Skocz do zawartości

Ryzen 2600 i przegrzewanie z Noctua NH D15


Recommended Posts

On leży :D

Jak widać zaznaczone mam "auto" w AVX to nie wiem czy on czy off. Zresztą bez różnicy, na off minuta i już 85 C.

 

A 2 wentylatorów nie ma, sprzedałem, bo były głośne (1500 RPM) jeszcze na starym procku.

Edytowane przez korzychxp
Link to post
Share on other sites

Ja gelida jako jedyną pastę w sumie rozsmarowuję bo jest dość ciężka w rozprowadzaniu.

 

 

 

To jest możliwe, że wadliwa sztuka procesora?
 

Nie wiem czy takie coś by przeszło kontrolę jakości bo tu ewidentnie coś musiałoby być skopane.

 

Próbowałeś resetować bios do fabrycznych?

Link to post
Share on other sites

Primo do sprawdzenia jest takie, że możesz mieć te blaszki mocujące - co są przykręcane do wieży na początku instalacji - "od dołu" nakręcone zamiast od "góry".

 

Secundo tj wentyl, a właściwie jego brak. Przy takiej konfiguracji (jeden wentyl tylko w środku) to twoja Nh-d15 odbiera połowę ciepła z ciepłowodów.

Link to post
Share on other sites

Próbowałem. Jedyne co mi jeszcze do głowy przychodzi to albo usunąć całkowicie pastę, albo ją zmienić, albo ustawić na sztywno wszystkie napięcia, jakie są dostępne w biosie, ale nie znam domyślnych.

 

Testy za mną.

 

Bez pasty - wiadomo, od razu 90 C.

 

Zmieniłem pastę na Grizzly Kryo - brak różnicy.

Edytowane przez korzychxp
Link to post
Share on other sites

Primo do sprawdzenia jest takie, że możesz mieć te blaszki mocujące - co są przykręcane do wieży na początku instalacji - "od dołu" nakręcone zamiast od "góry".

 

Secundo tj wentyl, a właściwie jego brak. Przy takiej konfiguracji (jeden wentyl tylko w środku) to twoja Nh-d15 odbiera połowę ciepła z ciepłowodów.

 

Ja wol, sprawdzałem właśnie czy są od dołu czy góry i jest okej niestety.

 

Co do wentyli... chyba będzie trzeba zakupić choć jeden. Coś godnego polecenia 14 mm?

 

W biosie masz taką funkcję, która ustawia wszystkie wartości płyty na default (domyślne). Możesz tego użyć, a potem wprowadzić jakieś swoje ustawienia, ale nie dotyczące tych napięć....

 

Mówisz o load optimized defaults? No to u mnie zawyża ładnie napięcia... np na procku na stock daje do 1.3v

Link to post
Share on other sites
Secundo tj wentyl, a właściwie jego brak. Przy takiej konfiguracji (jeden wentyl tylko w środku) to twoja Nh-d15 odbiera połowę ciepła z ciepłowodów.

 

Co?

Nie zauważyłem tego w NH-D14, a przynajmniej tak mi się wydaje.

 

Jak znajdę to zmierzę miedź pirometrem. :D

 

Dla porównania. Wspomniana starsza wersja chłodzenia + to co w sygnaturze

U mnie pod obciążeniem zrzuca taktowania, imho dużego wpływu na wydajność w grach nie ma, przynajmniej nie odczuwam spadków wydajności w 75 Hz/ultrawide 1080p (BFV, GTA V, Battlefront II, etc.)

 

3cfc578adf001.png

 

U autora niekoniecznie to musi być procesor, a może płyta główna? Wersja BIOS?

 

Pamiętam jak ASUS wypuścił aktualizację do mojej płyty zaraz po premierze, tragedia. Jakieś kosmiczne wartości napięcia, komputer się nie wyłączał, a potem RAM nie chciał załapać. :D

Edytowane przez WPRD700
Link to post
Share on other sites

@Up ja mam właśnie NH-D14, testowałem ją szerzej na Xeonie 2. gen (4R/8C) w opcji pasywnej, z jednym wentylem w środku oraz z przodu, z dwoma oraz z trzema. Różnica między pasyw a 1 w środku to było jakieś 10C? Ten sam wentyl z przodu już wykręcał 14C niższe temperatury.

 

Jeżeli masz dwa mocne wentyle na przodzie budy (pull do środka) to pewnie że będą niższe temp ale generalnie pojedynczy wentyl w środku wieży to nie było najlepsze rozwiązanie.

 

Mój R5 2600 @4.2GHZ w prime dobijał po godzinie do 85C. W grach rzadko 65 przekraczał.

Link to post
Share on other sites

M3CLst0.jpg

 

Czy coś mogło pójść tu nie tak?

 

Twoim problemem jest jeden badziewny wentylator między kolumnami chłodzenia.

Kup sobie porządne dwa wentylatory Noctua 120/140mm z dużym CFM albo od BQ i temp będą niższe.

 

 

 

Docisk musi być dobry bo są tylko dwie śruby do dokręcenia, do oporu i tyle.

Po co kładziesz piny do snu.Nie dokręca się do oporu jak chłodzenie stoi stabilnie,po to masz na śrubach amory.

Link to post
Share on other sites

30 C


-kieruj się mniej więcej tym jakie mają fabryczne wentylatory w twoim chłodzeniu przepływ powietrza m³/godz. i taki lub też podobny wybierz.

 

https://www.skapiec.pl/szukaj/w_calym_serwisie/wentylatory+noctua

 

https://www.skapiec.pl/szukaj/w_calym_serwisie/+be+quiet+wentylatory

Bladego pojęcia nie mam jaki przepływ itp. mają wentylatory Noctua dołączane do ND H15s.

Edytowane przez korzychxp
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...