Skocz do zawartości

Podkręcanie Procesora Intel Core Duo E4600


Recommended Posts

Witam

 

Chciałbym sobie podkręcić procesor w kompie tylko jest jedno ale i to ale jest dużo.

Nie wiem jak to zrobić i jak zrobić aby nic nie zepsuć :)

 

Na początku mówię iż wql się na tym nie znam a chciałbym go podkręcić i fajnie by było jak by ktoś wytłumaczył krok po kroku co i jak :)

A oto dane:

CPU: Intel Core Duo E4600 (2.4 GHZ)

RAM: 2 x Kingston 2G-UDIMM (2 GB , 400 MHZ , DDR 2)

PŁYTA GŁÓWNA: Asus P5B-MX

Dodatkowe info:

Hardware Monitoring : Winbond W83677HG-I

Processor Voltage : 1.28 V

VIN1 : 1.82 V

+3.3V Voltage : 3.23 V

+5V Voltage : 4.85 V

+12V Voltage : 7.19 V

VIN5 : 1.49 V

VIN6 : 0.99 V

SYSTIN : 52 °C

CPUTIN : 39.5 °C

AUXTIN : 41 °C

CPUFANIN0 : 2235 rpm

:

Processor Intel Core 2 Duo : Sensor DTS

Core 1 : 39 °C

Core 2 : 36 °C

:

NVIDIA GeForce 9500 GT : nVidia Driver

Temperature : 60 °C

Temperature (GPU) : 60 °C

Fan : 25%

 

Wiatrak CPU: XILENCE FROZEN FIGHTER 775

 

Byłbym wdzięczny jeśli było by w stanie podkręcić go do 2.8 GHZ lub 3 GHZ bo widziałem na yt że się da, gościu pokazywał jak ale ja jednak pewny siebie nie jestem i chciałbym się dopytać was jak zrobić krok po kroku :)

Jeśli trzeba będzie podrzucę jeszcze jakieś info, komp się nie grzeje tak jak widać powyżej no poza karta graficzna ale na to nie mam co poradzić :(

Następnie byłbym wdzięczny za pomoc :)

Edytowane przez damian01211
Link to post
Share on other sites

Nie nauczysz się OC od tak...

Ogólnie to całość polega na podbijaniu szyny o kilkanaście MHz i sprawdzaniu stabilności proca..

Ważne byś już z góry napięcie ustawił na sztywno, a nie POD ŻADNYM POZOREM nie zostawiał tej wartości na AUTO.

nazwa tego w biosie

Wbijasz gdzieś w zakładkę CPU Advanced Settings lub podobnie i szukasz coś w stylu FSB Frequency (choć nie wiem jak to się na C2D nazywało, bo BCLK wtedy nie było jeszcze). Edytowane przez kret69
Link to post
Share on other sites

Ok jeszcze tylko z tym prądem wiadomo jakoś dokładną wartość jaka ma być czy to już zależy od kompa ?

 

Ja ogólnie nie chciałem się chytać za to bo się boje o kompa ale on już nie wyrabia z dzień z dniem jest coraz gorzej a żadnego informatyka nie znam w pobliżu :)

Edytowane przez damian01211
Link to post
Share on other sites

Uważaj na temperatury bo ten xilence za 15zł roaczej demonem wydajności nie jest. Myślę że nawet box od tych e4xxx byłby lepszy niż ten. Temperaturkę można sprawdzić w speedfan-ie albo core temp nie przekraczaj 60-65st na dłuższą metę. Napisz co Ci tam wyszło z tego OC :) .

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Ludzie spójrzcie na jego napięcia. Na +3.3 ma 3.2 na +5 ma 4.8 a na +12 tylko 7 O.o Dziwię się że od razu mu nikt nie odradził kręcenia.

A do sklepu idź po nową zasiłkę a nie proc.

Edytowane przez GKruger
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...