Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam powoli przymierzam się do zmiany komputera i upatrzyłem sobie nowego Ryzena R7 3700x

No i teraz kwestia płyty patrząc na testy czytając recenzje i ich wycenę to chyba nie są opłacalne nie wiem może się mylę znawcą nie jestem i dlatego was chciałem się zapytać co o tym sadzicie. Czy lepiej kupić jakaś dobrą topową płytę X470 czy średniaka X570. Sumę jaką mam na wydanie na płytę to max 1100zł ale oczywiście może być również płyta za 700 czy 800zł

 

Płytę potrzebuję do OC procka będę się starał o 4.3 lub 4.4 Ghz na alll core

Tak samo z ram jak będzie to płyta X470 tak samo będę celował z OC ram albo może jakieś polecicie ale to za chwile

 

Płyta ma się ładnie prezentować bo będzie w obudowie Lian Li o11 XL który ma się pojawić w sprzedaży pod koniec sierpnia w którym będzie umieszczone Custom Loop

Co do podświetlenia RGB może być bo i tak zdecyduje się na max 2-3 rodzaje kolorów by wszytko ładnie schludnie wyglądało bez efektu choinki tak ze smaczkiem ;)

 

Teraz kwestia ram wiem że płyty AMD nie lubią wszystkich pamięci ram

Zastanawiam się nad 2x8 lub 2x16 jeszcze nie wiem kwestia ceny zdecyduje

Ram chciałbym z min 3200mhz ale jak 3400 lub 3600 będą pasowały to też mile widziane tak samo z profilem XMP by nie trzeba było ich kręcić ale jak będzie trzeba to nie ma problemu tylko boje się o stabilność na tych płytach. No i RGB też mile widziane

 

Mniej więcej wiecie czego szukam zapraszam do rozmowy :)

Link to post
Share on other sites

Właśnie przesiadłem się na w/w procek. Tylko w porównaniu do Ciebie nie będę chłodził go wodą ani robił allcore OC.

Do 8rdzeni to i najsłabsze X570 będą spoko, te procesory nie wymagają tylu W co Intele. Z tańszych propozycji to (od tych droższych w dół) X570 Aorus Elite, Asus PRIME-P czy X570 MPG Gaming Plus. Inne droższe wersje tych płyt mają z reguły te same sekcje zasilania różnią się z reguły tylko ficzerami.

 

https://www.google.com/url?q=https://docs.google.com/spreadsheets/d/1wmsTYK9Z3-jUX5LGRoFnsZYZiW1pfiDZnKCjaXyzd1o/edit%23gid%3D2112472504&sa=D&ust=1562303667909000&usg=AFQjCNEKKK08K1OAJWV373tTZUn5gxWczQ

 

Co do pamięci teraz to nie ma w ogóle znaczenia, jest tak samo jak przy INtelu. Na bieda płycie X370, ale z topologią Daisy-Chain kręcę pamięci na 3733 na stock woltażu(B-die), gdzie wcześniej z 1600x nie mogłem przejść do 3466 na 1.45V.

Edytowane przez dragzor
Link to post
Share on other sites

Jeśli chcesz ram 3600 to X570.

Na X470/B450 to raczej na 3200 się zatrzymasz, no chyba ze wejdą nowe biosy na X470/B450 z nową agesą pod ryzeny 3000.

No i póki co na X470/B450 jest masę błędów z nowymi ryzenami.

Na twoim miejscu brałbym coś na X570 np X570 Aorus Elite lub wersje pro - koszt ~900 zł i spokój, skoro planujesz robic custom loopa to myślę ze dołożenie 200 zł do płyty nie będzie jakimś problemem.

 

Co do ramu - szukaj czegoś z gskilli trident Z rgb lub jeśli dopłacić tylko do wyglądu tu g skill trident z royal

 
Link to post
Share on other sites

Co do płyty to ciężko mi poradzić ale chyba bym poczekał na nowe biosy do starszych płyt i dokładniejsze testy płyt X570.

Ale zastanowił bym się czy nie zamontować chłodzenia powietrzem. W chłodzeniu cieczą nic nie dmucha na sekcje zasilania a w powietrznym dmucha wentylator. Zobacz jakie są różnice przy mocnym Ryzenie 9 3900x i słabszej płycie B450 z chłodzeniem wodnym a powietrznym gdzie różnica temperatur wynosi nawet 30C.

https://www.techpowerup.com/review/amd-ryzen-9-3900x-tested-on-cheap-b350-motherboard/3.html

Link to post
Share on other sites

Co do płyty to ciężko mi poradzić ale chyba bym poczekał na nowe biosy do starszych płyt i dokładniejsze testy płyt X570.

Ale zastanowił bym się czy nie zamontować chłodzenia powietrzem. W chłodzeniu cieczą nic nie dmucha na sekcje zasilania a w powietrznym dmucha wentylator. Zobacz jakie są różnice przy mocnym Ryzenie 9 3900x i słabszej płycie B450 z chłodzeniem wodnym a powietrznym gdzie różnica temperatur wynosi nawet 30C.

https://www.techpowerup.com/review/amd-ryzen-9-3900x-tested-on-cheap-b350-motherboard/3.html

Ja w obudowie mam zamiar zamontować 10 wentylatorów więc przewiew będzie tym bardziej że to obudowa dwu komorowa. Na razie czekam bo w wrześniu chce dopiero kupować więc mam nadzieje że się dużo wyjaśni do tego. Tylko rozkminiam płyty x470 a x570 to szczerze różnica jest nie wielka

Link to post
Share on other sites

Co do ramów, to może G. Skille Trident Z RGB?

 

Ja wyrwałem za 865 zł w Sferisie (ostatnia sztuka) 3600 MHz - oznaczenie F4-3600C16D-16GTZR na kościach Samsunga - jest na liście kompatybilnych (choć pewnie większość kości nie będzie strzelała fochów) u MSI.

Link to post
Share on other sites

To w takim razie wybierać x570 niż x470 rozumiem. Kurde sam już nie wiem jak dla mnie x570 wydają się na przyrost nie opłacalne cenowo a tak na prawdę po za pci-e 4.0 to nic ciekawego nie wnoszą. Patrząc na x470 to znalazłem kilka płyt z taktowanimi 3600mhz czy to jest osiągalne czy pic na wodę?

Link to post
Share on other sites
Jeśli chcesz ram 3600 to X570.

Na X470/B450 to raczej na 3200 się zatrzymasz, no chyba ze wejdą nowe biosy na X470/B450 z nową agesą pod ryzeny 3000.

No i póki co na X470/B450 jest masę błędów z nowymi ryzenami.

Na twoim miejscu brałbym coś na X570 np X570 Aorus Elite lub wersje pro - koszt ~900 zł i spokój, skoro planujesz robic custom loopa to myślę ze dołożenie 200 zł do płyty nie będzie jakimś problemem.

 

Co do ramu - szukaj czegoś z gskilli trident Z rgb lub jeśli dopłacić tylko do wyglądu tu g skill trident z royal

Dla czego się zatrzyma na 3200?? Ja mam b450 i ram mam na 3333 MHz Cl16 więcej nie próbowałem. Napięcie podniosłem na 1.4 tak dla pewności że będzie stabilnie ale na domyślnym 1.35 też 3333mhz chodziły.
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...