Skocz do zawartości

Jaka płyta do 3700x z możliwością pózniejszego upgrade?


Recommended Posts

Witam! Chciałem kupić i7 9700k ale zdecydowalem że lepszy będzie R7 3700x jeżeli będe chciał streamować i bawić się Video.

 

Proszę powiedzcie mi jaka plytę wziąć? nie chce droższej niż 1000zl.

 

Myślalem o Asus X570 TUF Gaming Plus albo Gigabyte X570 Aorus Elite.

 

Uciągnie to 3700x a jeśli będę chciał pózniej zmienić na np. 3900x to da radę?

 

Chlodzenie będe miał nadal Noctua NH-D15

 

Proszę o pomoc co wybrać, żeby było chłodno, bo ryzeny i tak sie słabo kręca więc pewnie nie będę się bawił w to. :)

Link to post
Share on other sites

Tylko zauważ, że 3700x też poleci z ceną wtedy ;)

 

W zasadzie w grach różnica pomijalna, bo praktycznie nic nie jest w stanie zapchać 16 wątków R7 a dla 200 MHz boost szkoda dopłacać. Nie mniej Ryzen 4000 to już będzie Zen3 a nie Zen2+ więc mają być zarówno wyższe zegary jak i lepsze IPC.

 

 

Wybór będzie prosty 4900x vs 3950x.

Link to post
Share on other sites

Od Tufa lepszy jest odziwo Prime X570-P (jeżeli chcesz Asusa) i jest to najsensowniejsza płyta do 1300 PLN. Spokojnie ciągnie 3900x.

 

https://www.x-kom.pl/p/501598-plyta-glowna-socket-am4-asus-prime-x570-p.html

Lepszy tylko dlatego że ma 3st mniejsza temperaturę ?

 

Tuf i Aorus Elite mają chyba lepszą sekcję zasilania.

 

W ogóle to juz sam nie wiem co robić czy brax i7 9700k czy r7 3700x. Mam totalnie głowę spraną. Nie wiem czy nie lepiej streamować na GPU i wziać 9700k, czy streamowac na cpu na 3700x.

Link to post
Share on other sites

Jak stream ma lecieć po GPU to w sumie zostań z 7700k. Chyba, że grasz w coś co musi śmigać możliwie szybko a już odczuwasz dropy. Jeśli te gry co chcesz streamować lecą ostro po cpu(ale są wyjątki np: CS:GO) i chcesz max fps leć z 9700k. 3700x będzie ok do streamu CPU, co do 3900x to musisz być pewien upgrade, bo 8c spokojnie ogarnie b450 a to już -400zł do płyty.

Link to post
Share on other sites

Jak stream ma lecieć po GPU to w sumie zostań z 7700k. Chyba, że grasz w coś co musi śmigać możliwie szybko a już odczuwasz dropy. Jeśli te gry co chcesz streamować lecą ostro po cpu(ale są wyjątki np: CS:GO) i chcesz max fps leć z 9700k. 3700x będzie ok do streamu CPU, co do 3900x to musisz być pewien upgrade, bo 8c spokojnie ogarnie b450 a to już -400zł do płyty.

Niestety nie mam już 7700k. Poszedł po dobrej cenie.

 

Sam nie wiem na czym lepiej streamować czy Cpu czy Gpu. Nie sprawdzałem tego wcześniej.

 

 

Co do gier to glównie Apex Legends, Lol, jakieś MMo tylu Archeage. Co sam myślisz o tym?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...