Skocz do zawartości

MSI-Polska - wsparcie techniczne


Recommended Posts

Witam. Mam pytanie odnośnie wsparcia płyt głównych z serii fx 790, a dokładniej fx790-gd70 pod procesory AMD FX. Czy jest planowane oficjalnie (okrojone serie np. 760 nowe biosy posiadają), czy nieoficjalne "łatki"? Opcjonalnie czy bios z płyt fx890 zadziała? (różnice w budowie są niewielkie, a chipset 790 obsługuje wedle producenta nawet procesory o tdp 140w). Czyżby chipset fx790 okazał się być nie do końca udanym? Biorąc pod uwagę, że w tej cenie kupiłbym 2 płyty ze wsparciem dla fx... pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Dzień dobry.

Posiadam płytę MSI A75MA-G55 i procesor A8-3850.

Czy istnieje możliwość na dodanie w biosie wymienionej płyty opcji undervolting-u? Gdybym wiedział, iż płyta nie posiada możliwości zmniejszenia napięcia to bym mocno się zastanowił nad jej zakupem. W opcjach BIOS jest tylko możliwość podniesienia napięcia. Tymczasem, co już ogólnie wiadomo standardowo można obniżyć napięcie dla Llano o 0,2V co daje spore oszczędności sięgające nawet 20-25%. Trafiają się APU, które na ustawieniach defaultowych chodzą na napięciu 1,1V

Większość płyt konkurencji posiada tą opcję. MSI A75MA-G55 zmienia napięcie po aktywacji Cool'n'Quiet automatycznie ale i tak pod pełnym obciążeniem napięcie jest jak dla mnie za wysokie... Skoro zmienia automatycznie to na pewno istnieje furtka na możliwość manualnego określenia napięcia, tylko trzeba tą opcję w biosie uaktywnić.

Nie ma co się oszukiwać, taka opcja spowodowałaby na pewno zwiększenie atrakcyjności tego produktu.

Edytowane przez lukaszd82
Link to post
Share on other sites

Może i działa ale nie o to mi chodzi. Niestety przez K10Stat niekiedy przyrywają niektóre programy lub gry... Trzeba pamiętać by dać w odpowiednim czasie ustawienia na stałe itp. A przez bios dam napięcie o 0,2V niżej lub jeszcze więcej - co wyjdzie z prób i tyle...

K10stat powoduje też spore opóźnienia przy obróbce grafiki i nic nie pomaga zmiana czasów przełączenia z poszczególnych stanów. Może kolejna wersja rozwiąże ten problem. Nie zmienia to jednak faktu, iż możliwość obniżenia napięcia zasilającego powinna być w biosie. Tymczasem tam, można tylko podnieść to napięcie. Tymczasem mój A8-3850 idzie na standardowym napięciu na ~3,4GHz

Więcej nie próbowałem bo tego nie potrzebuję. Chcę raczej zmniejszyć teraz rachunki za prąd bo 3 kompy w domu to już sporo :P

Edytowane przez lukaszd82
Link to post
Share on other sites

Witam mam duzy problem z plyta MSI K9A2 CF, po zmianie zasilacza nie moge wejsc do biosu, opis tego co widze po wlaczeniu komputera:

 

A7388AMS V1.13 092010

AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 6000+

Memory Frequency For DDR2 800 (Dual Channel)

1 AMD North Bridge, Rev. G2

6144MB OK

USB Device(s): 1 Keyboard, 1 Mouse

Auto-Detecting Pri Master ..ATAPI CDROM: HL-DT-ST DVDRAM GSA-H12N UL01

Auto-Detecting SATA 4 IDE Hard Disk: Samsung HD502HJ 1AJ100E4

Auto-Detecting USB Mass Storage Devices..00 USB mass storage devices found and configured

Floppy Controller Failure

Press F1 to Resume

 

nie uzywam klawiatury ps2, klawiatura nie reaguje usb a takze pozyczona od kolegi na ps2, nie mam napedu dyskietek, dlaczego nie dziala mi klawiatura i nie moge wejsc do biosu?

Link to post
Share on other sites

Na pewno nie ma nic do tego napęd dyskietek. Próbuj "F1", "F2", ewentualnie "DEL" bo nie wiem jak u ciebie na płycie wchodzi się do biosu :) A najlepiej sprawdź w instrukcji. Klawiatura USB może nie umożliwić wejścia do biosu. Tak miał kolega na starszej płycie MSI (teraz ma zapasową klawiaturę Ps2 tylko do biosu). Może w nieodpowiednim momencie chcesz wchodzić do biosu. Sam nie wiem. Za mało napisałeś, by rozwiązać twój problem. Poza tym to chyba nieodpowiedni dział na takie pytanie.

Edytowane przez lukaszd82
Link to post
Share on other sites

Napisałem , że klawiatura nie działa na USB jak i pożyczona na PS2, dzisiaj serwisanci w sklepie sprawdzili mi kompa, werdykt usterka płyty głównej portów USB i PS2 prawdopodobnie sekcja zasilania portów, trzeba reklamować u producenta, próbowałem naciskać we właściwym momencie "F1" "Del" "Delete" zero reakcji, wszystkie pozostałem podzespoły kompa są sprawne na 100 % przetestowane w róznych konfiguracjach

 

Na pewno nie ma nic do tego napęd dyskietek. Próbuj "F1", "F2", ewentualnie "DEL" bo nie wiem jak u ciebie na płycie wchodzi się do biosu :) A najlepiej sprawdź w instrukcji. Klawiatura USB może nie umożliwić wejścia do biosu. Tak miał kolega na starszej płycie MSI (teraz ma zapasową klawiaturę Ps2 tylko do biosu). Może w nieodpowiednim momencie chcesz wchodzić do biosu. Sam nie wiem. Za mało napisałeś, by rozwiązać twój problem. Poza tym to chyba nieodpowiedni dział na takie pytanie.

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Jestem posiadaczem karty graficznej MSI Cyclone Radeon HD 6850 OC

Ogólnie jestem bardzo zadowolony z zakupu. W trybie "quiet" pod obciążeniem (gry) temperatura wynosi ok 58-60 stopni, czasem jak dłużej komputer działa maksymalnie do 62 - 63 dochodzi przy obrotach wiatraka 52-54% i jest wtedy cicho.

Natomiast jest jedna rzecz w tej karcie, która mnie bardzo irytuje, mianowicie karta przy obrotach wiatraka

od 45%-48% (dokładnie sprawdzone) wydaje stosunkowo cichy ale wyraźnie słyszalny i przenikliwy (zwłaszcza w nocy) dźwięk, przypomina to trochę start odrzutowca albo zbliżający się cyklon http://forum-pl.msi.com/Smileys/default/smiley.gif. Żebyście mnie źle nie zrozumieli nie jest to dźwięk głośny, ale wyraźnie wybija się z pomiędzy innych dźwięków z komputera.

Do 44% kompletna cisza od 45% do 48 % świst i potem powyżej 48% znów cicho.

Czy ktoś kto posiada ten model karty spotkał się z takim problemem?

Wiem że mogę sobie ustawić w afterburn wykres omijający ten zakres pracy wentylatora karty ale nie o to mi chodzi.

Czy może to być jakaś wada fabryczna mojego egzemplarza karty ? Czy może ten model tak ma ?

 

p.s. Problem przedstawiłem na forum MSI Polska, minął tydzień żadnej odpowiedzi, może tutaj ktoś pomoże.

Link to post
Share on other sites

Mało prawdopodobne, że znajdziesz kogoś takiego, bo najpewniej masz tutaj klasyczny przypadek rezonansu, a ten zależny jest całkowicie od parametrów całego układu: HDD, konstrukcja obudowy, naprężenia, obroty i rozmiary innych wiatraków itd. A to wszystko jest unikalne dla każdego układu urządzeń. Ustaw sobie afterburnera lub bios karty tak, żeby całkowicie pomijał to pasmo, bo rezonans nie jest zjawiskiem zdrowym dla urządzeń mechanicznych.

Edytowane przez Hans Olo
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

witam mam laptopa msi ge600 i mam podobno pęknięty cover tu przy zawiasie zaczyna mi się to już coraz bardziej rozlatywać czyli przy zamykaniu i otwieraniu mocno w tym zawiasie klapa podnosi się do góry lub przy otwieraniu idzie do dołu po prostu "lata" nie mogę nigdzie dostać obudowy do tego modelu mam jeszcze gwarancję ale raczej mi tego nie przyznają bo powiedzą że to uszkodzenie mechaniczne co mam zrobić? Pytanie oczywiście do Msi Team :)

Link to post
Share on other sites

witam mam płytę główną MSI 760gm-p21

mam problem z grą bo po jej uruchomieniu komp mi się resetuje

cd project uznało że to wina płyty głównej

inne gry śmigają

może najnowszy bios pomoże

 

witam mam płytę główną MSI 760gm-p21 mam problem z grą bo po jej uruchomieniu komp mi się resetuje cd project uznało że to wina płyty głównej inne gry śmigają może najnowszy bios pomoże

nowy bios nie pomógł
Link to post
Share on other sites

Mam pytanie do MSI Team czy istnieje możliwość zakupu samego wentylatora do kart z chłodzeniem Cyclone? Konkretnie GTX460 Cyclone ponieważ po 1,5roku użytkowania mój zaczyna czasem popiskiwać (podejrzewam łożysko). Tudzież czy tego typu "usterkę" obejmuje gwarancja?

Link to post
Share on other sites
Witam! Pytanie do MSI-w jakiej formie i kto prowadzi serwis produktów MSI w Polsce? Pytam np. o sklep który pisze że on jest gwarantem produktu i daje na produkt 3 lata gw. Jeżeli taki sprzedawca odmówi uznania reklamacji czy jest szansa na odwołanie się do Was? Chodzi mi o odpowiedź takiego sklepu..."Witam, Uprzejmie informuje, że karta zostanie przez nas przyjęta warunkowo i momencie kiedy otrzymamy produkt to zostanie rozpatrzona Pana reklamacja" i dalej "Informujemy również, iż w przypadku zgłoszenia reklamacji, która nie znajdzie potwierdzenia, zastrzegamy sobie możliwość obciążenia reklamującego kosztami ekspertyzy oraz transportu produktu" WSZYSTKO OK- tylko że po otwarciu paczki okazuje się że wiatrak na karcie graficznej ma pęknięcie jednego śmigła a po dotknięciu palcem odpada-Pudełko zewnętrzne (transportowe) nie nosiło śladów uszkodzeń... Nawet nie zagrałem w nic i od razu jestem 600 w plecy?
Link to post
Share on other sites

Tyle, że kolega nie o to pyta - też spotkałem się z takim przypadkiem, że sklep umywa ręce bo ogranicza się jedynie do wysłania karty na serwis, paczka jest cała, a karta wraca z połamanym wentylem znaczy co serwis MSI uskodzi karcioche, sklep udaje greka, a klient na drzewie :)? Sęk w tym, że to sklep z serwisem niech się psztyka kto uszkodził kartę a nie wpieranie na siłę że taka już była. Dobrze, że w dobie 21 wieku jest coś takiego jak aparat fotograficzny i przed reklamacja czegokolwiek robię juz foty z każdej strony.

Link to post
Share on other sites

No tak- to ja zapytam inaczej... Serwisowaniem jakich produktów zajmuje się serwis MSI Polska i ile daje w końcu gwarancji na karty graficzne bo rozrzut na rynku jest "pieroński" od roku do trzech lat. Nie dostałem odpowiedzi na pytanie 3 posty wyżej a brzmiało ono: "Jeżeli taki sprzedawca odmówi uznania reklamacji czy jest szansa na odwołanie się do Was?" Proszę, nie rozczarowujcie mnie tym że serwis w Polsce nie umie,niechce lub nie wiem co jeszcze ale nie naprawi czegoś bo nie ma na stanie materiału (gdzieś już tutaj przewinął się wątek wentylatorów). Jak znajdę to dam tutaj link do strony gdzie kolega po walkach z serwisem MSI Polska napisał na Tajwan i (o dziwo) po trzech dniach miał kopertę z wetylatorem do lapka za free ... Ale żeby ktoś nie zarzucił że spamuję: moja uwaga tyczy lakonicznych odpowiedzi MSI, tak jakby był na tym serwisie bo benchmark stworzył taką możliwość a szefowie mu kazali.......

Edytowane przez newada
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...