetycznej potrzebnej do określenia rozkładu ładunku, (teraz już nie jestem w temacie bo zaliczenie napisałem i ucze sie na coś innego)

 

jeśli ktoś robił jakieś badania to może nie swziął pod uwagę specyfiki lini pola wytwarzanego przez ten konkretny "magnes"

Link to post
Share on other sites

jesteś pewien??

Jestem pewien na 120 %. WIDZIAŁEM takie testy z na własne oczy. :pajac:

 

Nie piszę więcej - co i jak - bo pewnie i tak zaraz dostanę OSTRZEŻENIE od moderatorów, że piszę nie na temat i SPAMuję - gdybym podał jakiegoś linka np. do NASA. :[

Edytowane przez Frajer_Pompka
Link to post
Share on other sites

Sam jestem ciekawy czy magnes może zepsuć dysk. Co prawda w środku dysku twardego są dwa, porządne magnesy neodymowe więc zakładam, że takie same lub słabsze nie wpłyną na działanie dysku. Gorzej jak podczas kręcenia się tarczy talerz zahaczy o igłę.

 

Wracając do tematu. Więc mogę zaryzykować formatem? Skąd te dziadostwo mogłoby się wziąć na moim dysku?

Link to post
Share on other sites

możesz, jak już coś to oczywiscie szybkim, później jeśli zależy Ci na danych to próbuj odzyskać, programów do tego jest mnóstwo to też ciężko coś konkretnie polecić, ostatnio kumpel polecał http://www.programosy.pl/program,recuva.html

ale sam nie sprawdzałem, nie miałem potrzeby...

 

jak to skąd, a skąd sie biorą wirusy? zdarza się, trzeba uważac i tyle

Link to post
Share on other sites

Sam jestem ciekawy czy magnes może zepsuć dysk.

 

oczywiście, że może i łatwo to sprawdzić, postaw dysk na przyzwoitej kolumnie głośnikowej i zobacz co się z nim stanie, a wynika to z metody zapisu danych na hdd

 

EDIT: oczywiście jak to sprawdzisz to nie miej potem pretensji, możesz też uwierzyć na słowo

Edytowane przez drachenfeles
Link to post
Share on other sites

I NIC się nie stanie z danymi na dysku. :jupi:

 

Widać, że sam nigdy tego nie robiłeś i tylko powtarzasz kompletne brednie. :pajac:

 

Generalnie rzecz biorąc dyskietki również używają magnetycznego systemu zapisu danych a nie sposób ich zepsuć przykładając do nich magnes. Tak samo jest z kartami magnetycznymi. Dyski twarde często stoją obok kolumn (zestaw pc+kolumny) a zasięg pola magnetycznego to nie jest 5cm. Zakładam więc, że jedynie naprawdę potężny magnes jest w stanie zniszczyć dane.

 

Poszedł format, żaden z programów do odzyskiwania danych z Hiren's Boot CD 10.5 nic nie odzyskał. Trudno.

Link to post
Share on other sites

Widać, że sam nigdy tego nie robiłeś i tylko powtarzasz kompletne brednie.

 

bynajmniej

 

Dyski twarde często stoją obok kolumn (zestaw pc+kolumny) a zasięg pola magnetycznego to nie jest 5cm.

 

kolumny pecetowe to żadne pole, mówiłem prawdziwych głośnikach, zresztą w twoim przypadku tak nie było więc to bez znaczenia

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...