Skocz do zawartości

Windows widzi mniejsze taktowanie ramu.


Recommended Posts

Witam wszystkich.

Około dwóch tygodni temu zaktualizował system do najnowszej wersji i tego samego dnia miałem chwilowy brak w dostawie prądu. Nie pamiętam co było pierwsze ale aktualizacja została pobrana i zainstalowana prawidłowo. Od tego czasu mam dosyć spory spadek na wydajności w grach np. Ze 130 klatek na 80, z 70 klatek na 40. Uważam, że to dosyć spory spadek na wydajności i zacząłem szukać problemu. Okazało się, że najwidoczniej mój system Windows źle odczytuje częstotliwość ramu. Po wejściu w menadżer zadań i kliknięciu na wydajności. System pokazuje mi, że mój ram pracuje w 1600MHZ. W biosie wszystko jest ustawione na 3200MHZ i tak też przez długi czas było wyświetlane w systemie. Przekładałem ram do innych slotów, po dwie kości lub pojedynczo i za każdym razem liczba MHZ były w systemie mniejsze:np w slocie 2 i 4 wszystko jest ustawione na 3200MHZ i wtedy windows widzi tylko 1600MHZ A w slocie 1 i 3 mam 2133MHZ i wyświetla się, że jest 1067. Bez różnicy czy jest jedna czy dwie kości jest tak samo. Sprawdzałem w ilu MHZ pracują kości ram w programach: HWinfo, HWmonitor i wyświetlało mi w nich 1600MHZx2 czyli 3200MHZ myślę ,że to dobrze. Natomiast po sprawdzeniu MHZ w grach za pomocą programu Rivatuner pokazywało mi 1600 MHZ. Spadek w wydajności mam duży i zauważalny podczas grania, nie wiem co z tym zrobić i proszę was o pomoc. Przeinstalowałem Windowsa ale niestety na tą najnowszą wersję i jest bez zmian. Ram nie podkrecany, 16 GB ddr4 3200 MHZ.

Link to post
Share on other sites
Po wejściu w menadżer zadań i kliknięciu na wydajności. System pokazuje mi, że mój ram pracuje w 1600MHZ.

 

 

tak ma być...  to nie ram jest powodem twoich problemów.

To własnie ostatnia "poprawka"  od MS coś namieszała w tym temacie..

https://antyweb.pl/windows-10-powolne-dzialanie/

Edytowane przez pendzel_3
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...