Skocz do zawartości

Wadliwy zasilacz?


Recommended Posts

Cześć. Mam mały problem...nie wiem czego to wina a niestety nigdzie nie mogę sprawdzić. Procek e8400 nie kręcony...działa stabilnie, karta niedawno wymieniana na nowego gf 560 ti sonic i zasilacz fortron 500 wat 3 letni używany kupiony na allegro:)No wiec...żeby nie zanudzać czasami gdy gram komputer mi sie resetuje...na początku myślałem, że mi sie przegrzewa karta graficzna...gdy wiatraki pracowały na 70 % i temperatura nie przekraczała 70 stopni wszystko było ok...nie mniej mnie to dręczyło...więc ściągłem/ściagnołem/zassałem;) sobie furmarka...klikłem "spal go" i "spal go extremalnie";) włączam test...a tu pierwszy reset przy 75 stopniach...drugi reset zaraz po odpaleniu...trzeci reset przy wiatrakach ustawionych na 100 % i 65 stopniach...no i naszła mnie myśl, że może po prostu zasilacz jest już zużyty i nie wyrabia? Co o tym myślicie?

 

Ps. Jeśli temat nie w tym dziale to przepraszam

 

Ps2. Mały edit jednak to nie zależy od temperatury...teraz wiatraki na 70 % i reset:)

Problem występuje mniej więcej od...hmmm od kąt mam nową grafike...z tym, ze stara to gf 9600 więc sporo mniej prądożerna...aha...stary zasilacz to jakiś czeski redstar 450...w sklepie powiedzieli, że mocna 400:P kupiłem nowy...właśnie tego fortrona bo wiedziałem, ze ten stary nie wyrobi

Edytowane przez Reqiem88
Link to post
Share on other sites

Temperatury na procku nie przekraczają 56 stopni a na linii 12 v mam 12,3 ale nie wiem czy amperów:)tak mi pokazuje program od płyty głównej

 

Co do nazwy zasilacza to nie pamiętam dokładnej...500 wat fsp 80 plus

 

Aha...jeszcze co do sprawdzenia stabilności to niestety nie mam takiej możliwości

 

Hehe ok na 12V1 18 Amper i na 12V2 również 18

 

A kondensatory nie są wybrzuszone...sprawdzam je regularnie od kąt kumplowi wybuchły:)

 

Dodam jeszcze, że płyta to Foxconn p43A

Edytowane przez Reqiem88
Link to post
Share on other sites

No ok...zrobiłem test occp 6 minutowy zasilacza...napięcie na linii 12 v pokazywało mi na poziomie 13.6 gdy w programie od płyty głównej na poziomi 12.3 nie wiem czy to dobrze...w każdym razie nie zresetował sie po tych 6 minutach...zrobię większy test

Edytowane przez Reqiem88
Link to post
Share on other sites

No dobra...podłączyłem starego redstara 450 z 14 amperami na linii 12 no i testy w furmarku idzie gładko...wiec to jednak był zasilacz...z tym, że ten red star na wysokich obrotach bzyczy niemiłosiernie:P

 

Dzięki wszystkim za pomoc:)

Edytowane przez Reqiem88
Link to post
Share on other sites

Wez XFX Core 450 lub 550 W- zasilacz lepszy niz ten OCZ, ale nie ma odpinanych kabli- 550 kosztuje tyle samo co ten OCZ.

Jezeli chcesz odpinane kable to wez: http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=142&products_id=30331 pewnie znajdziesz taniej gdzies.

Edytowane przez wujashek
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...