Skocz do zawartości

KOMPUTER DO BIURA ZA +- 2000ZŁ


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez wozny99,

Recommended Posts

Pisałem już kilka postów wyżej o 2400G. Spokojnie starczy z zapasem do biurowych zastosowań, 8 wątków zrobi robotę jak ktoś będzie wiele kart naraz w przeglądarce ogarniał, czy tam jaką bazę danych, lub arkusz przy okazji. Moim zdaniem nie ma co przepłacać. Podobnie jak nie ma co moim zdaniem przesadzać z ramem zasilaczem i dyskami. Konfiguracja wyżej wstawiona mogłaby być spokojnie okrojona o kilkaset złotych bez najmniejszego (przypuszczam) uszczerbku na codziennym użytkowaniu, np założę się, że nikt w biurze nie zobaczy różnicy między RAM'em 2666 a 3000 i już jest 50zł w kieszeni. Nie wiem też do czego szczególnego w biurze potrzeba 1,5TB przestrzeni dyskowej, z czego 500GB na SSD, ale to już kwestia osobistych wymagań. Proponuję sprawdzić ile obecnie danych jest na komputerze firmowym. Kiedyś spotkałem się z sytuacją, gdzie toczyła się debata o konieczności zakupu dysku powyżej 1TB, a okazało się, że na komputerze używanym 10 lat wszystkiego razem było 120GB.

Link to post
Share on other sites

 

 

Ja sie balem zawsze brac AMD bo sie strasznie grzaly i byly duzo mniej wydajne.

 

Te czasy już minęły... napisałeś w pierwszym poście że ma być intel, a że tak powiem my tutaj na forum mamy już dość tłumaczenia dlaczego dziś przeważnie to gorsza w relacji cena/wydajność opcja.

 

w takim razie zacznijmy "od nowa" 

 

https://proline.pl/koszyk/1a6005b4

 

buda to kwesta umowna, zasilacz tak jak chciałeś 500W ale ten zestaw nie obciąży go nawet w połowie. Wszystko ~1800zł

Link to post
Share on other sites

Te czasy już minęły... napisałeś w pierwszym poście że ma być intel, a że tak powiem my tutaj na forum mamy już dość tłumaczenia dlaczego dziś przeważnie to gorsza w relacji cena/wydajność opcja.

 

w takim razie zacznijmy "od nowa" 

 

https://proline.pl/koszyk/1a6005b4

 

buda to kwesta umowna, zasilacz tak jak chciałeś 500W ale ten zestaw nie obciąży go nawet w połowie. Wszystko ~1800zł

ok, to juz chyba prawie wszystko jasne skoro ten procesor AMD jest rownie wydajny co Intel to super (po co przeplacac), a zasilacz moge wziac 400W? wystarczy? Tak dla mojej wiedzy: im wiecej Mhz ma RAM tym lepiej?

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
  • Rozwiązanie

Na morele darmowy montaż:

 

Dodajesz MONTAŻ PC do koszyka https://www.morele.net/montaz-komputera-266770/

 

i wpisujesz kod: FANBOYM

Pożyczone od ziomka co składa zestawy

 

Czesc, wpisuje FANBOYM ale nie dziala, masz moze inny?  : 

 

Kod promocyjny FANBOY nie jest prawidłowy.

PROSET powinien działać na proline - zadzwoń do nich. może coś robisz źle.

PROSET dziala na proline. Dzieki bardzo ;) 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...