Skocz do zawartości

Ulepszenie zestawu do 1000 zł. Czy to ma sens?


Recommended Posts

Witam!

Po chyba 5 latach nadszedł czas żeby zmodernizować mój zestaw (cały zestaw na dole) 

Budżet jak widać w temacie to 1000 zł.

Zastosowanie to głównie gry (Nie będę oszukiwał, że głównie pod nadchodzącego cyberpunk) i pisanie programów.

Zależy mi również na tym, aby komputer spokojnie ogarniał dwa monitory - jeden z serialem lub filmem drugi z grą lub programem.

Nie mam pomysłu na własny zestaw, już od dobrych kilku lat nie jestem w temacie części komputerowych. Zostać na tej platformie i kupić lepszy procesor i dokupić ramu?

Zakup planuje pod koniec października.

Zapytam się jeszcze czy po 5 latach wypadałoby wymienić zasilacz? niby markowy itd. ale wiadomo, że one też się zużywają.

Pozdrawiam!

 

Link to post
Share on other sites

Xfx 550W, o ile mnie pamięć nie myli, mógł by mieć certyfikat 80+ Bronze więc wtedy na bank ogarnie.

 

Kupno 4470/4790 jest totalnie bez sensu więc pytanie: ten budżet 1k zakłada zwrot kasy za sprzedaż i5, płyty msi i tych Ramu?

Link to post
Share on other sites

Powiedzmy, że płyta + cep + ram zejdzie Ci za 500. Załóżmy, że pójdziesz krok dalej i zejdzie Ci rx 570 za 400 (bo niestety, ale do C2077 karta z RT to mus). 1900 pln?

 

Ryś 5 1600 - 400

Plyta B450 - 250

2x4gb DDR4 - 200

 

Brakuje Ci ~300 PLN w budżecie na RTX 2060 6GB

 

https://allegro.pl/oferta/evga-geforce-rtx-2060-xc-gwarancja-8453503187

Link to post
Share on other sites

Czyli bez Karty która obsługuje RT nie odpalę już CP2077? 

W takim razie może lepiej poczekać do lutego, pozbierać trochę kasy i wtedy się odezwać na forum? W zasadzie komp do wieśka i innych gier starczy więc nie mam parcia, żeby kupować tu i teraz nowych komponentów. Modernizacja jest głównie pod cyberpunka

Link to post
Share on other sites

Odpalić odpalisz nawet na swoim Rx 570, ale nie włączysz Ray Trancinga, bo Polaris tego nie obsługuje.

 

C2077 wychodzi w kwietniu 2020, w wakacje AMD ma pokazać karty ze wsparciem ich wersji RT - sterowniki zapewne będą dostępne dla wszystkich produktów, ale nie wiadomo jak to będzie działać.

Edytowane przez Rebelmind
Link to post
Share on other sites

Odpalić odpalisz nawet na swoim Rx 570, ale nie włączysz Ray Trancinga, bo Polaris tego nie obsługuje.

Nie rozumiem trochę, czyli odpali się grę bez RT ale się go nie wyłączy? Czyli jak to będzie działać? Jakiś link do źródła tej informacji?

Mój błąd czytać nie potrafię ;D

Edytowane przez barony
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...