Skocz do zawartości

Zmiana platformy 1500-1800


Recommended Posts

Witam

Czas leci, a razem z nim pojawiają się nowe platformy. Po namyśle stwierdziłem że czas odsprzedać komuś moje stare części i zmienić na coś nowego co potem będzie można dalej powoli zmieniać na lepsze części  i tutaj właśnie nie wiem na co? Oto co mam i do czego będzie przeznaczony komputerek :)

Zastosowanie komputera programy typu CAD, gierki typu CS:GO,wiesiek,metro

Maksymalna kwota  1500-1800

Kiedy zamierzam kupić komputer?  Myślę że do końca września chce połapać jakieś okazje na olx/allegro/forum 

Których części potrzebuję Obudowa,proc,płyta,ram raczej karta graficzna i nie wiem czy mój zasilacz wystarczy

Czy będę podkręcać sprzęt? Nie wiem jak będzie można to się pobawię(mimo że nigdy tego nie robiłem) ale niech to będzie raczej dodatek niż priorytet

ozdzielczość mojego monitora i model :BENQ XL 2411

Specjalne wymagania : 3 wejścia usb 3.0 chociaż to już chyba w każdym zestawie jest, jak najmniej rgb( nie jestem tego fanem)

Części z poprzedniego komputera: 2x dysk ssd ale to chyba bez znaczenia oraz corsair vs 550 może msi 970 ,spartan 3 pro jeśli się nada 

Części używane są brane pod uwagę chyba że złapie coś na promocji w sklepach lecz niezbyt na to się nastawiam

W sumie to nie liczę na jakiś mega przeskok w osiągach. Po prostu chce przejść już na ddr4 zmienić obudowę na jakąś nową bo ta którą mam jest jeszcze starego typu ( z zasilaczem u góry i wszystko dmucha do środka przez co nie mogę jej zamknąć :(,Myślałem nad obudową zalmana z3) kartką graficzna 1060 można nawet 1070, ramem 8gb 2400 albo 2666, z prockiem właśnie niezbyt wiem co bo używany ryzen kosztuje tyle co nowy chyba że intela coś ale sam nie wiem co :( no i płytą główną  co jest w sumie dla mnie czarną magią :(.

Z góry dziękuję za pomoc od was :)

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Karta graficzna, proc, ram i płyta za 1800 to ciasny budżet trochę, a ty chcesz tu jeszcze budę i PSU wsadzić.

 

Jaki dokładnie masz zasilacz?

 

CPU: Ryzen 5 1600 - 400 pln

Mobo: najtańsze B450 - 250 pln

Ram: 2x8 GB 3000/15 - 350 pln

Gpu: Rx 570 4 GB - 450 pln

 

Zostaje Ci 300 PLN na budę + zasilacz. Silentiumpc za 100 pln, za 200 szukasz czegoś 500W z certyfikatem Gold/Bronze.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Szykuje się nowy CPU, Ryzen 5 3500 jako bezpośrednia konkurencja dla 9400f - zaczekaj na jego premierę, bo Intel może odpowiedzieć lekką obniżką cen tegoż. 

 

EDIT: literówka

Edytowane przez Rebelmind
Link to post
Share on other sites

Dobra dobrałem sobie zestaw następujący:

Procek I5 9400f ~500

Ram: G.skill/balistix 2666 CL15/CL16 2x4 gb ~200

Płyta główna: MSI B360 PRO ~280

Karta graficzna: zostane przy 970

Zasilacz : corsair vs550

Obudowa: Zalman Z3 ~100

Dysk: 2xSSD które mam

Łącznie by mi wyszło 1100

Co o tym myślicie?

Link to post
Share on other sites

Dobra dobrałem sobie zestaw następujący:

Procek I5 9400f ~500

Ram: G.skill/balistix 2666 CL15/CL16 2x4 gb ~200

Płyta główna: MSI B360 PRO ~280

Karta graficzna: zostane przy 970

Zasilacz : corsair vs550

Obudowa: Zalman Z3 ~100

Dysk: 2xSSD które mam

Łącznie by mi wyszło 1100

Co o tym myślicie?

8gb ramu to trochę mało, możesz mieć ściny w grach
Link to post
Share on other sites

A ja to widzę trochę inaczej:

 

Płyta X58, polecam Sabertooth - 300-350 zł

Xeon X5650 - 60 zł z wysyłką SMART

RAM 3x4GB=12GB DDR3  lub 3x8GB=24GB ECC/non-ECC oby były w triple channel - 120-240 zł

cooler - 50-100 zł

-------------------------

530-750 zł 

 

Procek kręcisz powyżej 4.0 GHz i masz wydajność jak Ryzen 5 1600 za połowę ceny całej platformy.

 

GPU możesz sprzedać i dołożyć do 1660 i grasz we wszystko co chcesz :)

 

A jak umiesz kombinować to z całą modernizacją wyrobiłbyś się w tysiaku, może trochę więcej - zależy jaką bude weźmiesz  :P

Edytowane przez Exodiss
Link to post
Share on other sites

A masz świadomość, że już tytuły sprzed 2-3 lat zawierały instrukcje, które te Xeony nie obsługiwały? Czysta wydajność to nie wszystko ;)

 

Edit: autokorekta

Edytowane przez Rebelmind
Link to post
Share on other sites

 

 

8gb ramu to trochę mało, możesz mieć ściny w grach

 

8GB w zupełności wystarczy do gier a przy ograniczonym budżecie to wręcz głupota go dokładać bo z niego nie skorzystamy.

Do cada też wystarczy ale jak chcesz pracować na kilku programach jednocześnie np cad + jakiś solid + office itp. gdzie często trzyma się te programy otwarte równocześnie to większa ilość już może się przydać.

Link to post
Share on other sites

Tak samo zalecana jest karta z 6gb vram... a ten konfig spełni tylko minimum wymagań dla tej gry. Nie zawracał bym sobie głowy mając taki budżet i wolał bym tą kasę przeznaczyć na choćby lepszej jakości bądź wydajniejsze komponenty.

Link to post
Share on other sites

W sumie mi aż tak na nowych grach nie zależy nie mam zazwyczaj na nie parcia więc komputer nie musi być nastawiony na nadchodzące premiery

Jeśli chodzi o programy to owszem czasami odpalam cada/robota + offica ale budżet mam dość ograniczony a ram chyba zawsze najłatwiej zmienić i najmniej traci na wartości

Wracając do twojego wątku @exodiss to rozumiem że fajnie by to wyszło tylko że ja nei chce już ddr3 to jest ten problem w tym co napisałeś zależy mi na przejściu już na ddr4 z powodu takiego że jak przejde już na nową płytę głowną itd to nie będę musiał potem zmieniać całego pc tylko poszczególne podzespoły a czasami są fajne promocje pojedynczych części tak robiłem z aktualnym zestawem dopóki byl tego sens

Wracając do tego co pisałem czy zasilacz wystarczy do tego zestawu?

Procek I5 9400f ~500

Ram: G.skill/balistix 2666 CL15/CL16 2x4 gb ~200

Płyta główna: MSI B360 PRO Asus Prime B360 plus ~280

Karta graficzna: zostane przy 970

Zasilacz : corsair vs550

Obudowa: Zalman Z3 ~100

Dysk: 2xSSD które mam

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...