Skocz do zawartości

Recommended Posts

Hejka,

 

Chciałbym zmienić już moją wysłużoną i5 3470 na coś nowszego, najbardziej sensowną opcją dla mnie wydaje się ryżen 5 3600 ze względu na naprawdę niską cenę i dobrą wydajność. 

 

Aktualny PC:

I5 3470

Msi b75a g43 

8 gb ramu od corsair, ddr3

Gtx 970 100 ME

Seasonic focus plus gold 650w

750d obsidian

Ssd 250 gb + 1 tb hdd ( planuje zakup drugiego ssd 1 tb, ale to już na nowej platformie, aktualnie płyta ma tylko jedno sata 3  :menda: )

 

Mój budżet to około 2000 tyś zł, jest szansa w tej cenie na zakup jakieś sensownej płyty, ram'ów i chłodzenia pod to CPU ? Czy może warto w tym budżecie pomyśleć nad Intelem ? 

Zasilacz powinien bez problemu dać radę z takim upgrade prawda ? Po nowym roku planuje zakup nowej karty ( 5700 xt lub jakaś Superka )

 

I jeszcze jedno, wiem, że to jak wróżenie z fusów, ale jest sens czekać do black friday z zakupem ? 

 

Komputer w 99% użytkuje do grania.

Od siebie nie mam żadnych propozycji, w temacie składania siedziałem jak kupowałem aktualnego potwora, czyli jakiś 2013 czy 2012 rok, także trochę temu.

I jeśli kupię płytę pod ryżena 5 3600, obsłuży ona następną generację ?

 

Z góry dzięki za pomoc i poświęcony czas !

Edytowane przez Filip17
Link to post
Share on other sites

 

 

Czy może warto w tym budżecie pomyśleć nad Intelem ? 

Nie, 9600KF na Z390 wyjdzie 300-400zl drożej, poza tym to gołe 6 rdzeni, nie wiadomo na jak długo to wystarczy.

 

 

 

Zasilacz powinien bez problemu dać radę z takim upgrade prawda ?

Będzie jeszcze zapas.

 

https://proline.pl/koszyk/e1d64b0a

MOBO z dobrze chłodzonym VRM, ogarnie następna generację

RAM ze sporym potencjałem OC, kości które kręcą się do 3600MHz 15/16CL i kosztuję niewiele

wydajny cooler w postaci Grandisa pod symboliczne OC CPU i by było znacznie ciszej.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...