Skocz do zawartości

GTX 460 768mb vs GTX 460 1GB


Recommended Posts

Witam, Temat zakładam z mojego dobrego serca dla kolegi który obecnie składa komputer, chce kupić GTX 460 na Allegro jest EVGA za 450 zł 768mb z gwarancja 14 miesięcy lub Asus DC I 1GB ale nic nie jest napisane jak z gwarancja, monitor na jakim bedzie grał to 22calowy samsung 1680x1050 po testach widze ze w tej rozdzielczości i grach przewaga 1Gb nad 768Mb jest bardzo mała, tutaj pytanie do was czy jest sens brać 1GB.

 

Trunde pytanie ale pytam tak jak chciał : Czy ewentualnie ten GTX 460 768mb uciągnie B3 na Full Detalach w DX11

 

Reszta PC

Phenom II 955 Be 3.2

ASRock 870 EX3

Kingston DDR3 2GB - 1600 mhz

Samsung F3 500GB

XFX Core 450W

 

Pozdrawiam i dziękuje za ewentualna pomoc :)

Link to post
Share on other sites

W tej rozdziałce jeszcze da się grać w Crysisa2 na Extrime i Metro2033 bez advanced dof i najlepszych wygładzań. Jak w Crysisie jeszcze jest spoko animacja srednio wynosi 45 fps i skacze do 60 to są przypadki że spada i do 31-34. W Metro jest to już gra na pograniczu 30 FPS. Grać się da ale niektórym może to przeszkadzać.

 

Zakładając że BF3 będzie trochę bardziej wymagający od tych gier raczej można zapomnieć o maxdelatach. Może jakieś średnie/wysokie.

 

Posiadam dwa GF 460 768 więc jak będziesz czegoś jeszcze potrzebował to możesz pisać. Nie wiem czy w Crysisie2 jest już jakiś benchmark jeżeli tak to napisz tutaj i mogę ci go odpalić u siebie.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Wersja 768 MB okazuje sie za splaba jesli gramy w FULL HD i na wyoskich detalach, ogolnie nie zaleca sie zakupu do wyzszych rozdzialek. Do tego ta cena jest malo atrakcyjna --> zobacz sobie http://www.ceneo.pl/;szukaj-gtx+460 Za 500 zl masz nowego gigabyta 768 MB, a zs 550 wersje 1 GB. Osobsicei nie bral byl wersji 768 MB, przy tej rozdzialce moze miec to juz duze znaczenie, a do tego taka kart latwiej pozniej sprzedac :-) Roznica jednak pomiedzy 768 MBa 1 gb przy 1680:1050 bedzie niewielka jak juz zuawazyles ;]

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Powiem tak- niech Twój kolega weźmie 768MB i zapoda jej oc tak na 830/1950.

Dogoni tym samym wersję 1GB (ba, przegoni ją) a zaoszczędzi.

 

 

Bez sensu stwierdzenie. Jak kupi sobie 1GB i podkręci to jeszcze bardziej odjedzie wersji 768

Link to post
Share on other sites

Witajcie dzięki za odp, kolega musiał ścinać budżet do 330 zł .. kupił HD 4890 za 330 zł na Allegro z chłodzeniem HIS iCooler x4 nie było opcji by kupić chyba coś lepszego w tej cenie, HD 4890 to chyba wciąż bardzo wydajna karta, MA nadzieje ze OC tez będzie nawet nawet, jak myślicie czy dobrze zrobił ? moim zdaniem za 330 zł z tym chłodzeniem to bardzo dobra oferta czytałem na necie to ten HD 4890 vs GTX 460 768 mb to AMD jest nieco lepszy .. :P

Link to post
Share on other sites

Valus ale taka prawda, miałem przez pewien czas GTx 275 od Gigabyta porównałem go z kolegi GTX 460 768 mb ( Gainward ) w wyniki w 1680x1050 były bardzo podobne w jednej grze lepszy był 275 w drugiej 460.

 

GTX 460 jest lepszy od HD 4890 w poborze prądu ogólnej kulturze pracy i nowszej technologi, ale Wydajność ma minimalne lepsza lub bardzo bardzo podobno do HD 4890/GTX 275

Link to post
Share on other sites

Nawiązując do początkowych postów

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Podkrecanie-3156/strona/10522.html

Jako posiadacz tego właśnie modelu msi który zostawił wszystkich w tyle mogę śmiało go polecać kolejnym graczom bo do 1680x1050 doskonale się nadaje i jak pokazują testy a nie moje czcze gadanie/pisanie karta jest bardzo wydajna bo genialnie się kręci ( u mnie 905 na rdzeniu) .

a co do zakupu 4890

\http://www.techpowerup.com/reviews/MSI/GeForce_GTX_460_Cyclone_OC_768_MB/21.html

ogólnie wg mnie 4890 nie podskoczy gtx460 po OC do tego to zużycie prądu, temperatury i mizerne OC radka to nvidia "ucieka":) ale jakbyśmy obecnie wzięli stosunek fps/zł to radek byłby górą:)

Jedno mnie tylko martwi odnośnie zakupu kolegi jak on wziął tego radka używkę to nie wiadomo w jakich warunkach ta grafika pracowała i ile mu pociągnie ten wiekowy chip.

Edytowane przez lukyeti
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

jest na gwarancji do grudnia w komputroniku tak ze jak by sie cos działo to z komputronikiem nie będzie problemu :) mysle ze za ta kase z takich chłodzeniem to myślę ze sie opłacało

 

GTX 460 TDP 150W/ HD 4890 TDP 190W to i tak mniej niz GTX 260, Wiadomo ze ta karta nie będzie cały czas pobierać190W myślę ze 160W to max podczas grania.

 

 

Zasilacz sobie poradzi chyba bez problemu? liczmy ze procesor pobiera 125W + 190 GPU = 315W + dyski itd to będzie ze 350W a na 12V ten XFX ma 408W

Link to post
Share on other sites

GTX 460 TDP 150W/ HD 4890 TDP 190W to i tak mniej niz GTX 260, Wiadomo ze ta karta nie będzie cały czas pobierać190W myślę ze 160W to max podczas grania.

 

Tu masz prawdziwy pobór samych kart graficznych:

http://nvision.pl/media/gals/2010/186/stres.png

 

Zasilacz sobie poradzi chyba bez problemu? liczmy ze procesor pobiera 125W + 190 GPU = 315W + dyski itd to będzie ze 350W a na 12V ten XFX ma 408W

Tak się nie dodaje. Taki zestaw nie "zje" więcej niż 320w pod obciążeniem (z gniazdka). Odejmij od tego sprawność zasilacza i okaże się że same części wezmą max 260w ;)
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No za takie pieniążki to się opłacało wziąć ta kartę sam kiedyś, kiedyś,kiedyś marzyłem o niej (hehe w przenośni) jako posiadacz 4850:)

Co do watów to powiem Ci że u mnie przy 4x3,8 i gtx 460 wykręconym na maxa w stressie 100% podłączony watomierz (ma opcję zapamiętania rekordowych wartości) pokazuje rekord 320W więc jest spoko mam na linii 12xv 450W:)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Powiedz mi jeszcze ile bez zmiany napięcia szedł twój unlock ? u kolegi to jest 1.32 V teraz ale bylo nawet 1,31 i max to 3.7 Ghz, to TDP 160W to jest jakiś bład odczytu bo na necie patrzyłem to tez tak maja, TDP to pewnie jak w normalnym Phenom 955 czyli 125W, 160W to by płyta nie wytrzymała heh, ile taki watomierz kosztuje ? aha powiedz jakie max tem dla tego procesora ( procesora nie rdzeni bo i tak nie widać ) tutaj mamy rewizje C3.

Link to post
Share on other sites

No to pięknie leci ten wasz procek:P niestety u mnie ze względu na C2 max to 3,6Ghz na stockowym czyli 1,325v potem już niestety woła papu a i tak na nim nie poszalałem bo max wyciągnąłem 3,8 z małym hakiem potem nawet 1,475v nic nie daję bo się nawet nie włącza, ale i tak jestem happy 1,5 roku temu 4 jajka za 316zł =bajka:P

Tak poza tym z testów mi wyszło że przyrost w grach między 3,6-3,8 jest znikomy i na bank nie warty molestowania procka dodatkowymi voltami:) Max temp ogólnie 62-63 stopnie (za zaleceniami amd) z tego powodu kupiłem mugena i teraz gites 50 stopni w takie upały przy stressie 4x3,7 wcześniej bylo 47 ale też za oknem było chłodniej. Swoją drogą pewnie jakbys jechał do 67-68stopni to tez by nic się nie działo bo niby producent daje takie bezpieczne ale pewnie jeszcze od tych bezpiecznych założył jakieś 10-15% zapasu. Ja zawsze podaje temp procesora nie rdzeni (nawet się tu ostatnio z kimś kłóciłem) bo co mi z tego że rdzenie maja po 18 jak cały procek np 35 to tak jakbyś miał temp mózgu powiedzmy 33 (pozdrowienia dla scottiego pipena) a całego organizm 40 i co nic nie robisz z gorączką?jest ok? chyba proste:P

Ja kupiłem coś takiego

http://allegro.pl/ag82-watomierz-miernik-licznik-zuzycia-energii-i1644084610.html

Nawet się sprawdza:) Fajnie bo liczy łączne zużycie czyli można np wiedzieć ile w miesiąc kW poszło na kompa

Edytowane przez lukyeti
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...