Skocz do zawartości

Podkręcanie E4600 - witam i proszę o radę


Recommended Posts

Witam,

 

Jestem tu po raz pierwszy zachęcony przez sprzedawcę jednego ze sklepów. Przy okazji zakupu nowej karty graficznej (stara zaliczyła nagłą śmierć) dowiedziałem się, że mam komputer, który choć nie pierwszej świeżości idealnie nadaje się do podkręcenia. Zgodnie z prawdą odpowiedziałem, że raczej tego nie zrobię, bo większego pojęcia o tych sprawach nie mam. Sprzedawca doradził krótko: "Proszę się zapisać na forum benchmark.pl, grzecznie się przywitać, wypisać dane sprzętu i poprosić o pomoc co gdzie wpisać w BIOSie a na pewno taką pan dostanie". No i niniejszym to czynię:)

 

Mój zestaw to:

 

Procesor: Intel Core 2 Duo E4600 2.40 GHz

Płyta główna: ASUS P5K SE , wersja BIOS 1008

Grafika: MSI Radeon HD 5770

RAM: Kingston HyperX DDR2 (PC2-6400)

System: Windows7 64 x64

 

do tego na procesorze mam chłodzenie coolermaster ale nie pamiętam modelu, chyba HyperTX3:

 

Co mogę zrobić, by podnieść trochę parametry tego zestawu? Nie mówię tu o maksymalnym podkręceniu wszystkiego- po prostu o jakieś wyższe parametry, które sprawdziły się u kogoś z podobną konfiguracją i są bezpieczne w użytkowaniu. Wiem, że taki procesor można podkręcać do około 3GHz- ja zadowolę się więc 2.7 GHz tylko te wszystkie mnożniki, szyny, napięcia to dla mnie czarna magia. Proszę więc o porady i ew. instrukcje. Z góry dziękuję!

Link to post
Share on other sites

Witam;-) radze Tobie na samym początku troche sie oczytac o OC. Bo co to da ze ja czy ktos inny tobie napisze co jak masz ustawic jak i tak nie bedziesz wiedzial do czego dana funkcja sie pisze. Jesli chcesz to owszem moge Tobie napisac co i jak masz ustawic w Biosie.

Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź!

Przeczytałem i spróbowałem zrozumieć artykuł na purepc polecany w jednym z wątków niżej dotyczącym E4600 tylko w dalszym ciągu będę chyba potrzebował pomocy. Dla laika takiego jak ja pogrzebanie w BIOSie i powpisywanie tam odpowiednich cyfr, które przecież od siebie zależą to ciągle trochę kosmos nawet po lekturze. Stąd właśnie moje pytanie czy mogą być jakieś proste instrukcje typu "wpisz w pole A taki numer a w pole B taki" ... wiem, że to trochę lamerskie i po łebkach potraktowanie tematu ale nie każdy myślę jest ekspertem w danym temacie :) Jeżeli więc nie będzie to problem proszę o małą instrukcję co i gdzie w BIOSie wpisać, tak by lekko i bezpiecznie podbić procesor i pamięć. Myślę, że niektórzy mają już takie doświadczenie podkręcając podobne zestawy.

Link to post
Share on other sites

Na poczatek wchodzisz w zakladke M.I.T w biosie.

Nastepnie w tej zakladce ustawiasz nastepujace parametry tak:

CPU Clock Ratio 7

CPU Host Control odblokowujesz czyli na enabled

CPU Host Frequerency np na 350

PCI Expres na 100 badz manual

system Memory Multipliter jak najblizej ustawien fabrycznych np ramy masz 800 Mhz to tak ustaw by bylo blisko tych 800 Mhz-cow.

Szstem Voltage control na manual

CPU Voltage Control no tu trzeba sie troche bawic napieciami i szukac takich aby komp byl stabilny na poczatek ustaw 1,275 V

Po tym operacjach wciskasz klawisz F10 i enter

Link to post
Share on other sites

Dzięki za szybką reakcję! Zastosuję się do instrukcji po południu jak tylko z roboty wrócę. Jakiego wzrostu GHz na procesorze mogę się po tym spodziewać? Potem jak rozumiem sprawdzam temperatury np. CPU-Z i testuję stabilność np OCCT i jeżeli coś się będzie nieciekawego działo odzywam się ponownie :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...