Skocz do zawartości

Recommended Posts

Upgrade komputera - ten temat powraca do mnie jak bumerang za każdym razem gdy odczuwam tzw. lagi w różnego rodzaju grach i symulatorach, np. FSX. To właśnie pod niego chciałbym zmienić mojego kompa; symulator ten lubi dużo rdzeni oraz wysokie taktowanie procesora, niestety mój obecny AMD Athlon x2 5000+ zaczyna już nie wyrabiać. Dlatego chciałbym prosić Was o pomoc...

Moja obecna konfiguracja:

Płyta główna: GIGABYTE GA-M52L-S3 (Rev. 1)

Karta grafiki: Radeon 4650 Palit 1GB DVI & HDMI (PCI-E)

Procek AMD Athlon 64 X2 5000+ BOX (Socket AM2,65W)

Pamięć RAM: Kingston DDR2 2GB 800MHz CL6

Zasilacz: Modecom Feel 500ATX 120mm FAN

Pudło: Asus TA-861 Black-Silver

 

Chciałbym zmienić przede wszystkim procesor, upatrzyłem sobie AMD X4 Athlon II 630. Ewentualnie dokupiłbym jeszcze RAM-u, jednak słyszałem, że mój zasilacz może nie wyrobić. Budżet niestety mam dość ograniczony - jest to tylko max 450zł z dostawą, tak więc z tego co wyliczyłem to ledwo starcza na ten procek, 2gb ramu i pastę termo przewodzącą.

 

Pozdr.

Edytowane przez stanislaw5b
Link to post
Share on other sites

Jeśli chcesz wziąć ten procesor, to będziesz musiał zaktualizować bios. Innej karty do tego procesora nie opłaca się kupować, więc musi zostać a jeśli byś chciał ją wymieniać, to byś musiał też wymienić zasilacz, czyli to by o wiele przekroczyło twój budżet. Jeśli ci starczy, to kup ten procesor, lub jego 3 rdzeniowy odpowiednik. Wtedy będzie trochę więcej pieniędzy zaoszczędzonych. Jak chcesz dokupić RAM, to dokup 1GB, bo pewnie masz system 32 bitowy, który nie obsłuży 4GB RAM.

Link to post
Share on other sites

Procesor weź ten

http://www.esc.pl/build.php?edit=1&products_id=40203

ramy kupisz za 50 zł spokojnie

 

a reszta tak jak podał kolega wyżej czyli :

http://www.gral.pl/rozni+producenci+Pasta+Ceramique+2g_297.html

http://www.gral.pl/Kingston+1024MB+DDR2-800_112.html

 

Procesor ten nie żre dużo prądu jedyne 95 W także zasilacz ci wystarczy :)

Edytowane przez marqes997
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Witam po raz kolejny,

 

Kaska powoli się zbiera, i zacząłem węszyć co do tego procesora (Phenom II X4 955), jednak niestety wszędzie widzę produkty z rewizji C2 lub C3 o TDP 125W, niestety procesory te nie współpracują z moją płytą główną i jestem zmuszony do znalezienia C3 95W lub kupna innego procesora.

 

Pomożecie znaleźć coś odpowiedniego (inny procek lub ofertę sprzedaży tego C3 95W?

Pozdrawiam :)

 

PS.

Poniżej wyciąg z tabelki procesorów obsługiwanych przez moją płytę główną:

 

Vendor/CPU Model/Frequency/L2/L3Core Name/Process/Stepping/Wattage/System Bus(MT/s)/Since BIOS Version
AMD	Phenom II X4 955	3200MHz	512KBx4	6MB	Deneb	45nm	C3	125W	4000	N/A
AMD	Phenom II X4 955	3200MHz	512KBx4	6MB	Deneb	45nm	C3	95W	4000	F9A
AMD	Phenom II X4 955	3200MHz	512KBx4	6MB	Deneb	45nm	C2	125W	4000	N/A
Źródło: http://www.gigabyte.com/support-downloads/cpu-support-popup.aspx?pid=2634

 

PPS.

Wiecie może ile cały komp teraz pożera zasobów zasilacza? Da się to jakoś sprawdzić? (w międzyczasie doszedł HDD Seagate ST3250310NS [tak mówi Speccy])

Edytowane przez stanislaw5b
Link to post
Share on other sites

Właśnie nie wiem czy zmieniać zasilacz, dlatego pytam się Was; Co sądzicie o tej firmie (ew. modelu) zasilacza i czy będzie miał on wystarczającą moc na nowy procesor + 1gb RAM? Jeżeli odpowiedź będzie brzmiała: "Tak, wszystko będzie w normie" to nie kupuję zasilacza a inwestuje kasę w procek w przeciwnym razie muszę kaskę podzielić. :>

 

Co do Athlon vs Phenom - jestem zielony jak trawa na wiosnę i co prawda staram się wiedzę przyswajać, ale nie mam pojęcia co lepsze - zdaje się na Was. ;)

 

PS.

W Athlonach jest chyba mniejsza podręczna pamięć procesora...

Edytowane przez stanislaw5b
Link to post
Share on other sites

Modecom? Shit! Feel? Jeszcze większy shit!

Lepiej zmień :)

 

Nie jest taki zły, do niskobudżetowych konfiguracji się nadaje :) Choć i tutaj zależy który Feel, jeśli jedynka to rzeczywiście shit, trójka jeszcze jakoś daje rade. Edytowane przez rafal12322
Link to post
Share on other sites

Ok, dzięki a co o myślicie o tych procesorach? Jakiego gościa wybrać?

Dodatkowo ponawiam pytanie;

czy [zasilacz] [proponowany wcześniej lub obecny] będzie miał on wystarczającą moc na nowy procesor + 1gb RAM?

Dzięki za dotychczasowe odpowiedzi.

Link to post
Share on other sites

Te 250zł to dla mnie dosyć duża kasa, zwłaszcza jeżeli mam budżet właśnie do 450zł z dostawą :/

A co do I II i III to niczego takiego na tym pięknym produkcie :P nie odnotowałem, mogę podać nr seryjny: M500TCB081009940. Czy istnieje jakiś sposób na sprawdzenie ile procent obecnego zasilacza jest wykorzystywanego? Jeżeli wartość z nowym procesorem wynosiłaby około 80-85% to chyba nie byłoby aż tak źle. Poza tym mógłbym wtedy wybrać moc zasilacza - obecnie nie wiem co jest lepsze; ten z postu wujashek czy rafal12322 (430W-550W) - rozpiętość z mocą dosyć duża.

 

:pomocy:

Link to post
Share on other sites

Ok, czyli zostało mi około 250zł na procek - chyba trzeba wybrać jakiego 3 rdzeniowego kandydata czy może Waszym zdaniem sprzedać ten zasilacz i dopiero wtedy zamówić procesor, ile byście dali za tego Feela? Na Ceneo jest najtańszy za 150 zł, sprzedałbym Wam za 100zł?

Link to post
Share on other sites

Nawet jakbyś sprzedał to za 20 czy 30 zł, ale chyba nie znajdziesz tutaj kogoś kto kupiłby ten zasilacz. Jeśli to byłby Feel III to jeszcze...

 

Co do procka to weź Athlona X3 i już.

Edytowane przez Eklerek
Link to post
Share on other sites

Tutaj to na pewno nie znajdę, ale może gdzieś indziej jakiegoś jelenia tak jak ja kiedyś... ;) Czy są gdzieś testy x3 vs x4?

 

EDIT:

Sprawdziłem te Athlony x3 i Porównałem z Phenom x3 i x4 - wychodzi, że w porównaniu do x3 pomimo braku L3 wypadają lepiej, jednak tracą troszeczkę do x4 w podobnych cenach.

Edytowane przez stanislaw5b
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...