Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, chciałbym zrobić delikatny upgrade mojego zestawu :

Amd phenom x2 1090t black, palit gtx 670 (już nie domaga, duże temp w grach ciagle crashuja komputer)

Geil dragon 1600mhz 16 GB, aerocool 80+ 600w, gigabyte gA-870A-usb3l.

 

Zestaw stary i szału nie robi ale jeszcze dało się normalnie pograć w multi. Teraz jak karta łapie ponad 90 stopni to du*a , zastanawiam się żeby kupić najpierw solo kartę , myślałem o 1050ti albo 1060? I za jakiś czas chciałbym i procek zmienić i tu padło na ryzena 2600x albo bez x . Jakieś sugestie? Czy to będzie ze sobą współgrało na tej płycie głównej i ramach? Bo szczerze nie ogarniam tych złączy itp co będzie działać co nie , zielony jestem wiec dzięki za wyrozumiałość :P

Link to post
Share on other sites

Podstawowa sprawa to czy pastę na karcie zmieniałeś. Zbieraj na cały zestaw od razu.

 

Oczywiście nowego proca nie zamontujesz na starej płycie. Jedynie karta graficzna powinna działać. Ale jej wydajność będzie mocno ograniczona przez procesor.

Edytowane przez jakub1t
Link to post
Share on other sites

Jak najbardziej jest sens w wymianie pasty. Kupujesz np mx2 za kilka zł i karta powinna działać jak nowa.Pasta z wiekiem traci właściwości przewodzące i trzeba ją wymieniać co jakiś czas. (nawet co kilka miesięcy w ekstremalnych przypadkach) Ram do nowego kompa też dajesz nowy. Najlepiej dla Ciebie było by usprawnić kompa i go sprzedać. Dokładasz 1000-1500 w zależności od budżetu i masz dużo wydajniejszy sprzęt.

 

A no i pod procesor też dajesz nową pastę.

Edytowane przez jakub1t
Link to post
Share on other sites

Masz ram typu ddr3, a od kilku lat mamy już ddr4. Zasilacz też już ma pewnie kilka lat na karku. W tym dziale masz polecane zestawy komputerowe jeden z pierwszych tematów. Poczytaj sobie co warto kupić za daną kwotę.

Można też bawić się w używki, ale Tobie chyba tego nie polecam.

Edytowane przez jakub1t
Link to post
Share on other sites

Chodzi mi raczej o to ze czytałem ze nie każda karta posiada pastę tylko coś innego niektóre maja, ale jak mówiłem ze jestem zielony w temacie to tez nie wiem tego ;) poradniki poczytał, ten link z zestawami co wysyłałes poczytałem, i najpierw zrobię ta pastę na obecnej karcie i zobaczę jak to będzie działać , ale w ciągu 2 tyg chce skompletować cała resztę , i wybór padł na ryzen 2600x albo bez x , karta graficzna tu się zastanawiam jeszcze chce kupić jakaś używkę z gwarancja do około 500zl , ram wjedzie g.skill 16 GB , zasilacz seasonic , i płyta jakaś obsługująca cały zestaw i myśle ze będzie ok? Tylko jaka karta w tym budżecie?

Link to post
Share on other sites

Jak miałbym wybierać to lepiej kupić używany procesor niż kartę graficzną. Za 450 zł można czasem dostać outletową rx570 4gb z pełną gwarancją (xcom na allegro np.) Ryzen 2600x jest sporo droższy i nie ma chłodzenia w zestawie. R5 2600 już ma. Ewentualnie szukać używanego r5 1600.

Edytowane przez jakub1t
Link to post
Share on other sites

Z tego co szukam, to cena 2600x z chłodzeniem znajdę w podobnej jak 2600, i z gwarancja jeszcze dosyć długa wiec myśle ze 500 zł za proca jest ok, a kartę rx570 nowa za 450 na ten moment bez szans, za 600 zł jakiś outletowy , ewentualnie używana z gwarancja .

Link to post
Share on other sites

Ryzen 5 2600 kosztuje nowy 510 zł https://m.euro.com.pl/procesory/amd-ryzen-5-2600-3-9-ghz-am4-yd2600bbafbox.bhtml?gclsrc=aw.ds&&gclid=EAIaIQobChMIx-PJxLCv4wIVxxbTCh1x_ACQEAQYASABEgJaefD_BwE

 

Rx570

https://allegro.pl/oferta/wydajne-gpu-gigabyte-radeon-rx570-gaming-4gb-8264717479

 

Po 450 były jakiś tydzień temu kilka sztuk. Trzeba pilnować, oni co jakiś czas wystawiają takie karty.

Edytowane przez jakub1t
Link to post
Share on other sites

O super dziękuje za linki , i chyba taki zestaw wezmę , tylko jaka płytę do tego w końcu zakupić? Bo ramy te co wyżej pisałem g skill ,a za duzo kasy na płytę nie zostanie plus jeszcze trzeba będzie pomyśleć o zasilaczu bo ten obecny nie wiem czy pociągnie to :P

Link to post
Share on other sites

W temacie z gotowymi zestawami są płyty podane, zerknij tam. Jak nie będziesz podkręcał to bierz cokolwiek na b450 co Ci podpasuje. Zasilacz to z dużym zapasem masz, tylko jest już stary po prostu i dla bezpieczeństwa podobno warto zmienić. Mój ma chyba z 10 lub więcej lat i śmiga dzielnie dalej.

Edytowane przez jakub1t
Link to post
Share on other sites

Na start podkręcać nie będę na pewno, a po czasie kto wie , wiec nie wiem czy wziąć ta z najtańszego polecanego od gigabyte czy wziąć tomahawk hadż msi gaming ;) ale dziękuje Ci Kubą bardzo za pomoc !

A duża różnica jest między rx 580 8gb a ta 570 4gb? Bo znalazłem z gwarancja do 21 r za 600 zł a ten rx 570 jest za 500 ;)

Edytowane przez razor10
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...