Skocz do zawartości

GTX 1080 i kombinowanie z biosem


Recommended Posts

Witam, zakupiłem Używaną kartę zotac GTX 1080 amp! extreme, z gwarancją do końca tego roku i wczoraj mi przyszła. Karta działa dobrze, ale zauważyłem, że ma minimalnie niższe taktowanie i w jak wklepałem w google numery biosu, to się okazało, że to jest jakiś niezweryfikowany bios. Skoro bios jest niezweryfikowany, to raczej nie jest oryginalny, co wyklucza gwarancję. Spytałem się sprzedawcy, to napisał, że on nic nie kombinował, ewentualnie może pierwszy właściciel (ja jestem trzecim). Chciałem wgrać któryś z zweryfikowanych biosów, ale jak wgrałem, to przestało wykrywać producenta pamięci i pamięć zablokowała się na 405mhz i jak na razie to tylko ten bios, co karta z nim przyszła działa poprawnie. Mogę coś z tym zrobić? Bios jaki mam, to 86.04.60.00.42, a próbowałem wgrać 86.04.17.00.BA i 86.04.17.00.04, pamięci pokazuje micron.

 

Link to post
Share on other sites

Może być że pierwszy właściciel kopał a później przy sprzedaży zmienił bios spowrotem Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka

Jakbym miał przywrócić bios, to chyba byłby któryś z zweryfikowanych nie? Jak pisałem wyżej, oba zweryfikowane biosy obniżają taktowanie pamięci do 405mhz, tylko ten niezweryfikowany tego nie robi. Co więcej, w opisie tych biosów (na stronie techpowerup) pokazuje , że wszystkie 3 wspierają pamięci micron, ale tylko ten jeden działa poprawnie

Link to post
Share on other sites

a po zmianie biosu grafiki  instalowałeś od nowa sterowniki do karty graficznej? Jak nie to spróbuj , odinstaluj narzędziem DDU w trybie awaryjnym i potem zaintabuluj sterownik, możesz tez w trybie awaryjnym. Ja miałem kiedyśGTX 660 ti z modyfikowanym biosem, i było dość zabawnie bo karta była Gigabyta, a bios od Asusa. i jeśli chciałem wgrać oryginalny bios od Gigabyta ,to karta tez nie boostowała i ogólnie działała jak by była zepsuta, więc ja powróciłem do tego modyfikowanego biosu. Więc może się okazać że lepiej będzie wrócić również w twoim przypadku do starego BIOS skoro na nim karta działała dobrze, a taktowanie podnieść po porostu w Msi Afterburner (zrobić OC)

Link to post
Share on other sites

no to chyba najrozsądniej jest wrócić do starego BIOS i zrobić manualne OC karty na tyle ile chcesz. ewentualnie jak Ci się chce pobawić to są edytory biosów i możesz sobie sam ten bios wy edytować, zapisać i wgrać do karty, sama tylko zmiana taktowania pamięci chyba nie będzie trudna. Edytuj Bios ten który był wraz zakupioną kartą. 

Link to post
Share on other sites

No dla mnie nie jest problemem lekko podkręcić, tyle że ten modyfikowany bios niszczy gwarancję, niby nie jest ona długa, ale jednak jest i za to zapłaciłem. Według was, lepiej zwrócić kartę, czy zostawić? I czy to, że nie mogę wgrać normalnego biosu, to nie znaczy, że karta jest jakoś uszkodzona?

Link to post
Share on other sites

 

 

tyle że nie widzę na karcie numeru,

 

był na nalepce... ale w koparkach jest zazwyczaj taka temperatura że większość nalepek rozpływa się jak milka w ustach. 

 

Sprawdź na tym biosie na którym ją dostałeś czy wytrzymuje benchmarki z deklarowanymi zegarami. Jeśli nie to ja bym ją zwrócił.

 

Było info że bios jest modowany? nie! to już chyba nic więcej w temacie nie trzeba dopowiadać.


ten model Zotacka potrafi łyknąć sam prawie 300W wiec się nie dziwie że było modzone do koparki.

Link to post
Share on other sites

Jakie benchmarki oprócz furmarka odpalić? I jeszcze dziwna sprawa, bo sprawdziłem dla pewności jeszcze jeden bios i znalazłem drugi który działa... Tylko to też jest niezweryfikowany 86.04.60.00.7F i ma wszystkie ustawienia tak jak powinny być i nawet w zakładce Subvendor, pokazuje Zotac./PC Partner (wcześniej była Nvidia)


Chyba jestem debilem, czy jest możliwość, że na karcie jest naklejka, jaki bios powinien być na niej?


I wie może ktoś z was, co to za "oznaczenia"?
https://ibb.co/1Mdt3dW

Link to post
Share on other sites

Oznaczenia z produkcji na na rtx2080 i 2070 zotaca tez takie mam/miałem. Masz kartę ZT-P10800I-10P czy ZT-P10800B-10P?

ZT-P10800B-10P

Ogólnie to już chyba problem rozwiązany, wyjąłem kartę z komputera i znalazłem te naklejki i była naklejka z numerem biosu (ten 86.04.60.00.7F) i teraz wszystko śmiga dobrze, po 30-minutowym obciążeniu furmarkiem, karta ciągnęła 1999mhz na rdzeniu i działa normalnie vram, więc chyba jest wszystko git

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...