Skocz do zawartości

Dwie różne wersje GTX'a 560 Ti w SLi - Da radę ?


Recommended Posts

Siemka.

 

Już niedługo będę miał SLi z GTX 560 Ti, bo jedną już mam.

Obecnie mam GIGABYTE GTX 560 Ti 1GB OC. Więc, czy muszę kupować taką sama wersje karty graficznej?! Czy mogę naprzykład kupić GIGABYTE SOC GTX 560 Ti 1GB, Gainward GTX 560 Ti 2GB OC lub ASUS ENGTX 560 Ti 1GB OC i mięc z nich SLi

 

- jedną GIGABYTE GTX 560 Ti 1GB OC

- drugą z wymienionych powyżej wersji

Powtórze pytanie: Czy mogę mięć SLi z dwóch różnych wersji GTX 560 Ti, czy muszą być takie same.

 

Proszę o pomoc i uzasadnienie zdania, Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Karty w SLi muszą mieć dokładnie to samo taktowanie, więc teoretycznie możesz wziąć SOCa, lub którąkolwiek z tych co podałeś, ale wtedy będziesz musieć OCnąć swoją obecną do tego samego poziomu, bądź zniżyć taktowanie nowokupionej ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Czyli bez względu na to, czy kupię ASUSA, GIGABYTEA czy Gainwarda do SLi to będzie wszystko ładnie chodzi z GIAGBYTE GTX 560 Ti OC z rdzeniem 900MHz, ale będę musiał taktowanie zniżyć podwyższyć do nowo kupionej.

dzięki pozdrawiam

 

ale poczekam na wypowiedzi innych

odemnieDeathstar masz +

Link to post
Share on other sites

Karty w SLi muszą mieć dokładnie to samo taktowanie

Nieprawda.

 

Czy mogę łączyć ze sobą karty graficzne pochodzące od różnych producentów?

W przypadku korzystania ze sterowników graficznych z serii 180 (Release 180) lub późniejszych, w konfiguracji SLI mogą pracować karty graficzne NVIDIA pochodzące od różnych producentów. Przykładowo, karta graficzna z układem GPU GeForce XXX GT wyprodukowana przez firmę ABC może współpracować z odpowiadającą jej kartą z układem GPU GeForce XXX GT od producenta XYZ.

 

Czy mogę łączyć ze sobą karty graficzne, jeśli jedna z nich została fabrycznie podkręcona przez producenta?

Tak. Podkręcona karta GeForce XXXX GTX może współpracować z kartą GeForce XXXX GTX taktowaną standardowymi częstotliwościami.

 

Czy mogę łączyć ze sobą karty graficzne wyposażone w różną ilość pamięci?

Kupując drugą kartę graficzną powinieneś starać się zaopatrzyć w rozwiązanie wyposażone w tę samą ilość pamięci, bo dzięki temu Twój nabytek zapewni Ci pełną wydajność i pełen zakres korzyści związanych z zakupem. Nie jest to wprawdzie zalecane, ale firma NVIDIA oferuje za pomocą funkcji CoolBits możliwość elastycznego korzystania z kart graficznych z różną ilością pamięci. Za pomocą funkcji Coolbits (należy ustawić wartość na 18) można zmusić obie karty graficzne do wykorzystywania takiej ilości pamięci, jaka znajduje się na tej z nich, która ma jej mniej, co umożliwi im działanie w trybie SLI. Po użyciu wspomnianej funkcji CoolBits efektywna pojemność pamięci każdej ze współpracujących ze sobą kart graficznych równa jest pojemności tej z nich, która miała tej pamięci oryginalnie mniej. Instrukcje odnośnie stosowania tej funkcji znajdują się tutaj.

Do przeczytania:

 

http://www.nvidia.pl/object/sli-technology-faq-pl.html

Edytowane przez MiK86
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Niekoniecznie, z tego co ktoś kiedyś pisał, raczej szybsza karta zejdzie do tej słabszej. Sam się nad tym zastanawiam czy kupując teraz gtx570 mój gtx580 zgłupieje i da się zrobić sli :), ale wątpie w takie cuda hehe. Generalnie raczej musi to być jakiś gtx560, wydaje mi się że wersja soc zejdzie do poziomu zwykłego gigabyte'a tak myślę.

Link to post
Share on other sites

O, to widzę, że coś się zmieniło. W takim razie przepraszam za moje błędne info. Pamiętam, że kumpel jak chciał robić SLI z 8600 albo 8800, nie pamiętam dokładnie, to coś było, że musiały być te same takty.

Link to post
Share on other sites

Gdy GIGABYTE ma 1GB, a Gainward 2GB to wszystko będzie dobrze

W angielskim FAQ natknąłem się na takie coś, więc lepiej aby karty miały tyle samo pamięci.

 

Can I mix and match graphics cards with different sizes of memory?

No. For example, an XXXGT 512MB cannot be paired with a XXXGT 1GB in an SLI configuration.

http://www.slizone.com/page/slizone_faq.html#c19

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...