Skocz do zawartości

ostateczny zastaw ktora grafike wybrac??


Recommended Posts

Mam zamiar kupic nowego kompa oto co wybralem :

procesor:Intel Core i5-2500K /3.3GHz, 6MB, LGA 1155, BOX

Chłodzenie Procesora: zalman performa

pamiec: Corsair 4GB (2x2GB) 1600MHz CL9 XMS3

Płyta Główna:AsRock P67 PRO3 B3

Dysk Twardy:Samsung 1 TB 7200rpm 32MB cache SATA-II F3

Obudowa:gladius 800 window

zasilacz:Seasonic 620W M12II-620 80+ Bronze

 

jaka grafika do tego??

 

chce miec zestaw na ktorym pogram w takie gry jak battlefield 3 czy mw 3 na max detalach w rozdzielczosci full hd 1920x1080

Link to post
Share on other sites

chce jakiegos ge force tylko konkretnie ktorego polecacie firma itp?? a co da jak wezme 2x 500 gb dysk bo nie znam sie na tym

 

a co do battlefield to nie przesadzajmy nie bedzie chyba tak zle oficjalne wymagania sa podane spodziewalem sie ze beda wyzsze niz sa ;)

Edytowane przez pz2580
Link to post
Share on other sites

Jak kupisz jeden dysk 1TB to będziesz miał transfery w granicach 150-90MB/s, jeżeli natomiast zrobisz 1TB łącząc dwa dyski Samsung F3 500GB w macierz RAID0, to otrzymujesz dwa razy większe transfery. Dzieję się tak dlatego, że kontroler wbudowany w mostek południowy płyty głównej przeplata pliki między dwa dyski (system widzi go jako jeden) i wykorzystuje sumę prędkości obu, czyli w tym przypadku 300-180 MB/s.

 

Uwaga - RAID0 ma jedną wadę, jeżeli awarii ulegnie jeden dysk to tracisz dane z obu. Dlatego warto robić sobie kopię zapasową co jakiś czas na zewnętrznym HDD. Ktoś jednak napisał - jak masz jeden dysk i Ci padnie to i tak wszystko stracisz :) Dlatego ja stawiam na RAID0 i 2x większą prędkość.

Edytowane przez fifek19
Link to post
Share on other sites

Jedna grafa mocna to dobry pomysł, mogę powiedzeć widząc po swoim kompie bo mam zwykłego gtx580. Wszystko w co gram śmiga bez problemu. Jak masz ochotę na lightinga580tke, to na pewno dobra karta i podatna na oc. Są 2 wersje lighting zwykły gtx580 i nowa druga edycja specjalna z jakimiś bajerami, ale tej superduper w sklepie nie widziałem. Nie wiem, czy nie lepiej nie kupić TFIIgtx580 lub Gigabyte oc wersję, ewentualnie SOC. Chodzi mi o to generalnie, że jak kiedyś zabraknie pary to taniej kupisz np drugiego gtx580(zwykłego) do sli niż wydawać kasę na 2 lightingi :) Sam mam banie, czy poczekać na nastepną generację geforców czy np za rok kupić drugą kartę do sli, choć pewno wtedy już referenta nieuświadczę w sklepie hehe.

Link to post
Share on other sites

jesli na prawde tak jest z tymi dyskami to musze sie zastanowic nad kupnem 2x 500 gb zamiast 1x 1tb a co do karty to mysle czy wydawac kase na nowe wersje np gtx 580 msi lightining czy lepiej wziac np gtx 580 TF II ?? jak doradzicie??

 

aha i czy to prawda ze nowa generacja geforce ma sie pojawic juz w 4 kwartale tego roku ??

Edytowane przez pz2580
Link to post
Share on other sites

Nvidia zapowiedziała 2roczny cykl wydawania nowych układów graficznych, więc na nowości bym nie liczył, prędzej będą chcieli coś wypuścić w 32/28nm niż poprawiać 40nm ktorym nic nie brakuje. Weź jakąś niereferencyjną wersje gtx580 i będziesz zadowolony.

Link to post
Share on other sites

Różnica na zwykłym Msi lighting a tfIIoc to taktowanie i cena, a co do asusa, to podstawowa różnica, że asus zajmuje 3 sloty w obudowie, a Msi 2. Wybór zależy od Ciebie. 2 Asusy w sli by było ciężko zrobić, a karty na 2 slotach to nie problem, ale to już zależy od ciebie, czy 1 karta wystarczy.

Link to post
Share on other sites

Różnica na zwykłym Msi lighting a tfIIoc to taktowanie i cena, a co do asusa, to podstawowa różnica, że asus zajmuje 3 sloty w obudowie, a Msi 2. Wybór zależy od Ciebie. 2 Asusy w sli by było ciężko zrobić, a karty na 2 slotach to nie problem, ale to już zależy od ciebie, czy 1 karta wystarczy.

 

wiec zeby nie przeplacac to najlepiej wziac chyba gtx 580 tfII i problem z glowy
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...