Skocz do zawartości

Czy wymienić 1080? Jeśli tak to na co?


Recommended Posts

Witam serdecznie.

Obecnie posiadam kartę graficzną MSI GeForce GTX 1080 GAMING X 8GB GDDR5X.

 

Pracuje na płycie Gigabyte Z390 AORUS PRO, procesor Intel Core i9-9900K, 64GB Ram.

 

Gry: X-plane11, Need for Speed, poza tym obróbka i renderowanie filmów HD i 4k w Adobe Premiere i After.

 

Jest drugi komputer, bez karty graficznej działa na zintegrowanej.

Tam tez jest Need for Speed: Payback - Deluxe Edition (2017) oraz Pure Farming.

Ale bez karty to męczarnia.

 

Rozważam dwie opcje:

 

1. Ze swojego wyciągam 1080 i montuje do drugiego kompa. Tylko co w zamian do mojego? Kwota +/- 2300zł

 

2. Żeby nie iść w zbyt duże koszty, dokupić do drugiego kompa kartę spełniającą wymagania Need for Speed: Payback. Co tutaj polecacie? Kwota  +/- 700zł

 

Proszę o pomoc, czy opłaca się wymieniać 1080, jeśli tak to na co?

Jjeśli nie to, to jaka karta dla wersji 2?

Link to post
Share on other sites

Myślę, że ubijanie Pascali jest najbardziej widoczne na podstawie osiągów w grze Control. Kiedyś Vega 56 walczyła z GTX 1070, a teraz... gdzie Vega, a gdzie 1070. Dodatkowo to wyniki w DX11, na DX12 różnica jest jeszcze większa.

 

 

Screenshot-20190830-150231-Chrome-1.jpg

 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

nVidia nic nie ubija w sterownikach. Od czasu do czasu zdarza się spadek wydajności by w kolejnych wersjach wydajność wracała do normy. 

Większe "ubijanie" jak to określacie wychodzi bezpośrednio od developera, który projektuje pod najnowsze architektury. 

 

@Artok

GTX1070 czytaj Pascal nie obsługuje FP16, który jest mocno wykorzystywany w Control. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Myślę, że ubijanie Pascali jest najbardziej widoczne na podstawie osiągów w grze Control. Kiedyś Vega 56 walczyła z GTX 1070, a teraz... gdzie Vega, a gdzie 1070. Dodatkowo to wyniki w DX11, na DX12 różnica jest jeszcze większa.

 

 

Screenshot-20190830-150231-Chrome-1.jpg

 

Po prostu nie od dzisiaj wiadomo, że AMD lepiej się starzeje .

Link to post
Share on other sites

nVidia nic nie ubija w sterownikach. Od czasu do czasu zdarza się spadek wydajności by w kolejnych wersjach wydajność wracała do normy. 

Większe "ubijanie" jak to określacie wychodzi bezpośrednio od developera, który projektuje pod najnowsze architektury. 

 

@Artok

GTX1070 czytaj Pascal nie obsługuje FP16, który jest mocno wykorzystywany w Control. 

 

Otóż to. Wychodzą tutaj po prostu różnice w architekturze. Turing świetnie radzi sobie w DX12 , Vulkanie , FP16... Stąd różnice, nie żadne ubijanie sterownikami itd. :)

 

Co do zmiany GTX 1080 na inne GPU, jak zmieniać to na RTX 2070 SUPER w wypadku Twojego budżetu w okolicach 2300 zł. Solidny skok nad GTX 1080 (RTX 2070S to wydajność GTX 1080Ti +/- z coraz większą ilością tytułów na + dla 2070S) no i grywalny przyzwoicie DXR.

Edytowane przez EH_Gosu
Link to post
Share on other sites

Przepraszam, ale nie znam się na kartach dlatego polegam na Was

 

Chciałem MSI

 

więc patrzyłem na polecaną przez was RTX 2070 Super, ale ma opinie, że mocno się grzeje i hałasuje:(

 

Dlatego zacząłem patrzeć na inne.

 

A ta: MSI GeForce RTX 2070 ARMOR 8G

 

https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-rtx-2070-armor-8g-oc-8gb-gddr6-256-bit-hdmi-3xdp-usb-c-box-rtx-2070-armor-8g-oc-4142734/

Edytowane przez kosor
Link to post
Share on other sites

Przepraszam, ale nie znam się na kartach dlatego polegam na Was

 

Chciałem MSI

 

więc patrzyłem na polecaną przez was RTX 2070 Super, ale ma opinie, że mocno się grzeje i hałasuje:(

 

Dlatego zacząłem patrzeć na inne.

 

A ta: MSI GeForce RTX 2070 ARMOR 8G

 

https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-rtx-2070-armor-8g-oc-8gb-gddr6-256-bit-hdmi-3xdp-usb-c-box-rtx-2070-armor-8g-oc-4142734/

 

Nie masz za co przepraszać, kto pyta nie błądzi :) Ja tam bym na Twoim miejscu brał RTX 2070 SUPER FE ze strony Nvidii i tyle.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...