Skocz do zawartości

Recommended Posts

Czuje się lekko oszukany... :sciana: Ale w każdym bądź razie pojadę to zobaczę ;)

 

Jeżeli okaże się, że na urodziny dostanę jakąś większą kaskę to może uda mi się kupić chłodzenie, jaki wiatraczek polecacie? Podobno można go elegancko ukręcić do 4Ghz....

 

EDIT:

Najlepiej byłoby coś z Ram.net ponieważ tam zamierzam skompletować zamówienie...

Na jakiej płycie głównej można odblokować czwarte jajo?

Edytowane przez stanislaw5b
Link to post
Share on other sites

ram.net nie jest zbyt pewnym sklepem.

polecam gral.pl jest tani i pewny.

4 rdzen mozna odblokowac na plytach glownych z mostkiem poludniowym SB 710 lub wyzszym- generalnie wszystkie jakie sa w sprzedazy z chipsetami amd.

chlodzenie, to zalezy ile masz pieniedzy na to.

Link to post
Share on other sites

Ram.net wybrałem dlatego, że mają tam te wszystkie produkty a do tego ich opinie są dobre, czego niestety nie można powiedzieć o Gral.pl (patrzyłem na Opineo.pl) Myślę, że na chłodzenie mogę przeznaczyć około 70zł - za to chyba można już coś dobrego wybrać ;)

 

PS.

Ile byście dali za mój obecny procesor? (AMD x2 5000+)

Edytowane przez stanislaw5b
Link to post
Share on other sites

Nie wiem dlaczego uparłeś się tak przy tym Ram.net.pl. Cena tego XFX w tym sklenie w cale nie należy do najniższych. Tam chcą za niego 201zł a np. w Yooki, jest jedna z najniższych cen 175,90zł. Oszczędzasz 25zł :)

Edytowane przez rafal12322
Link to post
Share on other sites

Właśnie też się tak boje, póki co upatrzyłem dwa sklepy w Warszawie gdzie mógłbym kupić je z odbiorem osobistym...

Powtórzę się ale chciałbym się zapytać czy na tym moim dziadostwie (czyt. obecnym zasilaczu) daleko pociągnę jeżeli zakupię ten procesor (AMD Athlon x3 455), wiatraczek i 1gb RAM? Jeżeli tak to bezpieczne będzie podkręcanie procka do 3,5 -3,9GHz?

Link to post
Share on other sites

Dobry i stabilny zasilacz to podstawa. Jeśli chodzi o mnie to ja wolę na początku zapłaić wiecej za zasilacz i mieć później spokój przez kilka lat. Bo zasilacz jakby nie aptrzeć to nie jest komponent który wymienia się co roku. Ja bym się nie odważył na takim zasilaczu podkręcać czegokolwiek :o

Edytowane przez rafal12322
Link to post
Share on other sites

Ludzie, czy ja jestem ślepy, głupi, mam zwidy? (niepotrzebne skreślić) Zgodnie z tabelką obsługiwanych procesorów: http://www.gigabyte.com/support-downloads/cpu-support-popup.aspx?pid=2634 AMD Athlon X3 455 nie jest obsługiwany! Przecież patrzyłem wcześniej, nie raz, nie dwa i był że od F8, a teraz N/A! Co o tym sądzicie? Głupi błąd Gigabyte, czy rzeczywiście coś się zmieniło?

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem nie ma co ryzykować, kupię nową płytę (ta i tak jest bez przyszłości) a za rok lub w międzyczasie wymienię procka. Pomożecie wybrać płytę główną? Zasilacz prawdopodobnie dostanę od znajomego i nie będę musiał kupować, czyli kaska zostaje :) . Jednak przy wymianie płyty głównej pojawia się pytanie; co z Windowsem? Kasperskym? Chyba zapisują one dane na płycie głównej i po wymianie kaput?

Link to post
Share on other sites

Racja, RAM-u raczej nie będę chciał wymieniać, tak więc muszę wybrać coś z DDR2, ale czy jeżeli dobrze rozumiem to od razu muszę wymienić procesor aby wszystko działało?

 

EDIT:

Już wiem:

Socket AM3 - gniazdo procesorów firmy AMD, następca AM2 i AM2+. Jego masowa produkcja zaczęła się w I połowie 2009 r. Obsługuje najnowszy standard pamięci RAM DDR3. AMD podaje, iż nowe procesory przeznaczone dla płyt głównych z gniazdem AM3 współpracują z płytami głównymi z gniazdem AM2/AM2+. Nie będzie natomiast możliwe uruchomienie procesora AM2/AM2+ na gnieździe AM3, a to z powodu braku możliwości współpracy z pamięciami DDR3 i różnicy położenia dwóch pinów.

EDIT2:

A co sądzicie o AM3+? To byłoby raczej rozwiązanie na lata... Może udałoby mi się wydębić jakiś procesor pod AM3 od znajomego informatyka... Patrzę, że cena RAM DDR3 to nie problem.

Mieszam w głowach; jeżeli możecie, to podajcie płytę główną pod AM3+

Edytowane przez stanislaw5b
Link to post
Share on other sites

Mieszam w głowach; jeżeli możecie, to podajcie płytę główną pod AM3+

 

 

z tańszych możesz kupić MSI 870-C45 AMD 770 Socket AM3 (PCIE/DZW/GLAN/SATA/RAID/DDR3) - MSI AM3/AM3+ motherboard list

 

z droższych płyt polecam Gigabyte GA-970A-UD3 AMD 970 Socket AM3+ (PCIE/DZW/GLAN/SATA3/USB3/RAID/DDR3) , mobo ma mocną sekcję zasilającą 8+2 + radiator

Link to post
Share on other sites

Oczywiście byłbym za rozwiązaniem budżetowym, dlatego wybiorę MSI 870-C45, zakupię AMD Athlon x3 455, RAM DDR3, odblokuje 4 rdzeń i będę czekał na przypływ kasy i nowe procesory pod AM3+

Czy korekcja błędów ECC jest ważna w kościach pamięci RAM? Różnica w cenie jest na poziomie +/- 15zł.

Edytowane przez stanislaw5b
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...